VERESÉG A SZEGED ELLEN - ÖSSZEFOGLALÓ, EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK

Hétközi fordulóval folytatódott ma az NB2-es bajnokság. Idei tizenhatodik bajnokinkon a Szeged-Csanád Grosics Akadémiát láttuk vendégül a Kolorcity Arénában. A találkozón csapatunk mindenképp bizonyítani akart hazai közönségének, ez az első perctől látható is volt. Nem túlzás azt mondani, hogy a Kazincbarcika sokkal jobb iramban kezdett és dominált is a mérkőzés első részében. Több komolyabb helyzetet is sikerült kialakítanunk, elsősorban Nagy János és Süttő Attila szabadrúgásai, illetve szögletei után volt veszélyben a szegediek kapuja. Azonban hiába a számos próbálkozás a vendégek védői rendre hárítani tudtak, vagy éppen a barcikai befejezésekbe csúszott hiba. Természetesen a Szeged is próbálkozott, ennek az első félidő egy perces hosszabbításában meg is lett az erdménye. Egy kontrát követően a csapatkapitány, Gajdos Zsolt szerzett vezetést nekik.
A szünetben vezetőedzőnk három helyen is változtatott, Pálinkás Süttő helyére érkezett, Takács Laczkót váltotta, illetve Heil helyett Kurdics folytatta a játékot. Cseréink új lendületet adtak csapunknak, Kurdics bedobásaiból és sarokrúgásaiból több alkalommal is veszélyeztettük a vendégek kapuját. Mindennek ellenére a találkozó második gólját is a Szeged szerezte, egy újabb kontratámadást követően, ismét fejjel volt eredményes Gajdos. A két gólos szegedi vezetés után a szintén csereként beállt Benkő Péter több ízben is adott feladatot Takács Jánosnak, azonban már szépítenünk sem sikerült ezen a szerda estén, így ma folytatódott a "nyeretlenségi szériánk".

Varga Attila:

"A Szeged egy nagyon jó csapat, talán az egyik legjobb, akivel idén játszottunk. Nagyon örülök, hogy van ilyen jó csapat az NB2-ben, aki ilyen színvonalon tud futballozni. Szívből gratulálok nekik, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést."

Stevanovic Aleksandar:

"Tudtuk, hogy egy nagyon nehéz összecsapásra számíthatunk, hiszen a Kazincbarcika egy jó csapat, akik minden labdáért megharcolnak. A játékosaim nagyon sok energiát fektettek a mai mérkőzésbe, így elégedettek lehetünk ezzel a győzelemmel. Taktikailag jól játszott ma a csapat, sajnos a Diósgyőr ellen nem úgy jött ki a lépés, ahogy azt elterveztük, de ma minden jól jött ki. Szeretnék sok sikert kívánni a Kazincbarcikának!"

Merkantil Bank Liga 16. forduló
KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC - SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0-2 (félidőben: 0-1)
Gólszerzők: Gajdos Zsolt 45+1', 65'
Sárga lapok: Kurdics Levente 66', Szemere Balázs 72' illetve Tóth Bence 35', Szakály Dénes 49'