SOROKSÁR SC - KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC ÉLŐ SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS

Élő szöveges közvetítés

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. A Soroksár SC visszavágott az őszi vereségért, ugyanolyan arányban, 3-1-re győztek ezúttal ők, ahogyan novemberben mi. Hamarosan jelentkezünk összefoglalónkkal.

90. perc: Lovas László három percet hosszabbít a mérkőzés végén.

85. perc: Megvan a szépítés! A kaputól huszonhét méterre jutunk szabadrúgáshoz. A labda mögé PEKÁR LÁSZLÓ áll, aki védhetetlenül lövi ki a jobb felső sarkot. 3-1.

82. perc: Csábi József is cserél: elhagyja a pályát Megyeri Gábor és Dobozi Krisztián, érkezik Király Mátyás és Szabó Balázs.

82. perc: Lipcsei Péter cserél, három játékost is. Dragóner Filip, Varga István és Dobos Áron lépnek pályára, Köböl Krisztián, Lovrencsics Balázs és Vass Ádám hagyják el a játékteret.

77. perc: Lovrencsics indítja jó ütemben Korozmánt, aki elől a kapuból kirontó Megyeri tudott fejjel tisztázni.

76. perc: Németh indítja a bal szélen Gálfit, aki Korozmán felé próbál centerezni, de pontatlan volt a labdája.

71. perc: Németh Erik tüzel messziről, a labda a bal alsó sarok mellett hagyja el a pályát.

68. perc: Csábi József is cserél, méghozzá kettőt is: Csilus Tamás és Ternován Patrik helyén Székely Krisztián és Kurdics Levente a pályán.

66. perc: Újabb hazai csere: Kékesi Alexander helyére Katona Máté érkezik.

65. perc: Kis híján ott a negyedik is, Lovrencsics kiugratásával Gálfi lépett ki, aki már Megyeri mellett is elvitte a labdát, ám lövését Csilus a gólvonalról kivágta.

63. perc: Gól, 3-0. Korozmán jobbról érkező passza után Gálfi Zoltán lopta a távolságot a tizenhatoson kívül, majd tizennyolcról lövésre szánta el magát, s a labda a jobb alsó sarokban kötött ki.

61. perc: Csilus beadását tudta elfejelni Pethő a kaputól tizenegy méterre, ám a labda kapu fölé szállt.

59. perc: Cserélnek a hazaiak: Varga Zétény helyén Németh Erik folytatja.

51. perc: Csilust kell ápolni egy kemény ütközés után, de szerencsére tudja folytatni a játékot.

50. perc: Ádám Ferenc cselezi tisztára magát, majd Pekárt próbálja indítani középen, ám a passz egy kicsit hosszú lett, s a védők lefülelték.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A szünetben Csábi József cserélt: Vincze Dániel helyett Ádám Ferenc a pályán.

45+3. perc: Vége az első félidőnek.

Az állás: Soroksár SC – Kolorcity Kazincbarcika SC 2-0.

45+2. perc: Heil Valter kapja a mérkőzés első sárga lapját, Lovrencsiccsel szemben szabálytalankodott.

45. perc: A játékvezető három percet hosszabbít.

43. perc: Egy kipattanót vesz le Csilus Tamás, közel húsz méterről tüzel, Mergl magabiztosan véd.

42. perc: Pekár gyorsít fel a szélen, majd ad be veszélyesen a kapu elé, ám a védők fel tudnak szabadítani.

38. perc: Vincze szólózott egészen le az alapvonalig a bal szélen, majd laposan, élesen középre lőtt. A labdába belekapott Mergl, így nagy veszélytől mentette meg kapuját.

36. perc: Kékesi Alexander marad lenn a gyepen egy ütközés után, ápolásra szorul, de tudja folytatni a játékot.

35. perc: Vincze Dániel harcol ki sarokrúgást, majd Süttő szöglete után a labda hátra kerül Pekárhoz, aki közel harminc méterről tüzel, Mergl könnyen véd.

26. perc: Gól, 2-0. Hazai bedobás után Lovrencsics Balázs csúsztat Köböl Krisztiánhoz, aki jobbról, 12 méterről, laposan kilőtte a hosszú alsó sarkot.

24. perc: A játékvezető ivószünetet rendel el.

