BÚCSÚ AZ ORSZÁGOS NŐI MAGYAR KUPÁTÓL

Szabó Noémi

KBSC archívum 2022.12.31-ig

Az Országos Női Magyar Kupa harmadik fordulójában a Puskás FC ellen maradt alul a Kazincbarcikai SC FC.

Nem sikerült a bravúr a Kazincbarcika női csapatának, hiszen vasárnap délután hazai pályán kilenc gólos vereséget követően búcsúztak az Országos Női Magyar Kupa küzdelmeitől. A jó erőkből álló Puskás FC vezeti NB2-es csoportjának tabelláját és a Női Magyar Kupában is komolyabb terveik vannak, így semmilyen téren nem várt könnyű mérkőzés a Kazincbarcikai SC FC-re. A Kolorcity Arénában megrendezett találkozón már az első percben vezetést szereztek a vendégek, amit az első játékrészben még négy góllal növeltek. A félidei 0:5-ös állást nehéz lett volna behoznia a Barcika női csapatának és ez nem is siekrült nekik, hiszen a Puskás FC még négy góllal szórta meg kapujukat a második negyvenöt percben, így 0:9-esvereséget követően a legjobb tizenhat közül búcsúztak a lányok. KAZINCBARCIKAI SC FC- PUSKÁS FC 0:9

A mérkőzést követően a Kazincbarcika SC FC edzője, Boros László a következő mondatokkal értékelte a látottakat:

"A mai mérkőzésen nem bírtuk el a sok egyéni hibát és a fegyelmezetlenségeket. Remélem sokaknak ez a mérkőzés lesz a fordulópont, mert a további fejlődéshez elengedhetetlen , hogy változtassunk a mentalitásunkon és gondolkodásunkon."

20 Nagy Lili

Gólok: Krascsenics Petra 1' 38' 48' 58' 91', Lovász Emma 9', Kiss Patrícia 11', Kovács Eszter 27' 50'
Cserék:
Kazincbarcika SC FC:  56. perc: Sipter Anikó helyett Lipták Aida; 62. perc: Kin Liliána helyére Fülöp Csenge; 89. perc: Tirpák Zsanett helyére Kovács Anna
Pukás FC: 46. perc: Bederna Bebita helyére Vicz Lara; 59. perc: Lovász Emma helyére Veres Fanni és Kovács Eszter helyett Janosütz Evelin; 66. perc: Dobó-Nagy Boglárka helyére Dewath Anna
Sárga lapok: Kin Liliána 75', Tirpák Zsanett 77'