Kazincbarcikai Sport Club
https://kbsc.hu/Átvettük az érmeket

Átvettük az érmeket

Szerző:

Demkó Norbert

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Hírek a csapatról

Hétfőn délután éremátadó ünnepséggel egybekötött családi és gyereknapra vártuk a Kolorcity KBSC szurkolóit, a klub utánpótlásában sportoló gyerekeket és szüleiket, valamint a város minden lakóját a Kolorcity Arénába. A játékos vetélkedőkkel színesített eseményen meglepetésekkel készülünk a kicsik és a nagyok számára egyaránt, majd a csapat a szakmai stáb és a klubvezetés átvette az ezüstérmeket.

Ezúton is köszönjük midnenkinek, aki eljött az eseményre, az öregfiúknak külön is! Köszönjük szurkolóinknak és támogatóinknak az egész éves támogatást, és köszönjük a klub minden háttérben dolgozó munkavállalójának az alázatos munkáját. A siker közös. Nélkületek nem ment volna! Irány az NB I! 


1982-ben és 1990-ben már közel jártunk hozzá, akkor azonban nem sikerült, ami most igen, azaz, hogy története során első alkalommal a kazincbarcikai labdarúgó csapat feljutott az NB I-be.

A magyar labdarúgó élvonalnak, a félbeszakadt bajnokságokat és a ma már határon túli területeket is beleszámolva 40 település adott csapatot, Kazincbarcika tehát 41. településként csatlakozik ehhez a rangos klubhoz.

Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyének eddig 6 élvonalbeli csapata volt, a KBSC lett tehát a 7. vármegyei csapat. Korábban a miskolci Attila FC, a Miskolci VSC, a Diósgyőri VTK, a Pereces, az Ózd és a Mezőkövesd büszkélkedhetett NB I-es csapattal. A következő bajnoki évben közülük a DVTK az amelyikkel találkozni fogunk.

A Diósgyőr elleni megyei rangadók mellett jövőre háromszor is összemérhetjük a tudásunkat a Ferencváros, az Újpest, a Debrecen, a Nyíregyháza, a Kisvárda, az MTK, a Zalaegerszeg, a Puskás Akadémia, a Győr és a Paks csapataival is.

És, hogy miért mi? Sokan felteszik ezt a kérdést mostanában országszerte, de a számok nem hazudnak. Mi kaptunk ki a legkevesebb alkalommal, mi kaptuk a legkevesebb gólt, nekünk a legjobb a gólkülönbségünk és - talán ebben megegyezhetünk - a mi csapatunk akarta a legjobban a sikert.

Az érmeket Vámos Tibor, a Magyar Labdarúgó Szövetség Versenyigazgatója adta át. A következő urak és hölgyek nevét ARANYBETŰKKEL írjuk be a kazincbarcikai sport történelemkönyvébe:

Ezüstérmet vehetett át:

  • Demeter Zoltán - Borsod-Abaúj-Zemplén megye 4. számú választókerület Országgyűlési Képviselője
  • Szitka Péter - Kazincbarcika polgármestere
  • Sztupák Péter - A Kolorcity KBSC tulajdonosa, ügyvezetője
  • Koszta Péter - A Kolorcity KBSC sportigazgatója
  • Jónás Anna - A Kolorcity KBSC cégvezetője

Szakmai stáb

  • Simon László, asszisztens edző és videóelemző
  • Dobos Attila, erőnléti edző
  • Botló Ádám, kapusedző
  • Kuron Krisztián, játékosmegfigyelő
  • Járosi András, fizioterapeuta
  • Zabos Attila, technikai vezető
  • Gál Zsolt, masszőr
  • Takács Anna, masszőr
  • Kiss László, masszőr
  • Erős Gábor, vezetőedző

Labdarúgók

  • Bacsa Benjamin
  • Balázsi Levente
  • Baranyai Nimród
  • Bódi Ádám
  • Csatári Gergő
  • Debreceni Ákos
  • Demeter Milán
  • Dojcsák Bence
  • Fadgyas Tamás
  • Patrick Gânțe
  • Kártik Bálin
  • Lajcsik Vencel
  • Herjeczki Kristóf
  • Katona István
  • Király Mátyás
  • Kristóf Márk
  • Lucas Marcolini Bertucci
  • Makrai Gábor
  • Pethő Bence
  • Pintér Ádám
  • Polgár Kristóf
  • Myke Ramos
  • Szabó Máté
  • Szujó Attila
  • Ternován Patrik
  • Varga József

Köszönjük az ősszel pályára lépő játékosainknak, Ádám Ferencnek, Bánhegyi Bogdánnak, Ferencsik Bálintnak, Sáreczki Szabolcsnak, Szamosi Ádámnak és Süttő Attilának, valamint szakmai stábunk korábbi tagjainak, Rácz Anna fizioterapeutának és Siska Gábor masszőrnek is. 

További híreink

Utánpótlás: Az elmúlt napok eredményei

Dátum: 2025. nov 19. 10:00

Utánpótlás csapataink is pályára léptek az elmúlt napokban. U19-es gárdánk újabb magabiztos győzelmet aratott, ezúttal a Loki Focisuli vendégeként nyertek hat góllal, U17-es csapatunk a Salgótarján ellen szerzett egy pontot, U13-asaink a Hevest győzték le, U9-es korosztályunk pedig Bozsik rendezvényeken szerepeltek Tállyán és Kazincbarcikán.

Blessing Eleke távozott Kazincbarcikáról

Dátum: 2025. nov 18. 13:00

Klubunk értékeivel nem összeegyeztethető viselkedése miatt Blessing Eleke a továbbiakban nem a Kolorcity Kazincbarcika SC játékosa.

Legyen ez a borsodi labdarúgás ünnepe!

Dátum: 2025. nov 17. 20:00

A Kolorcity KBSC úgy döntött, hogy a régi borsodi rangadók hagyományai előtt tisztelegve a november 29-i Kazincbarcika - Diósgyőr mérkőzésre a Mezőkövesdi Városi Stadion kapacitásának 50%-át a DVTK szurkolóinak rendelkezésére bocsátja. Az idősebbek jól emlékezhetnek, nem ez az első alkalom, hogy hasonló módon ünnepeljük a borsodi labdarúgást.

Hétvégi ellenfelünk: Debreceni VSC

Dátum: 2025. nov 17. 12:00

A Fizz Liga 14. fordulójában szombaton 17 órától a Debreceni VSC vendégeként lépünk pályára a Nagyerdei Stadionban. Az NB I-ben eddig egyszer, az NB II-ben pedig 14 alkalommal találkoztunk a piros-fehérekkel. A szombati bajnoki előtt bemutatjuk ellenfelünket és felidézzük a két csapat közös történetét.

Mérkőzések

Eredmények

Klubunk támogatói

KBSC Galéria