VERESÉG SZEGEDEN - ÖSSZEFOGLALÓ, EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK

Lassan elérkezünk a bajnokság hajrájához, hiszen tegnap délután már utolsó előtti idegenbeli mérkőzésünket játszottuk Szegeden. A Merkantil Bank Liga harmincötödik fordulójának játéknapján egy igazán sűrű hetet zártak a csapatok, hiszen vasárnap-szerda-vasárnap ritmusban léptek pályára a mögöttünk álló hét napban. A Kazincbarcika az Ajka legyőzését és egy pécsi döntetlent követően készült a találkozóra, míg vendéglátóink a Pécs elleni győzelemmel és egy diósgyőri vereséggel hangoltak.
A mérkőzés iramára nem lehetett panasz az első percekben, viszont a kapusoknak ekkor még nem sok dolga akadt. A félidő közepén felélénkült a játékunk, Kurdics és Pálinkás is több helyzetet tudhattak magukénak. A későbbiekben Megyeri Gábor számos magában veszélyt hordozó próbálkozást is hárított, így a rengeteg párharccal megtűzdelt első játékrész 0-0-ás döntetlennel ért véget. A szünetet követően a csapatok edzői cserékkel igyekeztek frissíteni és mind hazai, mind vendégoldalon is jól sikerültek a változtatások, az újonnan pályára lépő játékosok új lendületet adtak a meccsnek. A nyolcvanegyedik percben ismét Pálinkás veszélyeztette Molnár-Farkas kapuját, de egy perccel később mégis a szegediek szerezték meg a találkozó első és egyben utolsó gólját. Az ötvenkilencedik percben Géresi helyett beálló, Kundrák lőtt közelről Megyei kapujába, 1-0. A hajrában becsülettel küzdöttünk az egyenlítésért, de ez most nem sikerült, így a Szent Gellért Fórumban nem tudtuk bajnoki egységeink számát növelni.

Stevanovic Aleksandar:

"Csakúgy, mint a legutóbbi hazai mérkőzésen, most is gratulálhatok a csapatomnak. Nagyon nehéz mérkőzés volt ez, hiszen öt védővel játszott az ellenfél és nagyon nehéz volt feltörni ezt a védekezést. Tudtuk, hogy a Kazincbarcika különösen jó az ellentámadásokból, de szerencsére kikapcsoltuk a támadóikat és a hajrában sikerült feltörni ezt a masszív védekezést. Lezárhattuk volna ezt a mérkőzést, hiszen 1-0-nál megvolt a lehetőségünk, hogy megduplázzuk az előnyünket, de ezt nem tudtuk kihasználni, a jövőben ezekre jobban oda kell figyelni."

Csábi József:

"Úgy érzem, hogy nagyon jól helyt állt a csapat és nagyon sok munkát tett a mai mérkőzésbe is.  Akkor kaptunk gólt, amikor ez a mérkőzésben nem volt benne, sőt mi hagytunk ki egy száz százalékos helyzetet. Örülnöm kellene, hiszen ha egy, a tabella elején lévő Szeged időt húz az utolsó pillanatokban a Kazincbarcika ellen az nem véletlen. Természetesen egy ilyen mérkőzés után nem tudok örülni. Továbbra is az a véleményem, hogy a csapat rendben van, egységes, szervezett, jó futballt is játszik, ahogy azt most is tette. Sajnálom, hogy így alakult, talán kicsit elégedetlen is vagyok, de kimondottan csak az eredmény miatt. Komoly három meccsünk lesz még, megyünk tovább előre. Nehéz feladatot teljesítünk február közepe óta, sajnos ilyen meccsek benne vannak egy Szeged otthonában. Arra a játékra viszont, amit most is produkáltunk lehet építeni."

Merkantil Bank Liga 35. forduló
SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA - KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1-0 (félidőben: 0-0)