KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC - SOROKSÁR SC

Szarka Dénes

Élő szöveges közvetítés

Ezzel véget ért a 2023-as év utolsó hazai mérkőzése, köszönjük az egész éves szurkolást a Kolorcity Arénában, de ne felejtsük: két meccs még hátra van, tartsanak velünk jövő vasárnap is, amikor a Budafoki MTE otthonába látogatunk!

Hajrá, Vegyész! Hajrá, Barcika!

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek! Nem csak megőrizni sikerült az első félidőben felépített előnyt, de Pinte Patrik második góljával 3-1-re tudtak győzni a fiúk!

90+2. perc: Korozmán buktatja Kártikot, sárgát kap érte.

90+1. perc: Ádám tört be a tizenhatoson belülre egy látványos csellel, de laposan középre tett labdája nem talált csapattársat.

90. perc: Három percet hosszabbít a meccs végén Hanyecz Bence.

89. perc: Csábi József cserél: Csatári Gergő helyett Ádám Ferenc a pályán.

88. perc: Kártikot rángatják meg ketten is a felezővonalnál, szabadrúgáshoz jutunk.

86. perc: Szemere jut labdához és lő tizenhatról, Kékesi blokkolta.

85. perc: Csere mindkét oldalon: Kurdics helyett Vincze Dániel a mieinknél; Katona helyett Hegyi Péter a túloldalon.

84. perc: Veszélyes kontra végén Csatári csinál egy szép cselt jobbról, majd ballal tüzel, kevéssel kapu fölé.

83. perc: Szekszárdi Milán kap sárga lapot, Hajdúval szemben szabálytalankodott a bal szélen.

82. perc: Lovrencsics passzát éri el becsúszva Kotula, bedobásra mentett.

80. perc: Heil tűnik fel az ellenfél kapuja előtt, kevésen múlt, hogy a belőtt labdát nem tudta tökéletesen átvenni.

78. perc: Szemere ad be tisztán jobbról, a mélyen érkező labdát Mergl fogja meg.

77. perc: Kaján beadási kísérletét blokkolja Kártik.

76. perc: Kettős csere a vendégeknél: Vass Ádám és Dragóner Filip helyére Németh Erik és Sipos Zoltán érkezik.

75. perc: Szemere szereli a balszélen mozgó Hajdút, akire ráadásul vissza is pattant a labda.

73. perc: Kotula ad be balról, Szemere nem tud tisztán fejelni, Mergl fogja a labdát.

71. perc: Cserélünk: Székely Krisztián hagyja el a pályát, a helyén Kotula Máté folytatja.

70. perc: Kaján indítana a jobbszélen, Süttő becsúszva füleli le a labdát.

69. perc: A játék folytatódik, Székely is vissza tud térni a pályára.

68. perc: Székely Krisztián marad lenn a földön, ápolásra lesz szüksége.

67. perc: Szemere indítja jó ütemben Pintét, a kifutó Mergl épphogy meg tudja előzni.

65. perc: Korozmán lő a kapu elé balról, Tóth szerzi meg a labdát.

64. perc: Heil indul meg egy váratlan szólóval, majd balra passzol, ahonnan Kurdics ad be laposan és nagyon mélyen – a kapusé lett a labda.

63. perc: Hajdú ível szabadrúgást be balról, de a labda érintés nélkül hullik át az alapvonalon.

61. perc: Ismét Kurdics és Dragóner futnak versenyt, ezúttal is előbbi nyer, miután a vendégek játékosa lepattan róla és estében kézzel érinti a labdát.

60. perc: Csatári finom csellel fűzi be Katonát, aki felrúgja, szabadrúgás a jobbszélről.

58. perc: Lipcsei Péter szánja el magát cserére: Vogyicska Balázs helyén Korozmán Kevin a pályán.

57. perc: Vogyicska próbál elhúzni Süttő mellett, utóbbi szögletre tudott menteni.

54. perc: Veszélyesnek induló soroksári kontra végén Kurdics hatalmas sprinttel futja le ellenfelét és ment magabiztosan.

