Kazincbarcikai Sport Club
https://kbsc.hu/Vereség a főpróbán

Vereség a főpróbán

Szerző:

Szarka Dénes

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Hírek a csapatról

Az időjárás keretbe foglalta a felkészülési mérkőzéseinket a 2025-ös év elején, hiszen ahogy az első találkozó előtt Egerben, úgy az utolsó edzőmérkőzés előtt Mezőkövesden is számottevő hóesés előzte meg a kezdő sípszót. Ám ahogy Egerben, úgy Kövesden is sikerült a pályamunkásoknak (plusz a Zsóry Edzőközpontban a pályafűtésnek is) legyőznie a természetet, így ez az összecsapás sem maradt végül el.

A mérkőzés a szokásos taktikai harccal indult, majd jó húsz percet követően úgy tűnhetett, hogy a mieink kerekedhetnek felül a birkózásban, hiszen előbb a 21. percben Bódi Ádám, majd két perccel később Pethő Bence veszélyeztetett, mindketten csak centikkel lőttek kapu mellé, ráadásul mindkét lövést szép támadás előzte meg. Bő félóra elteltével aztán Dojcsák Bencének is akadt már dolga, Bertus Lajos távoli lövését védte vetődve, nem sokkal később pedig már ő is tehetetlen volt.

A 37. percben egy szöglet után kipattanó labdát Vajda Sándor vehetett át a kaputól huszonöt méterre, egyet tolt rajta, majd mire kiléptek volna rá, a jobb alsóba bombázta a labdát. A baj nem járt egyedül, két perccel később Lőrinczy Attila húzott el a jobb szélen egy kontra végén, laposan középre lőtt labdáját Szalai József az ötösön érkezve a bal felsőbe bombázta. Ezt követően megint kiegyenlített játék folyt a mezőnyben jó húsz percig, majd a hatvan perces félidő hajrájában Szalai ezúttal előkészítőként jeleskedett, kiugratásával Szendrei Ákost hozta ziccerbe, ő pedig nem hibázott, tíz méterről higgadtan lőtte ki a jobb alsót.

Fordulás után nem sokkal a csereként beállt Herjeczki Kristóf lőtt nagy kapufát, majd Kártik Bálint tüzelt centikkel mellé, gólt azonban a 90. percben ismét a hazaiak szereztek, Doktor Zsolt centerezését Oláh Benjámin vágta a kapu közepébe az ötösről. Ekkorra már mindkét csapat sort cserélt, s a hátralévő félórában becsülettel mentek előre a mieink a szépítésért, ami a 112. percben Lajcsik Vencel parádés távoli bombájával sikerült is, a fiatal játékos huszonegy méterről bombázott ballal a jobb alsó sarokba.

A felkészülési mérkőzéseink sora ezzel lezárult, s ráfordultunk a bajnoki rajt előtti utolsó hétre, február 9-én 14 órától a Kolorcity Arénában az Aqvital FC Csákvár lesz a Kolorcity Kazincbarcika SC vendége.

JEGYZŐKÖNYV

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC – KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC      4-1 (3-0)
Mezőkövesd Zsóry Edzőközpont
Gólszerző: Vajda 37’, Szalai J. 39’, Szendrei 58’, Oláh B. 90’; Lajcsik 112’

 

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC
Juhász B. - Csirmaz, Varjas, Bora, Vajda, Posztobányi, Lőrinczy, Bertus, Szendrei, Szalai J., Cibla
Cserék: Deczki, Farkas D., Kojnok, Keresztes, Hornyák, Zvekanov, Cseri, Krausz, Bartusz, Oláh B., Doktor, Horváth K., Gresó
Vezetőedző: Csertői Aurél

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC
Dojcsák (Király 95’) – Baranyai (Ternován 93’), Polgár (Kristóf 93’), Debreceni (Szujó 93’), Demeter M. (Lajcsik 93’), Varga J. (Szabó M. 50’), Csatári (Kiss B. 93’), Kártik (Balázsi 93’), Bódi (Katona 93’), Pethő (Ramos 60’), Pintér Á. (Herjeczki 60’)
Cserék: Király, Ternován, Szujó, Kristóf, Lajcsik, Szabó M., Kiss B., Katona, Balázsi, Ramos, Herjeczki
Vezetőedző: Erős Gábor

MESTERMÉRLEG

Erős Gábor, a Kolorcity Kazincbarcika SC vezetőedzője

Azt szoktam mondani, hogy amikor jár a dicséret, akkor dicsérni kell, de amikor el kell mondani a kritikát, akkor az is ugyanúgy meg fog történni – ezt a részét egymás közt, az öltözőn belül kell, hogy megbeszéljük. Ma az ellenfelünk sokkal agresszívebben játszott, a párharcok nagyrészét ők nyerték, sokkal jobban alkalmazkodtak a környezethez, így például a nem tökéletes állapotú pályához is, és könyörtelenül kihasználták az általunk elkövetett hibákat.

