Magabiztos győzelem Felsőzsolca ellen

Hírek, infók, MEGYE I.

A BTE Felsőzsolca volt fiókcsapatunk ellenfele a vármegyei bajnokság 5. fordulójában.

Lévén ez az NB-s csapatok számára üres hétvége volt, a felnőtt másodosztályú keretből többen is úgy gondolták, hogy pótolják a játékperceket, így Ádám Ferenc, Gyurkó Máté, Süttő Attila, Fejes Ádám és Szekszárdi Tamás is „ringbe szállt” vasárnap.

Nem indult túl jól a mérkőzés, hiszen a vendégek már a 7. percben megszerezték a vezetést, amit aztán Ádám Ferenc az első játékrész lefújását megelőzően, mondhatni lélektanilag a legjobb pillanatban büntetőből egalizált. Így 1-1-es eredménnyel fordultak a csapatok.

Aztán a második negyvenöt percben beindult a bánhorváti henger, Gyurkó Máté a 63. percben megszerezte a vezetést, majd számos szép helyzetet követően már csak Fízeren múlt a végeredmény. A bomba formában védő vendégkapus a 90. percben azonban már tehetetlen volt, és Lukács Gergő beállította a végeredményt, 3-1 arányban győzött fiókcsapatunk.

B-A-Z vármegyei I. osztály

5. forduló

Bánhorváti SE – BTE Felsőzsolca   3-1 (1-1)

Gólszerzők: Ádám (11-esből), Gyurkó, Lukács, illetve Molnár R.

Jók: az egész csapat, ill. senki.

Bánhorváti SE

Málik – Hallgató, Ádám (Henez 91'), Gyurkó, Kazvinszki, Fejes (Kismarton 12'), Süttő (Harsányi 82'), Zsigrai, Szekszárdi, Marczis (Bicskey 91'), Lovasi (Lukács 57').

Vezetőedző: Mátyás József

Köszönjük az elismerő szavakat. Az első félidőben a lelkesen, helyenként agresszívan és durván játszó vendégek védekezésén nehezen találtunk rést. A második félidő nagyon egyértelmű volt. Amit a szünetben átbeszéltünk az ült végig, de a vendégek kapusa bravúrokkal tartotta csapatát, hogy ne legyen nagyobb különbség a két együttes között. Gratulálok minden játékosunknak a győzelemhez, igazi csapatmunka volt.

A Bánhorváti a győzelmet követően a tabella 4. helyén áll 9 ponttal, folytatás e hét szombaton, a nyolc ponttal a hatodik helyen álló Mezőkeresztes otthonában.

A csapat a találkozót követően egy közös vacsorával ünnepelte meg a győzelmet, és meglepetés tortával köszöntötték a szülinapját a közelmúltban ünneplő Mátyás József vezetőedzőt.