 
            Két veretlen csapat maradt
Augusztus utolsó hétvégéjén rendezték meg a Merkantil Bank Liga 5. fordulójának nyolc mérkőzését. Kezdésként egy rangadóra került sor, amiről kevesen hitték, hogy öt játéknap után az élmezőny rangadója lesz. A 3. helyezett BVSC-Zugló az éllovas Szentlőrincet fogadta. A vendégek Szekszárdi Tamás révén szereztek gyors vezetést, ám a második félidőben Souza Dos Santos egalizált, beállítva az 1-1-es végeredményt.
A döntetlennek köszönhetően a BVSC és a Szentlőrinc maradt a liga utolsó két veretlen csapata, hiszen az eddig szintén veretlen Gyirmót FC Győr a Kolorcity Arénában elszenvedte első vereségét. Csapatunk 0-1-ről fordítva győzött 2-1-re, Bódi Ádám utolsó pillanatban belőtt büntetőjével. A Kolorcity Kazincbarcika SC ezzel feljött a Merkantil Bank Liga tabellájának 6. helyére.
Egyetlen találat döntött az Aqvital FC Csákvár és a Békéscsaba 1912 Előre mérkőzésén, amit a hazaiak nyertek 1-0-ra Nagy Zoárd góljával. Megszerezte első győzelmét a Soroksár SC, amely 3-1-re verte a Budapest Honvéd csapatát. A kispestiek ezzel visszacsúsztak a kiesést érő 15. helyre, közvetlenül a soroksáriak mögé.
Gólgazdag meccsen kapott ki a Kisvárda Master Good, méghozzá Ajkán. Az ajkaiak a 68. percben már 3-0-ra vezettek, a Várda pedig későn ébredt, a hajrában Szőr Levente és Molnár Gábor gólja csak a szépítéshez volt már elég. Ugyancsak potyogtak a gólok Kozármislenyben, ahol a Vasas FC kapott ki 4-2-re. A fordulatos meccsen az angyalföldi Tóth Milán duplázott, a mislenyi Kirchner György viszont mesterhármast ért el.
Következő ellenfelünk, az Opus Tigáz Tatabánya hazai pályán kapott ki 2-1-re a Budafoki MTE csapatától. A végeredményt már az első félidőben beállították a csapatok, a 22. és a 35. perc között szereztek vezetést a budafokiak, egyenlítettek a hazaiak, majd jutottak ismét előnyhöz a piros-feketék.
A forduló hétfő esti rangadóját a Mezőkövesd Zsóry FC játszotta a Szeged-Csanád Grosics Akadémia ellen. A kövesdiek az előző fordulóban szerezték meg első győzelmüket Békéscsabán, ám most tovább folytatódott a vesszőfutásuk. Hiába szereztek vezetést a 10. percben Cibla Flórián góljával, a Szeged a hajrában Borvető Áron és Novák Csanád találataival fordított, így elvitték a három pontot Matyóföldről.
| BVSC-ZUGLÓ | SZENTLŐRINC | 1-1 | 
| AQVITAL FC CSÁKVÁR | BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE | 1-0 | 
| SOROKSÁR SC | BUDAPEST HONVÉD | 3-1 | 
| FC AJKA | KISVÁRDA MASTER GOOD | 3-2 | 
| HR-RENT KOZÁRMISLENY | VASAS FC | 4-2 | 
| OPUS TIGÁZ TATABÁNYA | BUDAFOKI MTE | 1-2 | 
| KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC | GYIRMÓT FC GYŐR | 2-1 | 
| MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC | SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA | 1-2 | 
A bajnokság eddigi góltermésére nem lehet panaszunk, az 5. forduló huszonhét találatot hozott, ami rekord idén, meccsenként 2,7 gólos átlagot jelent. Az idén lejátszott öt fordulóból három is bekerülne a tavalyi szezon TOP 5 leggólgazdagabb játéknapjai közé.
A góllövőlista élmezőnyében is történt változás, a mesterhármas jegyző Kirchner György hat találattal átvette a vezetést a Gyirmót ellen korán megsérülő Pethő Bencétől.
A góllövőlista élmezőnye:
| 1. | Kirchner György | HR-Rent Kozármisleny | 6 gól | 
| 2. | Pethő Bence | Kolorcity Kazincbarcika SC | 5 | 
| 2. | Tóth-Gábor Kristóf | Szentlőrinc | 4 | 
| 2. | Ugrai Roland | Gyirmót FC Győr | 4 | 
| 4. | Kártik Bálint | Kolorcity Kazincbarcika SC | 3 | 
| 4. | Halmai Ádám | Soroksár SC | 3 | 
| 4. | Merényi Ádám | Budafoki MTE | 3 | 
| 4. | Nagy Zoárd | Aqvital FC Csákvár | 3 | 
A következő fordulóban sem maradunk érdekes meccsek nélkül. Az éllovas Szentlőrinc a 2. helyen álló Gyirmót FC Győrt fogadja. Ezzel szemben alsóházi rangadónak számít majd az előzetes várakozásokkal ellentétben a Budapest Honvéd és a Mezőkövesd Zsóry FC összecsapása. A Kolorcity Kazincbarcika SC az Opus Tigáz Tatabánya otthonában, a Grosics Gyula Stadionban lép majd pályára szeptember elsején, vasárnap 16 órakor.
| 2024.IX.01 | 16:00 | OPUS TIGÁZ TATABÁNYA | KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC | 
| 2024.IX.01 | 16:00 | BUDAFOKI MTE | HR-RENT KOZÁRMISLENY | 
| 2024.IX.01 | 16:00 | SZENTLŐRINC | GYIRMÓT FC GYŐR | 
| 2024.IX.01 | 17:00 | VASAS FC | FC AJKA | 
| 2024.IX.01 | 17:00 | KISVÁRDA MASTER GOOD | SOROKSÁR SC | 
| 2024.IX.01 | 17:00 | BUDAPEST HONVÉD | MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC | 
| 2024.IX.01 | 17:00 | BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE | BVSC-ZUGLÓ | 
| 2024.IX.01 | 19:00 | SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA | AQVITAL FC CSÁKVÁR | 

 
                    

.jpg)
.jpg)

 
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
  
  
  
 
 
  
 




