Kazincbarcikai Sport Club
https://kbsc.hu/MEGCSINÁLTUK!!!

MEGCSINÁLTUK!!!

Szerző:

Demkó Norbert

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Hírek a csapatról

Történetünk legfontosabb mérkőzésén léptünk pályára Kisvárdán, hiszen tudtuk, ha nyerünk, a Vasas - Honvéd mérkőzés eredményétől függetlenül feljutunk az NB I-be. A hazaiak számára már nem bírt téttel a mérkőzés, ők a bajnoki cím ünneplésére készültek, annak minden körítésével, fúvószenekarral, mazsorettekkel együtt. A hazai szektorok és a vendégszektor is csordulásig megtelt, körülbelül 250 barcikaitól és több mint 2000 hazait szurkolótól volt hangos a Várkerti Stadion.

A felállásunk egy helyen módosult, Kristóf Márk helyett az eltiltását letöltő csapatkapitányunk, Kártik Bálint visszakerült a kezdőcsapatba. Révész Attila négy helyen változtatott, Abdulrasaq Poopola, Marko Matanovic, Széles Imre és Gyurkó Máté helyett Aleksandar Jovicic, Martin Chlumecky és Molnár Gábor és Körmendi Kevin kapott bizalmat.

A mieink sportszerűen sorfalat álltak a bajnokcsapatnak, majd kezdődhetett az év utolsó mérkőzése. Az első nagyobb helyzet előttünk adódott, Makrai balról érkező beadását Popovics öklözte ki, de a hazaiak is bekezdtek, a 7. percben a kapufa segítette ki Fadgyas kapust Cipetic 16 méterről elengedett lövése után. A 10. percben Ramos fejelhetett tisztán Makrai beadása után, a fejese azonban a bal kapufa mellett hagyta el a pályát. A 14. percben Fadgyasnak kellett nyújtózkodnia Measanovic közeli lövése után, óriási bravúr volt. A folytatásban inkább a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, a hajrában pedig a 41. percben Bíró bombázott fölé egy beadást. Gólnélküli döntetlennel vonultunk a szünetre. (0-0)

A félidőben egyik csapat sem cserélt. Az 51. és az 52. percben mindkét kapusnak ki kellett öklöznie a labdát a kapuja előteréből, de igazán veszélyes helyzet sokáig nem alakult ki. A 61. percben megszereztük a vezetést. Egy balról érkező beadás vágódott le Baranyai Nimród elé, aki nagy gól lőtt a jobb felsőbe. (0-1)

A 86. percben aztán meghűlt a vér a barcikai drukkerekben Mesanovic góljánál, de mivel a folytatásban az eredmény nem változott és a Vasas - Honvéd mérkőzés is 2-2-re végződött a Kazincbarcika története során először feljutott az élvonalba. (1-1)

Szép volt, fiúk! Hajrá, Vegyész! Hajrá, Barcika! 

Merkantil Bank Liga 30. forduló

Kisvárda Master Good - Kolorcity KBSC 1-1 (0-0)

Kisvárda, Várkerti Stadion, 2950 néző. Játékvezető: Antal Péter (Horváth Zoltán, Aradi József)
Kisvárda MG: Popovics - Jovicic (Gyurkó, 68.), Matic, Chlumecky, Cipetic (Lippai, 85.), Körmendi (Szőr, 68.) - Soltész I. (Popoola, 68.), Soltész D. - Mesanovic, Molnár (Matanovic, 68.), Bíró. Vezetőedző: Révész Attila
KBSC: Fadgyas - Baranyai, Varga J., Polgár, Lajcsik – Csatári, Lucas – Bódi (Herjeczki, 78.), Kártik, Makrai (Szabó M., 63.) – Ramos (Pető, 63.). Vezetőedző: Erős Gábor

Sárga lap: Lajcsik a 34., Szabó M. a 72., Varga J. a 79. percben.
Gólszerző: Baranyai (0-1) a 61., Mesanovic (1-1) a 86. percben.

Vezetőedzői értékelés hamarosan

 

 

További híreink

Jegyinformációk a Gyirmótra utazóknak

Dátum: 2026. aug 04. 11:00

A Merkantil Bank Liga 3. fordulójában a Gyirmót FC Győr vendégei leszünk. A mérkőzés augusztus 8-án, az eredetileg kiírt 19 óra helyett két órával hamarabb, 17 órakor kezdődik. A teljes árú belépőjegyek 1000 forintba kerülnek, online és a helyszínen is megvásárolhatók. Találkozzunk Gyirmóton is! Hajrá, Vegyész! Hajrá, Barcika!

Maksym Pukhtieiev kölcsönbe került és egyből gólt szerzett

Dátum: 2026. aug 04. 10:00

Maksym Pukhtieiev kölcsönbe került a kirgiz élvonalban szereplő FK Dordoi Bishkek csapatához, ahol hétfőn este kezdőként lépett pályára, gólt szerzett és tizenegyest harcolt ki. Gratulálunk! Sok sikert, Maksym!

Tájékoztatás energiatakarékossági intézkedéseinkről

Dátum: 2026. aug 03. 21:00

Hazánk több sportegyesületéhez hasonlóan klubunk is azonnal reagált a kialakult rendkívüli időjárási helyzetre, valamint a várható energiaellátási nehézségekre. A Kolorcity KBSC Magyarország Kormányának szándékaival összhangban hétfőtől több energiatakarékossági intézkedést vezetett be, amelyekkel jelentős mennyiségű víz és elektromos áram takarítható meg.

Kolorcity KBSC - Videoton FC Fehérvár 3-1 (1-1)

Dátum: 2026. aug 01. 20:00

439 nap után játszottunk újra tétmérkőzést Kazincbarcikán, és 3-1-re nyertünk a Videoton ellen a Merkantil Bank Liga 2. fordulójában. Góljainkat Ferenczi János, Kártik Bálint és Pascal Okoronkwo szerezték. Köszönjük a fantasztikus szurkolást! Találkozunk jövő héten Gyirmóton! Hajrá, Vegyész! Hajrá, Barcika!

Eredmények

Klubunk támogatói

KBSC Galéria