Nem szabad elfelejteni, hogy ez a csapat sok örömet szerzett nekünk az ősszel és abban is biztos vagyok, hogy ez a tavasz folyamán is így lesz majd, de most szépen vissza kell szállnunk a földre, két lábbal a talajon maradni és ugyanolyan alázatosan dolgozni, mint ahogy tettük idáig – akkor úgy gondolom, hogy nem lesz probléma.

Nem az a fajta edző vagyok, aki szerint, ha nyerünk, akkor minden szuper, ha meg veszítünk, akkor világvége van, mert nem erről van szó, de kőkeményen el fogom mondani a kritikákat a srácoknak, mert a hibákból tanulni kell és azokat ki kell javítani. Szépen, szerényen, alázatosan kell dolgoznunk és akkor biztos vagyok benne, hogy újra sikeresek leszünk. Most van egy hetünk arra, hogy rendbe tegyük a dolgainkat, ez meg is fog történni és bízom benne, hogy egy egészen más Kazincbarcikát fogunk majd látni a Csákvár elleni első bajnokin.

A csapat fizikálisan rendben van, de fel kell vennünk a kesztyűt agresszivitásban, mert az NB2 ilyen. Sokszor egy ilyen pofon jól jön, jobb lett volna egy pozitívabb főpróba, de láttuk, hogy működött már ez jól sokszor az ősszel és biztos vagyok benne, hogy működni fog a tavasszal is.

További híreink

A Ferencvárosnál jártak tanulmányúton a Kolorcity KBSC utánpótlásedzői

Dátum: 2025. nov 13. 18:00

A Kolorcity Kazincbarcika SC utánpótlásedzői csütörtökön szakmai tanulmányúton vettek részt Budapesten, ahol a Ferencvárosi Torna Club utánpótlás-nevelési rendszerével ismerkedhettek meg.

Jegyinformációk a Debrecenbe utazóknak

Dátum: 2025. nov 13. 16:30

A Fizz Liga 14. fordulójában, 2025. november 22-én, szombaton 17 órától Debrecenben szerepel csapatunk. A Nagyerdei Stadion vendégszektorba szóló teljes árú belépőjegyek a mérkőzést megelőző 2.napig online 2300 forintba kerülnek és a nagyerdeistadion.hu oldalon már megvásárolhatók.

Utánpótlás: Az elmúlt napok eredményei

Dátum: 2025. nov 13. 08:00

Utánpótlás csapataink is pályára léptek az elmúlt napokban. U19-eseink mérkőzését a 63. percben 9-0-s barcikai vezetésnél a játékvezető az ellenfél sportszerűtlen viselkedése miatt beszüntette. U17-es csapatunk Felsőzsolcán, U14-es csapatunk pedig Miskolcon lépett pályára. Eredmények, edzői nyilatkozatok, minden egy helyen.

Kolorcity KBSC - FTC 1-3 (1-2)

Dátum: 2025. nov 09. 17:00

A Fizz Liga 13. fordulójában a bajnoki címvédő Ferencvárost fogadtuk Mezőkövesden. A mérkőzésen Kártik Bálint büntetőjével hamar megszereztük a vezetést, de a Ferencváros - magyar válogatott játékosainak is köszönhetően - a 35. percben előbb Varga Barnabás fejesével egyenlíteni, majd a félidő vége előtt nem sokkal Tóth Alex találatával fordítani is tudott. A második játékrészben mindent megtettünk az egyenlítésért, de Sebrails Makreckis góljával eldőlt a mérkőzés. Gratulálunk a Ferencvárosnak! Két hét múlva Debrecenben folytatjuk.

Mérkőzések

Eredmények

Klubunk támogatói

KBSC Galéria