
Simon Miklós lett a Kolorcity Kazincbarcika SC klubigazgatója.
Simon Miklós lett a Kolorcity Kazincbarcika SC klubigazgatója. Az M4 Sport televízió szakértőjeként is ismert pro-licences szakember korábban szakmai igazgatóként irányította a kispesti Magyar Futball Akadémiát és a DVTK Labdarúgó Sportakadémiát is.
-2022-ig mennék vissza az időben, amikor az NB III-as bajnokságot megnyerve visszajutottunk az NB II-be - kezdte Sztupák Péter, a Kolorcity Kazincbarcika SC tulajdonosa. - Akkor átgondoltuk a működési struktúránkat, hogy még egy ilyen kiesés ne forduljon elő velünk. Mind a vezetési struktúránkkal és az állandóság hiányával volt a legfőbb gondunk. Egy hároméves építkezésben gondolkodtunk, ami magába foglalta a menedzsment megújítását is. Simon Miklós klubigazgatóként való bemutatásával ennek a folyamatnak az utolsó állomásához érkeztünk. A jó működésünket tovább gondolva, még szükségünk volt valakire, aki segít nekünk abban, hogy az utánpótlás és a felnőtt csapat közötti szakmai munka kicsit összehangoltabban tudjon működni.
Úgy gondolom, Miklós személyében, aki akadémiát, felnőtt csapatot is irányított, egy komplex embert tudtunk Kazincbarcikára hozni, és reméljük, hogy a kazincbarcikai lakosok és a város is büszke lesz a munkájára. Január óta - most ugye májust írunk - nagyon sok fordulón túl vagyunk Miklóssal, hiszen ő is nagyon megfontolt ember, és nem szeret hirtelen dönteni. Ez a pár hónap azért elég volt ahhoz, hogy kölcsönösen ki tudjuk alakítani a jövő stratégiáját, és egy jó minőségű labdarúgást tudjunk Kazincbarcika asztalára letenni. Az, hogy ma nem ketten vagyunk itt Miklóssal, hanem itt van mellettünk Koszta Péter is, ez azért nagyon fontos, mert közöttük van egy régi kapcsolat, ami miatt az együttműködésük nagyon jó lesz. Péter helyben van, de mint tudjuk másodállásban látja el a feladatát. Miklóssal együtt a kettejük munkája több mint egy nagy egészet fog kitenni, és én abban bízok, hogy már jövőre is egy látványos fejlődésen megyünk keresztül, főleg a fiatalok területén.
- Komoly változás történt ebben a bajnoki szezonban, ugyanis mi sem gondoltuk, de ebben az évben abba a helyzetbe kerültünk, hogy a feljutásért, az NB I-be jutásért tudunk játszani, és két fordulóval a vége előtt reális esélyünk van arra, hogy felkerüljünk Magyarország legmagasabb osztályába, az első osztályba - tette hozzá Koszta Péter, a Kolorcity Kazincbarcika SC sportigazgatója. - Az elmúlt években a szakmai munkát, az átigazolásokat és a felnőtt csapattal kapcsolatos dolgokat magam intéztem, az edzőkkel, Simon László videóelemzővel, egyeztetve és Erős Gáborral, vagy Csábi Józseffel, vagy Varga Attilával vagy az elődeikkel. Megbeszéltük, hogy milyen típusú játékosokat szeretnének a csapatban és az edzők által preferált játékrendszerhez képest alakítottuk ki a keretet.
Mivel én főállásban iskolaigazgatóként dolgozom és tanítok is, ezért a mindennapi munkában délelőttönként abszolút nem tudok részt venni, csak az esti edzéseken, ezért szükség volt egy olyan személyre, aki a napi munkákat tudja irányítani. Ez volt az elsődleges szempont, teljesen független attól, hogy most feljutunk-e az NB I-be, vagy maradunk a másodosztályban. Olyan szakembert szerettünk volna, aki az utánpótlást és a felnőtt labdarúgást összefogja. Meglesz köztünk a munkamegosztás. Én továbbra is a felnőtt csapat szakmai munkájáért fogok felelni, a keret kialakításáért és az átigazolásokért. Miklós az klub egészéért, beleértve az utánpótlást is.
- Az, hogy ma itt állunk, egy hosszabb folyamat eredménye. Nagyon nem mennék vissza az időben, de mégiscsak fontos megemlíteni, hogy a sportigazgatónk, Koszta Péter fiát, Koszta Márkot még a Honvédban edzettem, együtt lettünk bajnokok az U19-es csapattal, és már akkor kialakult közöttünk egy nagyon jó kapcsolat – folytatta Simon Miklós, a Kolorcity Kazincbarcika SC klubigazgatója. - Az évek során ez odáig vezetett, hogy bemutatott Sztupák Péternek is, és vele is nagyon jó kapcsolatba kerültünk. Sokat beszélgettünk szakmáról, az élet egyéb dolgairól is. A diósgyőri távozásom után ez egy kicsit még többet beszélgettünk, és az lett a vége, hogy úgy döntöttünk, hogy megpróbáljuk együtt még jobbá tenni ezt a klubot, és büszkévé tenni a várost és a város lakóit. Szeretném, ha ebbe a pezsgő sportéletbe bele tudna még inkább helyezkedni a labdarúgás, ami szerintem Magyarország egyik legszebb és legkedveltebb sportja.
