KOLORCITY KAZINCBARCIKA - FC AJKA

Szarka Dénes

Élő szöveges közvetítés

A Kolorcity Kazincbarcika SC a tavaszi győzelem után ismét 1-0 arányban verte meg az FC Ajkát, ezúttal Pinte Patrik góljával!

SZÉP VOLT FIÚK!

HAJRÁ VEGYÉSZ! HAJRÁ BARCIKA!

90+5. perc: Kovács Imre játékvezető lefújja a mérkőzést!

90+2. perc: Hazai csere, Szabó Balázs helyén Süttő Attila folytatja.

90. perc: Antal beadását követően Tóth húzta le a labdát. A kapust meglökte egy támadó, amiből komolyabb kakaskodás alakult ki. Kovács játékvezető végül rendet teremtett és sárgát mutatott fel Gaál Bálintnak és Csilus Tamásnak.

89. perc: Horváth Péter állítja meg szabálytalanul a barcikai labdakihozatalt, szabadrúgás.

87. perc: Ápolás a pályán, Görgényi Dávid maradt lent, de végül saját lábán hagyja el a pályát, valószínűleg tudja majd folytatni.

86. perc: Éles beadás Tóth Gergelytől jobbról, Tóth Balázs magabiztosan fogja.

83. perc: Jurek passzol középre jobbról veszélyesen, Kártik nyolc méterről jobbal az oldalhálót találta el.

82. perc: Csábi József is változtat, a gólszerző Pinte helyén Ferencsik Bálint folytatja.

80. perc: Cserélnek a vendégek, Rabatin helyett a pályán Horváth Péter.

76. perc: Antal Gáborral szemben szabálytalankodik a hazai védelem, szabadrúgás huszonhárom méterről, kissé balról. Gaál Bálint tűzi rá ballal, de nem helyezte jól, Tóth magabiztosan fogta.

73. perc: A megítélt szabadrúgást a kapu elől szintén Görgényi csúsztatta ki szögletre. A szögletbe szinte senki nem ért bele, úgy pattogott el a kapu előtt és ment ki a másik oldalon. Azért csak szinte, mert a vendégek közül belepiszkált valaki, újabb szöglet jön.

72. perc: Pinte lerántásáért sárga lapot kap Görgényi Dávid.

71. perc: Folytatódik a találkozó.

69. perc: Ismét ivószünet, ezúttal egyértelmű, hogy a vendégeknek jön jobban a sorok rendezésének lehetősége.

68. perc: Jurek hamar bemutatkozik, huszonnégyről kínálja meg Horváthot, aki vetődve hárít, szöglet.

67. perc: Cserél a Kazincbarcika, Jurek Gábor a pályán Pekár László helyett.

65. perc: Pinte szerez labdát az ellenfél térfelén, a kint álló Horváthot látva messziről próbálkozik, nem sokkal lőtt mellé.

60. perc: Négyet cserél Jeney Gyula: elhagyja a pályát Borsos, Berzsenyi, Vogyicska és Szűcs. Folytatják a helyükön: Zsolnai Richárd, Sejben Viktor, Tóth Gergely és Tajthy Tamás.

58. perc: Pekár szögletéről Papp lemarad, Horváth öklözi ki.

57. perc: Kotula Máté lódul meg a bal szélen, Szűcs tisztáz előle szögletre az utolsó pillanatban.

54. perc: Présinger balról belőtt szabadrúgását Tóth Balázs öklözi ki bedobásra.

53. perc: Nagy bedobás jobbról, Szekszárditól, Papp nem tud fejelni, a lepattanót Pekár lövi félfordulatból, kapásból fölé.

49. perc: GÓÓÓL!!! Vezet a Kolorcity Kazincbarcika! Szép akció a jobb szélen, tökéletes félmagas beadás érkezett a kapu elé, Pinte Patrik pedig közelről a hálóba lőtt! 1-0!

47. perc: Ajkai szabadrúgás a jobb szélről, Présinger ívelt a tizenhatoson belülre, Antal Gábor fejelte tizenegy méterről fölé.

46. perc: A második félidőt az FC Ajka kezdte, útján a labda!

A szünetben cserélt Csábi József: Kurdics Levente helyett a pályán Kártik Bálint.

SZÜNET

A félidőben a pálya közepén kialakított kispályán az U7-es csapat bemutatója szórakoztatta a közönséget. A Barcika ifjai három-három ellen, sárga és kék mezekben, hajtós, látványos és sok góllal tarkított meccset vívtak egymással. Nem lehetett unatkozni a szünetben sem a lelátón! Szép volt, Fiúk!

