Kazincbarcikai Sport Club
https://kbsc.hu/Írjuk tovább a szép történetet

Írjuk tovább a szép történetet

Szerző:

Szarka Dénes

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Hírek a csapatról

November első vasárnapján Soroksárra, a Szamosi Mihály Sporttelepre látogat a Kolorcity Kazincbarcika SC, a mérkőzés 17 órakor kezdődik. Erős Gábor vezetőedző szokás szerint némi betekintést engedett csapatunk felkészülésébe.

„Tudásunk legjavát kell, hogy nyújtsuk, ha eredményesek akarunk lenni. Az nagyon pozitív, hogy rendkívül jó hangulat uralkodik a csapat körül és le a kalappal azok előtt is, akik kevesebb játéklehetőséget kaptak idáig, mert példamutató ahogy továbbra is ugyanazzal az elszántsággal edzenek.”

Az ellenféllel kapcsolatban vezetőedzőnk úgy fogalmazott, évek óta stabil tagjai az NB2 mezőnyének, ráadásul ferencvárosi fiatalok is rendszeresen lehetőséget kapnak náluk a régóta működő együttműködés keretében.

„Nehéz mérkőzésre számítok, hiszen azt azért tudjuk, hogy az NBII-ben sehol sem könnyű. A Soroksár egy kicsit hektikus csapat, akiket nehéz kiszámítani, ezért is vannak nagyszerű győzelmeik és meglepetésszerű vereségeik. Nagyon bizakodóak vagyunk, várjuk a mérkőzést és remélem, hogy tovább tudjuk írni ezt a szép történetet, hisz azért utazunk Soroksárra, hogy három ponttal tudjunk hazatérni.”

Erős Gábor hozzátette, jól ismeri ellenfelét, hiszen az FTC-ben együtt játszott Lipcsei Péterrel, s várja is már az újbóli találkozást. Mint mondta, a Soroksár hétközi, hosszabbításos soproni (s végül tizenegyesekkel elszenvedett vereségbe torkolló) kupameccse még benne lehet a lábakban, ám mi mindenképp a saját játékunkra koncentrálunk majd.


A JÁTÉKVEZETŐ

A mérkőzés játékvezetője a harmincnyolc esztendős Jakab Árpád, aki korábban öt alkalommal működött közre meccseinken, ebből négyszer az NB3-ban. A játékvezetése mellett lejátszott találkozóink közül hármat megnyertünk, egy döntetlen és egy vereség mellett. A sípmester segítői az oldalvonalak mellett Kiss Balázs és Ring Kevin lesznek, a tartalékjátékvezető pedig Maml Zoltán.

 

További híreink

Vasárnapi ellenfelünk: ETO FC

Dátum: 2026. márc 19. 10:00

A Fizz Liga 27. fordulójában, vasárnap 16 óra 45 perctől a listavezető ETO FC-t fogadjuk a DVTK Stadionban. Ez lesz a harmadik egymás elleni NB I-es meccsünk, míg a másodosztályban korábban 12 alkalommal futottunk össze a Rába-partiakkal. Bemutatjuk ellenfelünket és felidézzük a két csapat közös történetét.

Hírverő mérkőzést játszunk Gesztelyen

Dátum: 2026. márc 18. 12:00

2026. március 27-én, pénteken 17 órától - a borsodi labdarúgást népszerűsítendő - klasszikus hírverő mérkőzést játszunk a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei I. osztály 2. helyén álló Gesztely FC vendégeként. A belépés ingyenes. Várunk mindenkit szeretettel

Klausz Milán meghívót kapott

Dátum: 2026. márc 17. 15:00

Európa-bajnoki selejtezőre készül Ukrajna ellen U21-es labdarúgó-válogatottunk, amely előtt egy Izrael elleni felkészülési mérkőzés is szerepel a programban. A korosztályos nemzeti csapatba meghívót kapott a Kolorcity KBSC labdarúgója, Klausz Milán is.

Utánpótlás: Hétvégi eredmények

Dátum: 2026. márc 17. 13:00

Utánpótlás csapataink is pályára léptek az elmúlt hétvégén. U19-eseink a Cigándot győzték le hazai pályán. U8-as és U9-es csapatunk Egerben vett részt egy nemzetközi tornán, ahol magyar, román, osztrák és szlovák csapatok ellen is megmutathatták a tudásukat. 

Mérkőzések

Eredmények

Klubunk támogatói

KBSC Galéria