Az első győzelmünkért megyünk Győrbe

Közös történetünk a győri zöld-fehérekkel 2017 óta íródik. Az ETO 1960 óta folyamatosan az első osztályban szerepelt egészen 2015-ig, amikor gazdasági problémáik miatt kizárták őket és az NB3-ból kellett újra elindulniuk. Onnan 2017-ben jutottak fel a Merkantil Bank Ligába. A 2017/2018-as szezon 14. fordulójában találkoztunk először, méghozzá az ETO Parkban.

A mérkőzés igen fordulatosra sikerült, Magasföldi József góljával már a 6. percben vezetett az ETO, de Raul-Ioan Palmes hamar egyenlített, majd Boros Gábor a 40. percben már a mieinket juttatta előnyhöz. A második félidőben aztán Magasföldi ismét betalált, Bagi István és Pongrácz Viktor pedig 4-2-re alakították az állást; így Belényesi Csaba hosszabbításban lőtt gólja már csak a szépítésre volt elég, 4-3-ra győzött az ETO. Gólgazdagra alakult a tavaszi visszavágó is, ahol hiába egyenlítettünk 0-2-ről Heil Valter és Kanalos Tony góljaival, a vége 4-2-es győri győzelem lett.

A következő szezonban idegenben gólnélküli döntetlent értünk el, de idehaza ismét vereség lett a vége, miután a tizenegyesből vezetést szerző Fótyik Dominikot kiállították és a hajrában 3-1-re fordított a Győr. A 2019/2020-as csonka idényben is sikerült mindkét meccset lejátszani. Győrben 1-1-re végeztünk, Barcikán ezúttal már 2-0-ra is vezettünk Kováč Alan és Krausz Raul góljaival, de a 95. percben Nemanja Andric tizenegyesből egyenlített.

A 2020/2021-es szezon volt a mélypont az ETO FC elleni csatákat tekintve, itthon 0-5-re, idegenben 0-3-ra kaptunk ki. Ehhez képest a mögöttünk hagyott idény a maga két döntetlenjével jónak mondható, a hazai 0-0 mellé egy idegenbeli 1-1-et tehettünk, ahol Bacsa Patrik egyenlített.

A mérlegünk így összességében öt döntetlen és öt vereség a négyszeres bajnok ellen, 10-23-as gólkülönbséggel. Mondhatjuk tehát, hogy javításra szorul, amire vasárnap meg is lesz az esély. Bár nem a Kolorcity lesz a találkozó esélyese, de minden sorozat megszakad egyszer, szurkoljunk együtt az első ETO elleni győzelemért!

A játékvezető

A találkozó játékvezetője Molnár Attila lesz, segítői Vörös Dániel és Szalai Dániel. A harmincnégy éves játékvezető ténykedése mellett eddig az elmúlt hat évben négyszer léptünk pályára, ebből egyszer győztesen, háromszor vesztesen hagytuk el a pályát.