22. perc: Varga Zétény beadása találta meg a hosszú oldalon Korozmán Kevint, aki kevéssel a kapu mellé fejelt.

16. perc: Az első negyedórában az agresszívan letámadó hazaiak domináltak, ennek ellenszerét meg kell találnunk a folytatásban!

15. perc: Továbbra is hajtunk az egyenlítésért ugyanolyan rendíthetetlenül, ahogy maroknyi szurkolótáborunk is is buzdítja a csapatot, zúg a „hajrá, Vegyész”

13. perc: Ezúttal a mieinknél a kezdeményezés. Varga József szólózott a felezővonaltól indulva, majd Süttő Attilát indította a bal szélen. Süttő magasan ívelt Bethő Bence fejére, aki kevéssel a kapu mellé bólintott.

10. perc: Újabb lehetőség a Soroksár előtt, Vass Ádám kerül lövőhelyzetbe, tizenhét méterről magasan a kapu fölé lőtt.

7. perc: Gól, vezetnek a hazaiak. Ismét Gálfi Zoltán került helyzetbe egy védelmi hiba után, ám ezúttal már nem hibázott, 12 méterről kilőtte a bal alsót. 1-0.

6. perc: A hazaiak első lehetősége, Gálfi Zoltán kapott labdát a tizenhatoson belül, de jó helyzetben, 15 méterről kapu mellé lőtt.

3. perc: Miénk az első lehetőség, Kartik Bálint a 16-os jobb sarkáról egy óriási lövést eresztett meg, Mergl bravúrral védett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A hazaiak sárga-feketében, a mieink tiszta fehér szerelésben a pályán.

Pár perc múlva kezdődik a mérkőzés! A Merkantil Bank Liga 33. fordulójában egy találkozó már elkezdődött – Balmazújvárosban 16 órakor indult útjára a labda a Nyíregyháza Spartacus és az Aqvital FC Csákvár mérkőzésén, a félidőben a Spartacus vezet 1-0-ra – feltételezhetően – utolsó balmazújvárosi meccsén.

MERKANTIL BANK LIGA

33. forduló

SOROKSÁR SC - KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC

Soroksár, 2024.05.19. 17.00 óra

Játékvezetők: Lovas L. (Szabó D., Vrbovszki P.) tvj.: Cserna L.

SOROKSÁR SC
Mergl – Kékesi, Kaján, Gálfi, Köböl, Say, Lovrencsics B., Króner, Korozmán, Vass Á., Varga Z.
Cserék: Holczer, Németh, Katona, Dobos, Pintér, Vági, Varga I., Borbély, Dragóner, Vincze
Vezetőedző: Lipcsei Péter

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC
Megyeri – Heil, Kártik, Csilus T., Süttő, Ternován, Pethő, Vincze, Varga J., Pekár, Dobozi
Cserék: Király, Ádám, Szabó B., Székely, Kurdics
Vezetőedző: Csábi József

Utolsó szezonbeli utazásunk célpontja Soroksár, az egykori kazincbarcikai labdarúgó-ikon, Lipcsei Péter csapata ellen lépünk ma pályára.

Csábi József a találkozót megelőzően hangsúlyozta, hogy bár az alapvető célunkat már elértük a szezonban, vagyis bebiztosítottuk bennmaradásunkat, ám a csapat és a stáb szeretné a lehető legtöbbet kihozni az utolsó két meccsből. Igaz ez még úgy is, hogy a múlt hetihez képest is vannak újabb kiesőink.

Az ETO ellen újra megsérült Papp Milán számára már biztosan véget ért a szezon, de Szekszárdi Milán is izomproblémákkal küzd, ő is a Győr elleni mérkőzésen húzódott meg a találkozó végjátékában.

Patrick Gânțe térde sincs még rendben, mint ahogy Székely Krisztián, Kotula Máté, Csatári Gergő, Pethő Bence és Varga József sincs százszázalékos állapotban, de nincs mese, aki keretben van, annak a fogát összeszorítva menni, játszani és hajtani kell.  Kinek kezdőként, kinek pedig csereként.

Pinte Patrik is húzódással bajlódott a héten, ám ő a múlt heti piros lapja miatt nem játszhat majd Soroksáron.

Valamennyi játékos – sérülése ellenére is – itt van a csapattal, a lelátóról támogatva társaikat.