Kazincbarcikai Sport Club
https://kbsc.hu/BOÉR GÁBOR VEZETI A KAZINCBARCIKÁT

BOÉR GÁBOR VEZETI A KAZINCBARCIKÁT

Szerző:

Szabó Noémi

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

KBSC archívum 2022.12.31-ig

Hétfőtől új vezetőedzővel kezdi meg a  a következő szezonra való felkészülést a Kazincbarcika. A csapat irányítását Boér Gábor, UEFA Pro Licences edző veszi át Dzurják Józseftől.


Dzurják József 2019-ben érkezett a klubhoz, ahol első ízben, mint aszisztensedző, majd az őszi bajnoki fordulókat követően, mint vezetőedző vezette a KBSC FC felnőtt férfi csapatát. Dzurják József irányítása alatt a KBSC három döntetlent, három vereséget és három győzelmet könyvelhetett el. Vezetőedzői szerződésének lejártát követően szakmai tapasztalatára, kiváló emberismeretére a jövőben is számítunk a fiatalok mentorálása terén, azonban a felnőtt csapatnál végzett munkáját Boér Gábor veszi át.

Koszta Péter sportigazgató az alábbi gondolatokat fogalmazta meg az edzőváltással kapcsolatosan:

Dzurják Józsefnek köszönjük az eddigi munkáját természetesen továbbra is számítunk rá. A klub több szakemberrel is tárgyalt a fő szempontunk az volt, hogy fiatal, agilis, UEFA Pro Licenccel rendelkező edzőt találjunk. Azt gondolom, hogy Boér Gábor minden olyan feltételnek megfelelt, amelyet kritériumként meghatároztunk. Szakmai tudását nem csak a felnőtt csapatnál, hanem az utánpótlásban is szeretnénk kamatoztatni. Reméljük, hogy a két új szakemberrel hosszú távon tudunk együtt dolgozni és tevékenységüknek köszönhetően a KBSC egy meghatározó együttese lesz a következő évek NBII-es mezőnyének.

 

A hétfőn induló felkészülési időszakot Boér Gábor vezetésével kezdi meg a Kazincbarcika csapata. A 37 éves UEFA Pro Licences szakember korábban labdarúgóként is bizonyított. Edzőként első ízben a Békéscsaba NB3-as csapatát irányította, a következő évben már Zoran Szpisljak munkáját segítette asszisztens edzőként a Merkantil Bank Ligában szereplő együttesnél, 2017 márciusától kezdve megbízott vezetőedzőként tevékenykedett, a 2017–2018-as idényben pedig egészen a bronzéremig vezette a lilákat. A sikeres békéscsabai éveket  követően Boér Gábor a 2019/2020-as bajnoki szezont a WKW ETO FC Győr csapatának vezetőedzőjeként kezdte, és egy az 5. helyen álló  együttest adott át az utódjának.

Boér Gábor hétfőtől Makra Zsolt segítsével irányítja majd a Kazincbarcikát, melyről a következőképpen nyilatkozott:

 

"Szeretném Makra Zsolt kollégámmal együtt megköszönni a klub vezetőinek a bizalmat, azt, hogy lehetőséget láttak bennünk és ránk bízzák a csapatot. Hétfőn új útra lépünk, ahol rengeteg munka, és teendő vár ránk közösen a játékosokkal és a klub valamennyi munkatársával. Nem is szeretnék most sokat beszélni, mert a következő hetek, és hónapok nem a szavakról, hanem a tettekről kell szóljanak majd. Nagyon komoly terveink, céljaink vannak, tudjuk azt, hogy miként szeretnénk elérni azokat. Mielőtt kezet fogtunk volna a vezetőkkel, és megegyeztünk volna, több órás beszélgetéseket folytattunk, ők is áldoztak arra időt és energiát, hogy alaposan megismerjük egymás gondolatait. Az elmúlt héten több alkalommal is találkoztunk és beszéltünk arról, hogy miként gondolkodunk a futballról és a leendő közös munkáról. Megértettük, és tudjuk, hogy a városnak és a helyi embereknek mennyire fontos a sport és a futball, azon leszünk, hogy olyan sikereket és eredményeket érjünk el, melyre nem csak a helyi szurkolók kapják majd fel a fejüket, és a következő években a kazincbarcikai futballra az eddiginél is jobban odafigyel majd a hazai futballtársadalom."

 

SzN

További híreink

Elindult a jegyértékesítés

Dátum: 2026. júl 30. 12:00

Szombaton 17 óra 30 perctől hosszú idő után újra benépesül a Kolorcity Aréna, ráadásul egy igazán patinás ellenfél, a Videoton FC Fehérvár érkezik Kazincbarcikára. A bérletértékesítéssel párhuzamosan csütörtöktől már a belépőjegyek is megvásárolhatók a jegymester.hu oldalon. Siess, ha te is ott szeretnél lenni a szezon első hazai rangadóján! Ne hagyd a jegyvásárlást az utolsó pillanatra! Várunk mindenkit szeretettel! Hajrá, Vegyész! Hajrá, Barcika!

Hazánk egyik legpatinásabb csapata érkezik Kazincbarcikára!

Dátum: 2026. júl 29. 16:00

Hazánk egyik legpatinásabb csapata, a Videoton FC Fehérvár érkezik szombaton Kazincbarcikára! Ellenfelünk háromszoros magyar bajnok, kétszeres kupa- és kétszeres szuperkupa-győztes. Az UEFA-kupa 1984-1985-ös kiírásának ezüstérmese, ahol a spanyol Real Madrid ellen játszott döntőt (azai pályán 3–0-ra vesztett, a visszavágón pedig 1–0-ra nyert Madridban).

Elindul a 2026/2027-es szezon bérlet- és jegyértékesítése!

Dátum: 2026. júl 28. 11:00

Új idény, új célok, új közös élmények – hamarosan ismét megtelik élettel a Kolorcity Aréna. Kedden 16:00 órától elindul a 2026/2027-es szezon bérletértékesítése, csütörtökön 10:00 órától pedig megvásárolhatók a Videoton elleni mérkőzés belépőjegyei is a jegymester.hu oldalon. A bajnokság második fordulójában megrendezett találkozó lesz csapatunk első hazai mérkőzése az új idényben, ráadásul egy nagy múltú, országosan ismert ellenfél érkezik a Kolorcity Arénába. A bérlet továbbra is a legjobb választás azoknak, akik egész szezonban a csapat mellett szeretnének állni, bérleteseink pedig három mérkőzésen díjmentesen szurkolhatnak. Legyünk minél többen az első hazai találkozón, és teremtsünk együtt igazi hazai pályát! Hajrá, Vegyész! Hajrá, Barcika!

BVSC-Zugló - Kolorcity KBSC 0-0

Dátum: 2026. júl 25. 22:00

Gólnélküli döntetlent játszottunk a Merkantil Bank Liga 1. fordulójában a BVSC-Zugló otthonában. Hajrá, Vegyész! Hajrá, Barcika!

Mérkőzések

Eredmények

Klubunk támogatói

KBSC Galéria