53. perc: Pinte beadási kísérletét blokkolta Pintér, szöglet.

51. perc: Vass Ádám szabálytalankodik a kilépő Pintével szemben, sárga lapot kap érte.

50. perc: Támadásban maradtunk! Pinte ezúttal a bal szélről bead, az érkező Székely kapásból lő, de nem találta el jól a labdát, így könnyű zsákmány lett Merglnek.

49. perc: GÓÓÓL!!! Gyönyörű akció végén, ziccerből növeli az előnyt PINTE PATRIK. Kurdics indította, ő pedig magabiztosan, a kifutó Mergl mellett a kapuba lőtt.

47. perc: Miénk az első helyzet, Szekszárdi tüzel jobbról, tizenhárom méterről, Kékesi blokkolja a lövést.

46. perc: Csatári Gergő útjára indította a labdát, elkezdődött a második félidő. A szünetben kettőt cserélt Csábi József, Papp milán helyett Szemere Balázs, Pekár Lászlót pedig Csilus Tamás váltotta.

Az első negyedórában három gól is esett, csapatunk két szép találattal 2-1-re vezet. A Soroksár a félidő közepétől nagy erőkkel támad, helyenként Tóth Balázs bravúrjaira is szükség volt, de védelmünk állja a sarat és akadt lehetőség kontrákra is.

Folytatás negyedóra múlva!

Hajrá, Vegyész, Hajrá, Barcika!

45+4. perc: Vége az első félidőnek!

45+3. perc: Süttő indítja Pekárt, aki betör a tizenhatoson belülre, ahol Kékesi Alexander az utolsó pillanatban szereli.

45+2. perc: Kaján ad be jobbról, a blokkoló lábon felpörgő labdát tizenhétről Pintér lövi rá ballal, jócskán kapu mellé.

45. perc: Pinte robog a bal szélen, szép csellel fekteti el Kajánt, de lapos beadása nem talál csapattársat. Egyelőre Papp visszatért a pályára, a játékvezető három percet hosszabbít.

44. perc: Papp Milánt kell ismét ápolni, ezúttal már aggasztóbb a helyzet. Lehet, hogy cserére lesz szükség.

42. perc: Dragóner ad be balról magasan, Tóth magabiztosan szedi le a labdát.

40. perc: Magas labda a tizenhatos előterében, a két csapatkapitány, Lovrencsics és Heil ugranak érte, előbbi szabálytalankodik közben, szabadrúgás kifelé.

39. perc: Katona Máté távoli szabadrúgása találta meg a kapu előtt Hajdút, aki egy jó cselt még megcsinált, de utána Heil szerelni tudta.

38. perc: Papp Milánnak nincs komoly baja, folytatni tudja a játékot.

37. perc: Megint Kaján Norbert a főszerepben, az ötösön érkezett tökéletes ütemben, de a vetődő Tóth Balázs mellett a kapufát találta el. A kipattanót begyűjtötte a kapusunk, de a mentésben közreműködő Papp Milánt ápolni kell.

36. perc: Kaján ezúttal beadással próbálkozik, Dragóner az ötösön nem tudja átvenni a labdát, Tóth így le tud csapni rá.

35. perc: Kaján tüzelne jobbról, tizennégy méterről, Süttő blokkol hatalmasat.

34. perc: Pekár ad be egy szabadrúgást jobbról, Szekszárdi fejeli mellé, de a játékvezető már les miatt kifelé ítél szabadrúgást.

31. perc: Dragóner tör be a tizenhatoson belülre, Székely kíséri, akinek a szorításában nem tudja beadni a labdát, kirúgás jön.

29. perc: Kurdics kap hosszú indítást, Volencsik tisztázott az utolsó pillanatban előle.

27. perc: Vass Ádám került váratlanul lövőhelyzetbe, huszonhárom méterről, ballal bombázott a jobb felső irányába, Tóth Balázs bravúros és látványos védést mutatott be.

25. perc: Dragóner Filip próbál beadni balról, Szekszárdi szorításában. A beadás lecsúszott, a kapu mögé hullott.

