HÉTKÖZI FORDULÓ A VÁC ELLEN

A hétvégi Magyar Kupa mérkőzés előtt még egy meccs vár a Kazincbarcika csapatára, szerda délután a Merkantil Bank Liga kilencedik fordulójában a Vác FC-t fogadjuk a putnoki Várady Béla Sportközpontban.

Ötödik szezonját kezdte meg augusztusban a Vác FC a Merkantil Bank Ligában, hiszen a csapat a 2014/15-ös szezonban az NB3 Közép csoportjának bajnokaként jutott az NB2 csapatai közé. Az együttes első évében  a 11. , 2016/17-ben 6., 2017/18-ban 10. (Kazincbarcika 17.), tavaly pedig a 13. helyen (Kazincbarcika 9.) zárta a banokságot.

A Vác kerete nyáron átalakult, a távozók és érkezők névsorára egyaránt 21-21 játékos került. Filipovics Marko és Hajnal Balázs a klub Újpesttel fenálló kooperációs szerződsének köszönhetőn futballoznak a klubnál, valamint többek közt a korábban az NB1-ben a Fradiban játszó Pölöskei Péter és a Békéscsaba egykori játékosa, Juhász György is váci színekben lép pályára az idei szezonban. Veszteség azonban a együttesnek a tavalyi házi gólkirályuk, Zsolnai Richárd és a listán őt követő Csillag Marius és Murai Márk távozása.

A Vác FC szezonkezdése nem mondható jónak, hiszen az eddig lejátszott nyolc mérkőzésből hatot vesztettek el, egyszer játszottak döntetlent és csupán egy alkalommal sikerült nyertesként elhagyniuk a pályát, így eddig gyűjtött négy pontjukkal a tabella 18., azaz a Balmaz Kamilla Gyógyfürdő kizárását követően az utolsó előtti helyen állnak. Vereséget szenvedtek az első fordulóban  a Szolnok otthonában, majd az Aqvital FC Csákvártól és a Budaörstől, a negyedik fordulóban játszott Dorog elleni mérkőzésen fordulni látszott a kocka, hiszen ekkor nyerni tudtak, de ezután szintén három pont nélküli meccs következett a Soroksár, a Békéscsaba és az Ajka csapataitól. A vasárnap lejátszott nyolcadik fordulóban a Duna Aszfalt TLC ellen vívott találkozón sikerült azonban egy pontot otthon tartaniuk, hiszen egy 0:0-ás döntetlennel zárhatták a hetet.

A Kazincbarcika a hétvégi vereség után kissé vissza esett  a tabelán, hiszen 2 győzelmünkkel,4 döntetlenünkkel és 2 vereségünkkel gyűjtött 10 pontunk csak a 13. helyre elég, azonban a minket megelőző Nyíregyháza, Soroksár, Békéscsaba, Tiszakécske és Dorog is 10-10 ponttal foglalják el helyüket. A holnapi mérkőzésen, mint azt korábban megírtuk Gálhidi György vasárnapi eltiltása miatt csak Fótyik Dominik játékára nem számíthat.

A Kazincbarcika és a Vác csapatai először a 2017/18-as bajnokságban találkoztak egymással, ekkor ősszel Tiszaújvárosban Takács Péter és Kanalos Tony góljaival 2:1-re nyertük a mérkőzést, majd tavasszal Nagy Richárd büntetőből szerzett góljával 1:0-ás eredményt beállítva a Vác örülhetett. A tavalyi szezonban szintén felemás eredmények születtek, ősszel Takács Péter korai, negyedik percben esett  és Szabó Lukas második félidei találatával 0:2-re nyertünk, kevésbe szép emléket idéz azonban a putnoki mérkőzés, februárban ugyanis 0:5-re kaptunk ki e heti vendégünktől.

2019. SZEPTEMBER 18. 16:00
KAZINCBARCIKA - VÁC FC
VÁRADY BÉLA STADION
3630, Putnok Puskás Ferenc út 6.
Jegyárak: diák/nyugdíjas: 500 Ft; felnőtt: 800 Ft

A Merkantil Bank Liga kilencedik fordulójában kilenc mérkőzést rendeznek szerdán, hat meccs kezdődik majd délután 16:00-kor, két mérkőzésen 18:00-kor, a WKW ETO FC Győr-Nyíregyháza Soartacus FC mérkőzéseken pedig 19:00 órakkor hangzik majd el a kezdősípszó.