SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA - KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC

Élő szöveges közvetítés

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+1. perc: Három perc lesz a ráadás.

90. perc: Hármat cserél Alekszandar Sztevanovics. Gera helyett Fábiánkovits István, Kővári helyett Tóth Bence, Borvető helyett pedig Könczey Márk a pályán.

88. perc: Az előre húzódó Papp Milán fejét találja meg a beadás, de a megcsúsztatott labda fölé száll.

86. perc: Pataki rögtön megmutatja magát, a jobb szélen gyorsított fel, visszatett labdáját Haris lőtte kapu fölé.

85. perc: Hazai csere; Papp Áron helyett Pataki Zoltán folytatja.

83. perc: Kis szöglet után jut lövőhelyzethez Pekár, kapu mellé száll a labda.

80. perc: Cserél a Szeged; Nyári Patrik helyett Radics Márton folytatja.

77. perc: Cserélünk; Kotula Máté helyett Süttő Attila a pályán.

77. perc: Ádám Ferenc sárgul be egy szabálytalan szerelésért.

75. perc: Emberelőnybe kerülünk, Palincsár Martin kap piros lapot. A játékos Ádám Ferenccel szemben követ el egy olyan csúnya belépőt, amit azonnali kiállítással büntet Katona játékvezető.

68. perc: Szabadrúgás a kaputól tizenhét méterre. Pekár László lövi a sorfalba a labdát, a lepattanót pedig Kotula Máté bombázta fölé.

64. perc: A tizenegyes előtt cseréltünk, méghozzá hármat is: Szabó Balázs, Ternován Patrik és Csatári Gergő hagyták el a pályát, helyükre Szemere Balázs, Ádám Ferenc és Csilus Tamás érkeztek.

64. perc: Gól! A sértett, Borvető Áron állt a labda mögé, s magabiztosan a bal sarokba lőtt, 3-0.

62. perc: Büntetőhöz jutnak a hazaiak. Papp beadására érkezett Borvető, aki a tizenhatoson belül elesett. Katona Balázs szerint "idegenkezűség" volt a dologban, így a büntetőpontra mutatott.

58. perc: S ahogy az első félidőben is, most is „válaszol” a sárgára a hazai csapat, Márkvártot is figyelmezteti Katona Balázs játékvezető.

57. perc: Kártik Bálint kapja a mérkőzés harmadik sárga lapját.

46. perc: Kezdődik a második félidő. Csábi József változtat: Kurdics Levente helyén Gyurkó Máté folytatja.

45+2. perc: Vége az első félidőnek, a középkezdésre sincs már idő. A játékrész hajrájáig, ha többet is védekezve, de jól tartottuk magunkat, kár érte, hogy a szünet előtti rövidzárlat két kapott gólt is hozott. Kemény második félidő jön, de nem szabad feladni!

Hajrá, Vegyész! Hajrá, Barcika!

45+1. perc: Újabb gól, 2-0. Sajnos villámgyorsan megduplázza előnyét a Szeged. Szerepcsere, ezúttal Haris adja a gólpasszt Papp Áronnak, aki a tizenhatoson belülről – szintén kapásból – a bal alsóba lőtt.

45. perc: Egy perc ráadás következik.

44. perc: Gól! 1-0, vezetnek a hazaiak. Papp Áron készíti le a labdát Haris Attilának, aki a tizenegyespont magasságából, jobbról kapásból a bal felső sarokba lőtt.

40. perc: Újabb sárga, ezúttal a szegedi Gera Norbert kapta.

39. perc: Heil Valter kap sárga lapot egy rossz ütemű becsúszásért.

31. perc: Mindkét csapat szeretné győzelemmel zárni az évet, ezért aktívan kezdtek, az utóbbi percekben a hazaiak támadnak többet.

27. perc: Az eddigi legnagyobb helyzet maradt ki: Palincsár Martin adja be jobbról a labdát, amire Borvető Áron érkezik bevetődve, de közeli lövése a bal kapufáról vágódik ki.

25. perc: Haris kerül ismét lövőhelyzetbe, tizenhét méterről próbálkozik, de ezúttal is kapu fölé száll a labda.

21. perc: Kővári Róbert készíti le a labdát Márkvárt Dávidnak, aki tizenhatról belsővel fölé lőtt.

13. perc: Ezúttal szegedi szabadrúgás okoz némi veszélyt, a pontrúgást követően a labda a tizenhatos vonalán Haris Attila elé kerül, aki félfordulatból fölé bombázott.

6. perc: Pekár László végezhet el szabadrúgást huszonöt méterről, a kapura lőtt labda elmegy a sorfal között, de a kaput jócskán elkerüli.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A szegediek kék-fekete szerelésben, míg a mieink tiszta sárgában a pályán.

MERKANTIL BANK LIGA

18. forduló

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA - KOLORCITY KAZINCBARCIKA

Szeged, Szent Gellért Fórum, 300 néző.
Vezeti: Katona Balázs (Rózsa Dávid, Ring Kevin)

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA
Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Nagy Zs., Kővári – Haris, Nyári – Papp Á., Márkvárt, Palincsár – Borvető.
Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC
Bánhegyi – Ternován, Szekszárdi, Heil, Papp M., Kotula – Kártik – Pekár L., Csatári – Kurdics, Szabó B.
Vezetőedző: Csábi József

A Merkantil Bank Liga 18 fős mezőnyéből csupán nyolc csapat játssza le a mai előrehozott tavaszi mérkőzését, a többiek halasztanak az időjárási körülmények miatt.

Így négy találkozó maradt, kettőt 13 órától már le is játszottak: a listavezető Nyíregyháza Siófokon vendégszerepelt, és 1-1-es félidőt követően 3-1 arányban tudott nyerni az egy félidőt emberhátrányban játszó Balaton-partiak ellen. A Mosonmagyaróvár a Pécset látta vendégül, az utóbbi együttes a mérkőzés hajrájában szerzett góllal elvitte a három pontot Észak-nyugatról.

Velünk párhuzamosan is lesz egy mérkőzés: a Honvéd a Csákvárt fogadja.

Szegeden a pálya állapota megfelel a játékra, így nem került szóba a halasztás. Annak ellenére sem, hogy Csábi József vezetőedző sérült-listája elég bő lett év végére: Fejes Ádám, Morínigo, Székely Krisztián, Csilus Ádám, Bencze Antal és Ferencsik Bálint kereten kívül vannak. A csütörtöki edzésen kisebb sérülést szedett össze Pinte Patrik, aki ezért a kispadon kezd, helyette támadóposzton Szabó Balázs került be a csapatba. Szekszárdi Milán eltiltása után szintén a kezdő tizenegy tagja, illetve ezúttal Kotula kezd és Süttő Attila kispados. Mint ismeretes, Tóth Balázs két mérkőzésre szóló eltiltást kapott, így a kapuban Bánhegyi Bogdán; cserekapusként pedig először a Kolorcity csapatában Málik Mihály, aki fiókcsapatunk hálóőre, illetve a DVTK U19-es csapatának kapusedzője. Szintén a kispadon kezd Kovács Szabolcs, a klub saját nevelésű fiatalja.