A GYIRMÓT VITTE HAZA A PONTOKAT - ÖSSZEFOGLALÓ, EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK

A Merkantil Bank Liga 2022/2023-as idényének utolsó előtti hazai mérkőzését játszottuk tegnap a Kolorcity Arénában. A találkozó előtt tudtuk, hogy óriási lehetőség van a kezünkben, hiszen egy esetleges győzelemmel a következő szezonra is bebiztosítottuk volna NB2-es tagságunkat. Persze ehhez ellenfelünknek is volt egy-két szava, hiszen a tavaly még az élvonalban szereplő Gyirmót továbbra is versenyben van a dobogóért. Érdekesség, hogy a harminchatodik fordulót megelőző öt mérkőzésen mi és tegnapi vendégeink is csak egy-egy győzelemnek örülhettünk. A meccs jó iramban kezdődött, mindkét oldalon akadtak helyzetek, viszont az első gól nem ezekből született meg. Egy gyirmóti szögletet követően Szekszárdi Milán ért kézzel a labdába, a szituációnál pedig Ducsai játékvezető gondolkodás nélkül mutatott a tizenegyes pontra. A labda mögé Soltész Dominik állt a tizenkettedik percben és Megyeri kapujának közepébe lőve értékesítette a megítélt büntetőt. A vendégek vezetését követően igyekeztünk minél előbb egalizálni az állást, több távoli kísérletünk is veszélyesnek bizonyult Rusák kapujára, aki viszont rendre hárítani tudta a barcikai próbálkozásokat. A harmincegyedik percben Csatárit buktatták a vendégek tizenhatosán belül, a büntető itt sem maradt el. Nagy gyirmóti reklamálások közepette Pálinkásé lett a tizenegyes, de lövését Rusák Edvárd védeni tudta, így maradt a 0-1 a félidőben.
A szünetben és azt követően is cserékkel igyekeztek csapataikon frissíteni az edzők. A vátoztatások ezúttal nekünk jöttek be jobban, hiszen Ádám Ferenc számos alkalommal veszélyeztette a gyirmóti kaput, de ezeket a lehetőséget sajnos nem sikerült gólra váltanunk, így a korai büntető döntött a pontok sorsáról, melyek a vendégeké lettek.

Simon László:

"Amire készültünk azt kaptuk a Gyirmóttal kapcsolatban, úgy gondolom, hogy nagyon korán kaptuk a büntetőt és abból a gólt. Utána kaptunk a sorstól egy nagy lehetőséget, hogy egyenlítsünk, ha azt a tizenegyest berúgjuk, akkor szerintem teljesen más lett volna a mérkőzés. Ezután viszont a második félidőben uraltuk a játékot, felívelt labdákból próbáltunk az utolsó tíz-tizenöt percben veszélyeztetni. A pontrúgásaink is ugyanúgy veszélyesek voltak, mint eddig. A Gyirmót megpróbálta megtartani az idegenben szerzett egy gólját és ezzel elvitte a három pontot."

Csertői Aurél:

"Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy azt elterveztük. Voltak lehetőségeink, jobban játszottunk az első húsz percben, gólt is szereztünk. Azt gondolom, hogy a mai győzelemhez kellett az a kapusbravúr, amikor a tizenegyest megfogta. A második félidőben az ellenfél egyszerűsítette a játékot, az íveléseik nagyon veszélyesek voltak, hiszen ezeknek mindig nagyon kiszámíthatatlan a vége, szerencsére ezeket ki tudtuk védekezni. A rövid passzos játékból nem tudtunk feljönni, de még ígyis voltak lehetőségeink, ezeket rendre elrontottuk. Egy góllal mindenképpen jobban voltunk az ellenfélnél, sok sikert kívánunk nekik!"