Kazincbarcikai Sport Club
https://kbsc.hu/Következő ellenfelünk, a Budapest Honvéd

Következő ellenfelünk, a Budapest Honvéd

Szerző:

Szarka Dénes

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Hírek a csapatról

A Kispesti AC néven 1909-ben alapított klub a Merkantil Bank Liga mezőnyének leggazdagabb történelmét tudhatja magáénak, melyről ITT írtunk bővebben, ITT pedig az előző szezonjuk rövid összegzését ejtettük meg az áprilisi mérkőzés előtt.

A tavalyi szezonban, kisebb-nagyobb hullámzásokat követően elért 9. hely után a nyáron Csertői Aurél vezetőedző folytathatta a munkát. A csapatból az idény végén hárman is visszavonultak, Futács Márkó, Adorján Krisztián és Ivan Lovric is szögre akasztották a stoplist, mellettük heten távoztak, többnyire NB2-es csapatokhoz. Az érkezők oldalán rutinos játékosokat láthatunk, Branko Pauljevic, vagy Medgyes Zoltán mellett két korábbi játékosunk, Csilus Tamás és Sigér Ákos is Kispestre tette át székhelyét a nyáron.

A csapat az első három fordulót négy megszerzett ponttal abszolválta, amivel a 8. helyen álltak, amikor érkezett a bejelentés: augusztus 15-én megtörtént a megegyezés, amivel tulajdonost váltott a klub. Négy napra rá az új vezetőedzőt is bemutatták: a Marco Rossi stábjában dolgozó, játékosként Kispesten is megforduló Laczkó Zsolt kapott megbízást.

Az új szakvezető egy soroksári vereséggel debütált, ám a következő fordulóban odahaza megverték a Mezőkövesdet. A folytatás ennél rosszabbul alakult a piros-feketék számára, hiszen zsinórban négy vereség, majd végül két döntetlen következett, amivel el is érkeztünk a soron következő, 13. fordulóhoz, amit immár az utolsó, tizenhatodik pozícióból vár az együttes, méghozzá 12-21-es gólkülönbséggel.

A csapat házi góllövőlistáját Medgyes Zoltán vezeti három találattal, mögötte eggyel lemaradva hárman – Farkas Balázs, Kerezsi Zalán, Simon Benedek – állnak. A legtöbb sárga lapot szintén egy új igazolás, Branko Pauljevic kapta, akinek négy figyelmeztetés áll a neve mellett, így vigyáznia kell, hiszen egy sárgára van az eltiltástól. Piros lapot eddig ketten kaptak, Kulbachuk Viacheslav és Pekár István.


A Merkantil Bank Liga 13. fordulójában a Budapest Honvédot november 10-én vasárnap 13 órától látjuk vendégül a Kolorcity Arénában, a mérkőzésről szóló technikai információkat ITT gyűjtöttük össze, ITT pedig még online megvásárolhatók elővételben a belépőjegyek! Érdemes ezt az opciót választani, így elkerülve a meccs előtti sorban állást. Szurkoljunk együtt minél többen vasárnap, töltsük meg újra a Kolorcity Arénát!

HAJRÁ, VEGYÉSZ! HAJRÁ, BARCIKA!

További híreink

Utánpótlás: Hétvégi eredmények

Dátum: 2026. márc 04. 12:00

Utánpótlás csapataink is pályára léptek az elmúlt hétvégén. U19-es csapatunk Csáki Dominik mesterhármasával 3-0-ra legyőzte a Sényőt. U8-as csapatunk Tornalján vett részt egy nemzetközi felkészülési tornán, U9-eseink pedig Putnokon szerepeltek a Sajóvölgye Focisuli 15 éves jubileumi tornáján.

MOL Magyar Kupa: Kolorcity KBSC - FTC 0-5 (0-0)

Dátum: 2026. márc 04. 00:00

A legjobb 8 között búcsúzunk a MOL Magyar Kupa küzdelmeitől. Gratulálunk a Ferencvárosnak a továbbjutáshoz! Vasárnap a Fizz Ligában a DVSC-t fogadjuk a DVTK Stadionban. Várjuk szurkolóinkat szeretettel!

Kuttor Attila: A sors adott nekünk egy újabb lehetőséget

Dátum: 2026. márc 03. 08:00

A MOL Magyar Kupa negyeddöntőjében, szerdán este 20 órától a Ferencvárost fogadjuk a DVTK Stadionban. Összeszedtünk minden fontos információt, és természetesen kíváncsiak voltunk arra is, vezetőedzőnk, Kuttor Attila hogyan várja a mérkőzést.

Ferencvárosi TC - Kolorcity KBSC 2-1 (0-0)

Dátum: 2026. márc 01. 21:15

A Fizz Liga 24. fordulójában a Ferencvárosi TC vendégei voltunk a Groupama Arénában. Az első félidőben nem született gól. Könyves Norbert a 60. percben megszerezte a vezetést, de a hazaiak a hajrában értékesítettek egy tizenegyest és a 90+4. percben a győztes találatot is megszerezték.

Mérkőzések

Eredmények

Klubunk támogatói

KBSC Galéria