Az első játékrész első harmadában az FC Ajka dominált mezőnyben, de érdemi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. Az első negyedórát követően kiegyenlítettebb lett a játék. A vendégek mezőnyben valamivel magabiztosabbak voltak, viszont a gólhoz kétszer is mi álltunk közelebb.

Kis pihenő és következik a második félidő! Hajrá Barcika!

45+4. perc: Véget ért az első félidő.

45+2. perc: Rabatint keresték egy indítással a jobb szélen, Heil Valter tisztázott fejjel magabiztosan.

45. perc: Kovács Imre játékvezető három percet hosszabbít.

44. perc: Gaál indult a bal szélen lesgyanús helyzetben, befelé cselezett, majd húsz méterről, jobbal kapu fölé lőtt.

42. perc: Borsos Filipnek készítik le a labdát bal lábra, huszonhárom méterről alaposan mellé lőtt.

39. perc: Rabatin lódult volna meg a jobb szélen, de lesről, s ezt az asszisztens észre is vette. Szabadrúgás kifelé.

37. perc: Ápolásra lesz szükség. Az ajkai tizenhatoson belül ütközött Papp Milán és Tar Zsolt. Úgy tűnik, hogy szerencsére egyikük sem sérült meg.

36. perc: Pekár végzi el a szabadrúgást, a sorfalról szögletre vágódik.

35. perc: Ternovánt lökik fel 18 méterre a kaputól, szabadrúgás ígéretes helyről.

33. perc: Nagy bedobás után jut fejeshez Papp Milán az ötösön, Horváth Dániel nagyot véd a bal alsónál.

32. perc: Ternován adja be kapásból, jobb oldalról a labdát, Szűcs tisztáz bedobásra.

30. perc: Pekárral szemben szabálytalankodnak a jobb szélen, a sértett középre tekert szabadrúgását kifejeli a védelem.

26. perc: Heil Valter kapja az első sárga lapot, Gaál Bálint lerántásáért.

24. perc: A játék folytatódik.

23. perc: Ivószünetet rendel el Kovács Imre játékvezető. Az első negyedórában kissé bátortalanul kezdtünk, de a védelem stabilan állta a sarat. Az ezt követő percekben támadóink is megmutatták magukat, az elmúlt időszakban már kiegyenlített játék folyt.

21. perc: Pekár László lódult meg a bal szélen, a laposan középre tett labdáját a hosszún épphogy elérte Ternován Patrik, de kapura irányítani már nem tudta, fölé lőtte tizenegy méterről.

20. perc: Papp Milán tért ölelő indítását próbálta két védő szorításában átvenni Kurdics, végül nem sikerült kapura törnie.

16. perc: Pinte a jobb szélről adná be a labdát, Görgényi Dávid blokkol. Jöhet az első hazai szöglet. A sarokrúgást követően a kipattanó Kurdics elé kerül, aki tizennyolcról fölé bombázza.

15. perc: Pintével szemben szabálytalankodnak a felezővonaltól nem messze, ezúttal Tar Zsolt kap szóbeli megrovást a játékvezetőtől, de a sárga lap nem kerül elő.

13. perc: Kurdics Levente csúszik be kissé elkésve a felezővonalnál, Kovács Imre szóban figyelmezteti.

12. perc: Pinte Patrik lódult volna meg a bal szélen, azonban les miatt harsant a síp.

10. perc: Rabatin Richárd jut lövőhelyzethez a jobb szélen, a tizenhatos sarkánál, ballal teker, kevéssel kapu mellé.

9. perc: Présinger ezúttal jobbról, majdnem a félpályáról ível be egy szabadrúgást, Tar Zsolt fejel, fölé.

7. perc: Borsos Filipet szabálytalanul állítja meg Szekszárdi Milán, ezúttal szabadrúgásból jöhet egy beadás balról. Présinger tekeri be a labdát, de túl mélynek bizonyul, az alapvonalon túl pattan csak le.

6. perc: Ezúttal Présinger Ádám próbálta balról a hosszú oldalra tekerni a labdát, Papp Milán tisztázott fejjel.

4. perc: Gaál Bálint próbált beadni balról, Szekszárdi blokkolt. Szöglet.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Kolorcity Kazincbarcika kék-sárga, az Ajka tiszta zöld összeállításban.

Merkantil Bank Liga 6. forduló

Kolorcity Kazincbarcika SC - FC Ajka

Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 2023.08.27. vasárnap 19 óra

A mai mérkőzés játékvezetője Kovács Imre, segítői Bertalan Dávid és Sinkovicz Dániel. A tartalék játékvezető Farkas Tibor.