GYŐZELEM AZ AJKA ELLEN - ÖSSZEFOGLALÓ, EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK

A Kolorcity Kazincbarcika SC tegnap késő délután hazai közönség előtt léphetett pályára az elmúlt időszakban remekelő Ajka ellen. A múlt hetünk pontok számában nem úgy sikerült, mint az terveztük és amire a pályán mutatott játékunk alapján számítottunk, ellenfelünk azonban tényleg egy nagyon jó szériát maga mögött tudva, önbizalommal telve utazott Kazincbarcikára. Csapatunk szervezettsége azonban már a találkozó első perceiben megnyilvánult, sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, Horváth kapuja többször is veszélyben forgott. Egy, a hetedik percben elvégzett szögletet követően viszont az ajkai hálóőr nem tudott mit tenni, Pálinkás közelről talált be, ezzel korán vezetést szerezve a Barcikának. Az első játékrész egésze alatt igyekeztünk ezt növelni, többször eljutottunk a vendégek tizenhatosához, de újabb gól már nem született.
A második félidőben az Ajka igyekezett egalizálni az állást és esetleg javukra fordítani a mérkőzést. A negyvenkilencedik percben egy büntetőből egyenlíthettek volna, de Zsolnai lövését Megyeri bravúrral hárította, így maradt a hazai vezetés. A továbbiakban Jeney Gyula és Csábi József is cserékkel igyekezett frissíteni a csapatokon, ez most nekünk jött be jobban. A csereként beálló barcikai játékosok is mindent megtettek, hogy itthon tartsuk a három pontot és ez ezúttal eredményt is hozott. Az Ajka hosszú ideje tartó veretlenségi sorozata Kazincbarcikán szakadt meg.

Csábi József:

"Egy rendkívüli sorozat után érkezett ide az Ajka, amihez természetesen gratulálok is nekik. Úgy gondolom amit taktikailag kitaláltunk a meccsre az teljesen ült, lehet, hogy az Ajka dominált és kezdeményezett, de az első félidő végén egy pontrúgásból elért második labdán kívül szinte gólhelyzetig nem jutott el, nekünk azért volt bőven helyzetünk. A tizenegyes valóban fordulópont volt, most ebből mi jöttünk ki jobban, két fordulóval ezelőtt mi hagytuk ki a büntetőt a Soroksár ellen. Büszke vagyok, hogy egy olyan hét után ahol játékban rendben volt a csapatunk, de sajnos a pontok nem jöttek, most ezt visszahoztuk. Azt kell mondjam, hogy az élet visszaadta azt, amit a múlt héten elvett a Soroksár elleni mérkőzésen. Megyünk tovább, ma nagy lépést tettünk céljaink elérése érdekében."

Jeney Gyula:

"Nagyon büszke vagyok a csapatomra, nagyon komoly sorozatot tettünk le eddig az asztalra. Ezen a mérkőzésen reálisan az egy pont volt benne. Azt gondolom mindent elkövettünk annak érdekében, hogy ne nyerjük meg a meccset. A Barcika egy lelkes csapat, akik szinte csak arra mennek, hogy a második labdákat összeszedjék. Találtak egy gólt, azzal lett 1-0, utána végig nagyiramú, minőségi futballt próbáltunk játszani. A tizenegyessel vissza jöhettünk volna a meccsbe, de az kimaradt. Be kellett volna rúgni a büntetőt és egyszerűbb lett volna a dolgunk."