Négy hónap után jön újra az Ajka, nem rossz az „örökmérlegünk”

A 2022/2023-as NB2-es kiírásban a 33. fordulóban, idén április 23-án játszott egymással utoljára a két együttes.

A rendkívül parázs mérkőzésen Pálinkás Gergő korai góljával a Barcika tudott nyerni, miközben Megyeri Gábor tizenegyest is fogott.

Az őszi szezonban Ajkán 1-1 lett a két csapat meccsének eredménye, ami – s főleg az épp aktuális 14. helyezés – akkor Kis Károly ajkai vezetőedző állásába került.

Visszafelé haladva az időben, a két csapat nyolc-meccses történetében 2020 decembere a következő állomás, amikor Kelemen Marko góljával ugyancsak 1-0 arányú hazai siker született. Ugyanezen szezon korábbi meccsén 3-1-es vereséget szenvedtünk Ajkán, hiába vezetett a Vegyész már a 11. percben Krausz Raul góljával, a végén üres kézzel kellett hazajönnie csapatunknak.

Érdekesség, hogy 2020-ban háromszor is találkoztak a csapatok. Tovább haladva visszafelé, február elején putnoki albéretünkben 1-1-es döntetlen született, ekkor Németh Tamás góljával egyenlített a Kazincbarcika. A 2019/2020-as idény korábbi meccsén, Ajkán 2-0-ra tudtunk nyerni, Berki István és Virágh Ákos már a 16. percre beállították a végeredményt.

A csapatok legelőször az 1987/1988-as szezonban találkoztak, ekkor száznyolcvan perc alatt egy gólt sikerült összehozniuk, sajnos azt az egyet is az ajkaiaknak. Az őszi, barcikai 0-0 után ’88 áprilisában 1-0-ra a zöld-fehérek győztek.

Vagyis a mérlegünk eddig 3 győzelem, 3 döntetlen és 2 vereség.

A Kazincbarcika és az Ajka egymás elleni mérkőzései:

2023.04.23.                        Kolorcity Kazincbarcika SC – FC Ajka            1 - 0

2022.10.30.                        FC Ajka – Kolorcity Kazincbarcika SC            1 - 1

2020.02.02.                        KBSC – FC Ajka      1 - 1

2019.08.11.                        FC Ajka – KBSC      0 - 2

1988.04.24.                        Ajkai Hungalu SC – Kazincbarcikai Vegyész SE            1 - 0

1987.09.27.                        Kazincbarcikai Vegyész SE – Ajkai Hungalu SC             0 - 0

A játékvezető

A mérkőzés játékvezetője a 33 esztendős Kovács Imre lesz. A sípmester eddig Kazincbarcikán kétszer vezetett meccset: 2017-ben az NB3-ban a DVSC-DEAC ellen 3-1-re nyertünk, 2020 októberében a Haladás ellen 1-0-ra kikaptunk.

Idegenben ugyancsak kétszer találkozhattunk vele. 2022 tavaszán, az NB3-ban Egerben 0-0-s, 2022 december elején - immár a másodosztályban - Szentlőrincen 1-1-es döntetlen lett a találkozó vége.