Még diósgyőri munkavállalásom alatt az egyik legfontosabbnak feladatomnak tartottam, hogy találjak egy olyan partnerklubot, amely az ottani fiatalokat képezve, tapasztalathoz juttatva segít fejleszteni őket. Ebben nyilván elsősorban a Kazincbarcikára támaszkodtunk. Büszkén mondhatom, hogy sikerült az elmúlt évek kapcsolatát egy kicsit kiegyenesíteni, és egy kooperáció helyett egy együttműködésbe csaptunk át. Ez a szoros együttműködés is odáig vezetett, hogy a két klub vezetése közösen keresett edzőt ehhez a projekthez, és így találtuk meg Erős Gábort. Mondhatjuk, hogy ennek köszönhetően abszolút képben vagyok a csapattal. Nagyon sok diósgyőri játékos, nagyon sok olyan játékos játszik itt, aki rajtam keresztül került Diósgyőrbe, és fiatalként most itt bontogatja a szárnyait. Nagyon szeretnénk az utánpótlást, illetve az utánpótlásban dolgozó edzőinket még nagyobb lehetőség elé állítani, akár a tapasztalat, akár a tanulás, akár egyéb szinten, illetve az itt sportoló, itt focizó gyerekeknek talán még egy lökést adni a fejlődésükhöz. A végcél nem mondom, hogy fontosabb, mint mondjuk az NB I, de nagyon-nagyon szeretnénk azt látni, hogy a helyi gyerekekből is áll a felnőtt csapat. Ezek az elsőszámú célok.
Ez a menedzsment, ami most kezd felállni, amellyel egymásra tudunk támaszkodni, úgy kell, hogy dolgozzon, hogy a pénzügyi stabilitás és az értékek megteremtése mellett hosszú távon tudjon gondolkodni a klub és a város is. Betekintést nyertem az elmúlt években a város és a klub működésébe. Nagyon jó érzés az, hogy olyan fiatalos és motivált vezetőség van mindkét helyen, ami szép jövőt ígér a sportélet területén. Óriási fejlődésem megy keresztül a klub infrastruktúrában és lehetőségeit tekintve. Ilyen szempontból egy kis ékszerdoboznak gondolnám, ami még nagyobb fejlődés előtt áll a jövőben. Ennek szeretnék én is a részese lenni, szeretnék egy kicsit kiteljesedni, és szeretnék úgy részt venni a klub életében, hogy ha innen esetleg elmegyek, akkor azt mondhatjuk, hogy valamit sikerült hozzáadni ehhez a fejlődéshez – zárta Simon Miklós.
Simon Miklós pályafutása
Simon Miklós az MTK-ban nevelkedett, de a REAC-ban lett ismert labdarúgó. Legmagasabb szinten az NB II-ben játszott, majd alacsonyabb osztályú osztrák és magyar klubokban szerepelt, és nagyon fitalon elkezdett edzőként is dolgozni.
Labdarúgó pályafutása után a kispesti Magyar Futball Akadémián 14 év alatt az összes korosztályt irányította, és számtalan tehetséget adott a magyar labdarúgásnak. Baráth Botond, Gazdag Dániel, Holender Filip és Vécsei Bálint a válogatottban is bemutatkozott, de hosszasan sorolhatnánk azokat a jelenleg is aktív NB I-es és NB II-es labdarúgókat, akiknek edzője volt.
A Budapest Honvéd MFA U19-es csapatával bajnoki címet nyert a 2016/2027-es szezon végén, amivel kiharcolta a legrangosabb korosztályos klubtorna, az ifjúsági Bajnokok Ligája indulást.
A kispesti feladataival párhuzamosan a korosztályos válogatottak mellett is dolgozott Michael Boris, Németh Antal, Bene Ferenc és Róth Antal stábjában.
A felnőtt labdarúgásban is sok tapasztalatot szerzett az NB III-as Honvéd-MFA vezetőedzőjeként, valamint az első csapat mellett Marco Rossi, Csábi József és Pietro Vierchowod segítőjeként.
2020 októberétől két és fél éven keresztül szakmai igazgatóként irányította a Magyar Futball Akadémia munkáját, majd a DVTK Labdarúgó Sportakadémia szakmai igazgatója lett, ahol egészen 2025 januárjáig dolgozott, ezzel párhuzamosan pedig az U17-es fiú válogatott asszisztens edzői feladatait is ellátta.
Az NB I-ben megbízott vezetőedzőként is találkozhattunk vele, Marco Rossi távozása után négy mérkőzésen a Budapest Honvéd FC-t, Kuznyecov Szergej diósgyőri távozása után pedig három találkozón a DVTK első csapatát is irányította.