Kazincbarcikai Sport Club
https://kbsc.hu/Kilencedikről indulunk, és hasonlóan biztonságos helyen zárnánk

Kilencedikről indulunk, és hasonlóan biztonságos helyen zárnánk

Szerző:

Göndör Judit

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Hírek a csapatról

Csapatunk a kilencedik helyen töltötte a téli szünetet, öt-öt győzelemmel és vereséggel, valamint nyolc döntetlennel. Ez összességében 23 pontot eredményezett. Miután előre hozott tavaszi fordulóban nagyobb arányú vereséget szenvedtünk (Szeged-KBSC 3-0), így az utolsó pillanatban a gólarányunk átfordult mínuszba (-1).

A Kolorcity Kazincbarcika SC mindvégi hazai környezetben készült a tavaszi szezonra, s összesen öt felkészülési mérkőzést játszott. Budafokon az FC Ajka ellen 2-1-es vereséget szenvedtünk, majd a Tiszakécske ellen 1-1-re végződött a találkozónk; ezt követően pedig a Budafokot 1-0 arányban győztük le Mezőkövesden. A klub január 27-én tartotta a főpróbát egy dupla találkozóval, az NB3-as Tiszaújváros ellen döntetlent ért el az akkori „második számú” csapat, míg az „első”, a szlovák első osztályban szereplő FC Kassa ellen domináló játék mellett egygólos vereséget szenvedett.

 

 

Csapatunk átigazolásait illetően – a felkészülés állomásaihoz hasonlóan – honlapunkon és a Kolorcity Kazincbarcika SC Facebook-oldalán részletesen beszámoltunk, a rend kedvéért azonban vegyük sorra, kiket üdvözölhetünk (régi-)új igazolásként: Megyeri Gábor kölcsönből tért vissza Kozármislenyből, Dobozi Krisztián Sepsiszentgyörgyről, Patrick Ioan Gante az SV Lafnitztől, Pethő Bence pedig Gyirmótról érkezett hozzánk. A távozóink pedig, akiknek köszönjük a csapatunkért végzett eddigi munkát Nicolas Morinigo, Gyurkó Máté, Szemere Balázs, Bencze Antal és Tóth Balázs.

 

 

A szakmai stábot illetően is volt változás, Vincze Richárd visszatért a DVTK-hoz, Dobos Attila személyében pedig új erőnléti edzője lett a csapatnak.

A Diósgyőri kooperáció már majd végleges, de a mögöttünk álló héten történt miskolci változások miatt az i-re a pont várhatóan a jövő hét közepén kerül fel.

Ennek ellenére az biztos, hogy már a mai találkozón is számíthatunk kooperációs játékos ittlétére (Csatári Gergő öt sárga lapja miatt nem játszhat).

 

Csábi József vezetőedző:

Mi is nagy izgalommal nézünk a tavasz elé, s ennek első, és nagyon fontos állomása a mai mérkőzés. Nagyon nehéz meccsre számítok, mert egyrészt ebben a ligában nincs könnyű mérkőzés, másrészt vendégeink sem mondtak le még a bennmaradásról. Ritkán szoktam olyat mondani, hogy csapatom esélyesként lép pályára, hiszen a labda gömbölyű, a szerencse forgandó, s a külső körülmények is sokszor meghatározóak. De a nyitómérkőzésen bizonyítanunk kell, hogy egy jó csapattá értünk össze, s nyilván azt is érezzük, hogy nagy elvárások vannak velünk szemben. Viszont helyén kezeljük a dolgokat, mert csak így lehetünk sikeresek! Szurkoljanak nekünk, ígérem, hogy a srácok is mindent megtesznek majd a sikerért, szeressék, s támogassák őket a tavaszi szezonban is!

Az Észak-Magyarország újságírójával együttműködve Molnár István készített egy hosszabb interjút a szezonkezdés kapcsán Csábi Józseffel, de a tavaszi szezon mellett más témák is terítékre kerültek.

A beszélgetést IDE kattintva olvashatják el.

 

 

További híreink

Jegyek a Kazincbarcika - Újpest meccsre

Dátum: 2025. szept 10. 15:00

Már megvásárolhatók a belépőjegyek a Fizz Liga 7. fordulójában rendezendő Kolorcity KBSC - Újpest FC mérkőzésre. A szeptember 20-án, szombaton 18 órakor kezdődő találkozónak a Mezőkövesdi Városi Stadion ad otthont. A belépők elővételben ezúttal is sokkal olcsóbban kaphatók, mint a mérkőzések napján. A diákok és a nyugdíjasok kedvezményesen vásárolhatnak jegyet, és családi szektorral is várjuk a szurkolókat, ahol egy felnőtt teljes árú belépőjegy mellé egy diák belépőjegyet ajándékba adunk. Kérjük szurkolóinkat figyelmesen olvassák el jegyinformációinkat!

Blessing Eleke a Kolorcity KBSC labdarúgója

Dátum: 2025. szept 10. 14:30

Blessing Eleke személyében egy tapasztalt és gólerős nigériai támadó csatlakozott a Kolorcity KBSC keretéhez. Korábban játszott szlovéniában (bajnoki címet ünnepelhetett az Olimpija Ljubljanával), svájcban (az FC Luzern színeiben 70 mérkőzésen 20 gól lőtt), de megfordult többek között Izraelben, Törökországban és Japánban is. Legutóbb az albán Partizani Tirana labdarúgója volt. Eddigi profi karrierje során 270 mérkőzésen 73 gólt szerzett.

Utánpótlás: Újabb eredményes hétvége

Dátum: 2025. szept 09. 10:30

Eredményesség szempontjából az elmúlt hét is nagyon jól alakult utánpótlásunk számára, hiszen U19-es, U17-es, U15-ös, U13-as és U12-es korosztályunk is begyűjtötte a pontokat. (A képen U19-es győztes csapatunk.)

Női labdarúgás: KBSC - Nyíregyháza 7-3 (5-1)

Dátum: 2025. szept 09. 10:00

Magabiztos hazai győzelemmel kezdte meg a Női NB II. Keleti csoportjának küzdelmeit a Kolorcity KBSC női labdarúgó csapata. Góljainkat Tőzsér Virág (3), Vén Odett (2) és Vincze Bernadett szerezték.

Mérkőzések

Eredmények

Klubunk támogatói

 
Fizz Liga
MOL Magyar Kupa
MLSZ
Tippmix

 

Szerencsejáték Zrt.

GNB
NanoMix Beton
Blade Sport

 

KBSC Galéria