Kilencedszer a Vasas ellen

A két csapatnak ez lesz a kilencedik összecsapása, mind a kilenc a másodosztályú bajnokságokhoz kötődik. Az egymás elleni párharcok története nem nyúlik vissza az ősidőkbe, hiszen az első tétmeccsét a két csapat 2012 októberében játszotta.

Ezt a Pete András Stadionban Tátrai Gergő góljával a Barcika nyerte 1-0-ra, azonban tavasszal a piros-kékek alaposan visszavágtak, hiszen Angyalföldön 5-0-ra verték a mieinket. Ennek a szezonnak a végén is az utóbbi találkozó tükröződött vissza sajnos, hiszen a KBSC a 15. helyen kiesett, míg a Vasas ezüstérmet szerzett a Mezőkövesd mögött (ebben az évben a 2. hely nem ért feljutást).

A következő összecsapásra 2018 novemberében került sor, ekkor ismét Barcikán találkoztak először a felek, s ismét hazai győzelem született. Tony Kanalos és Lukács Raymond voltak a gólszerzőink, ami 2-1-es győzelmet ért. Tavasszal ezúttal is vissza tudott vágni a Vasas, azonban sokkal szorosabb meccsen, 3-2 arányban tudtak nyerni. Sergiu Oltean és Belényesi Csaba góljai tehát nem értek pontot a végén. A végelszámolásnál aztán a Vasas a 4., a Barcika a 9. helyen zárt a tabellán.

A 2019/2020-as idény őszén ezúttal a Vasas kezdett otthon. Fótyik Dominik tizenegyesből szerzett góljával a Barcika vezetett, de Daróczi Zoltán egyenlíteni tudott és maradt az 1-1. Ezúttal azonban tavasszal itthon nem jött ki a lépés és a Vasas 2-0-s győzelemmel elvitte a három pontot.

A 2020/2021-es szezonban szinte pontosan megismétlődött ez a felállás: Angyalföldön Toma György góljával kishíján nyerni tudtunk, de ezúttal Feczesin Róbert egyenlített. A tavaszról előrehozott decemberi visszavágón szorosabb eredmény született, sőt! Az egyik legbosszantóbb vereséget szenvedtük el, hiába szerzett vezetést a 60. percben Kovác Alan, a 87. percben Vernes Richárd egyenlített; majd a 92. percben Otigba Kenneth góljával a Vasas örülhetett a győzelemnek.

A mérlegünk tehát két győzelem, két döntetlen és négy vereség. Szombaton nem csak ezen a mérlegen javíthatunk, de kiköszörülhetjük az utolsó meccs kellemetlen csorbáját is, ha egy bravúrral elhozzuk a pontokat Angyalföldről!

Hajrá, Barcika!

A JÁTÉKVEZETŐ

A szombati találkozó játékvezetője Derdák Marcell lesz. A harmincegy éves sípmester mindössze második alkalommal működik közre meccsünkön. Az első és egyetlen játékvezetéséhez 2020 augusztusáig kell visszamennünk az időben, ekkor az Ajka elleni idegenbeli, 3-1-es vereséggel végződő találkozónkat dirigálta. Ehhez a meccshez még egy kellemetlen emlék fűződik, ugyanis Derdák Heil Valtert ki is állította a 80. percben.

A Vasas FC és a Kolorcity Kazincbarcika SC egymás elleni meccsei:

2020.08.02.                        Vasas FC – Kolorcity Kazincbarcika SC         1 – 1

2020.02.23.                        KBSC – Vasas FC                0 – 2

2019.08.28.                        Vasas FC – KBSC                1 – 1

2019.04.28.                        Vasas FC – KBSC                3 – 2

2018.11.04.                        KBSC – Vasas FC                2 – 1

2013.04.27.                        Vasas FC – Kazincbarcikai SC                5 – 0

2012.10.13.                        Kazincbarcikai SC – Vasas SC                1 – 0