24. perc: Szekszárdi szabálytalankodott az oldalvonal mellett, soroksári szabadrúgás balról.

21. perc: Kaján adott be jobbról magasan, a labdát Lovrencsics fejelte vissza, középen Szekszárdi tisztázott veszélyes helyzetben.

20. perc: Süttő, majd Pekár próbált beadással veszélyeztetni, mindkét alkalommal fejjel tisztáztak a soroksári védők.

18. perc: Ezúttal Kurdics gyorsít fel a jobb oldalon, jobblábas beadása azonban a kapu mögött landolt.

16. perc: Lovrencsics Balázs startol a kapunk felé pattogó labdára, Heil Valter fedezte a labdát és rutinosan hazafejelte Tóth kezébe.

15. perc: Csatári húz el ismét a jobbszélen, lapos beadását Valencsik Dávid tisztázta.

14. perc: GÓÓÓL! Újra vezetünk! Süttő Attila kap labdát a bal szélen, alaposan megcélozta beadását, amire PINTE PATRIK érkezett tökéletesen és az ötösről a kapuba fejelt! 2-1!!

11. perc: Hajdú végez el szabadrúgást a jobbszélről, a beadott labdát végül Pekár vágja ki a tizenegyespont magasságából.

9. perc: Egyenlít a Soroksár SC! HAJDÚ ROLAND kapott tökéletes kiugratást, hét méterről, a jobb alsóba lőtt. 1-1

8. perc: Kaján Norbert próbált laposan középre adni, Szekszárdi Milán vágta ki a labdát.

6. perc: GÓÓÓL!!! Szellemes passzolgatással törtünk be a Soroksár térfelére, ahol KURDICS LEVENTE jó huszonöt méterről lövésre szánta el magát és ballal hatalmas gólt lőtt a bal alsóba! 1-0!

4. perc: Pekár László kerül lövőhelyzetbe, húszról tüzel ballal, Kékesi blokkol.

3. perc: Süttő Attila a szabadrúgást Csatárinak gurítja le, aki kapásból lő tizenhétről, bele a blokkba.

2. perc: Csatári Gergő robog a jobb szélen, Valencsik Dávid szereli becsúszva és szabálytalanul.

1. perc: A tiszta fehérben játszó vendégek kezdik a meccset, csapatunk kék-sárga összeállításban lép pályára.

Merkantil Bank Liga 16. forduló
Kolorcity Kazincbarcika SC – Soroksár SC

Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 2023.11.26. vasárnap 13 óra
A mai mérkőzés játékvezetője Hanyecz Bence, segítői Ifj. Varga Gábor és Dobos Dávid. A tartalék játékvezető Takács Ákos.

A válogatott szünet alatt a csapat edzőmérkőzést nem játszott, de folyamatosan készült a bajnoki szezon utolsó három mérkőzésére, kiemelten a mai, Soroksár elleni találkozóra.

Büszkeség, hogy az Európa-bajnokságra kijutott „A” válogatott stábjának tagja volt videóelemzőnk, Simon László, illetve az U21-es válogatott keretben ismét számítottak kapusunkra, Tóth Balázsra. A héten már mindketten visszakapcsolódtak a munkába.

Tartós sérült továbbra is a térdműtött Fejes Ádám, illetve Nicolas Morínigo, akinek problémája hosszas kivizsgálás és terápia után kiderült, így már azt is tudhatjuk, hogy műtét vár rá a téli szünetben.

Kisebb-nagyobb sérülésekkel bajlódott korábban Heil Valter, Szabó Balázs, Gyurkó Máté, Csilus Tamás és Csilus Ádám is, de edzettek és - az utóbbi játékos kivételével - vállalják a játékot, ahogy Kotula Máté is, aki továbbra is speciális arcvédőben lép pályára.

Eltiltás miatt nem lehet a keretben az ötödik sárga lapját begyűjtő Ternován Patrik.

Középpályásunk, Kártik Bálint ma a 200. NB2-es mérkőzésén lép pályára, gratulálunk neki!