Kazincbarcikai Sport Club
https://kbsc.hu/Szpari-KBSC 40. alkalommal

Szpari-KBSC 40. alkalommal

Szerző:

Róth Zoltán

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

KBSC archívum 2022.12.31-ig

Nyíregyháza Spartacus FC-Kazincbarcika
Nyíregyháza Városi Stadion, 2018. március 18., 17:00
Vezeti: Takács Tamás (Medovarszki János, Horváth Róbert)

Negyvenedik alkalommal mérkőzik meg csapatunk a szabolcsi megyeszékhely csapatával története során. A szpari.hu beharangozójából kiderül, hogy ezidáig 37-szer az NB II-ben és kétszer az NB III-ban mérkőztek a felek. Az egymás ellen mérleg viszonylag kiegyenlített, hiszen csapatunk 12 alkalommal diadalmaskodott, míg a Nyíregyháza 15-ször.

A Szpari jelenleg az NB II 6. helyén áll, csapatunk múlt heti veresége ellenére továbbra is 10. Ősszel izgalmast mérkőzést játszottunk a piros-kékek ellen Tiszaújvárosban, hiszen ellenfelünk hiába vezetett kétszer is, emberhátrányban tudtunk egyenlíteni és a végén még a győzelemre is volt esélyünk, de a szerencse nem állt mellénk.

A téli átigazolási időszak alatt 5 új játékos érkezett ellenfelünkhöz, köztük a korábban Kazincbarcikán is megfordult Fülöp Gergő és Hornyák Marcell. Ők ketten egyelőre egyszer sem kerültek keretbe a tavaszi mérkőzések során.

Csapatunknak nem lesz könnyű dolga, hogy feledtesse a múlt heti Budaörs elleni botlást, hiszen a Nyíregyháza a legjobban teljesítő hazai csapatok listájában igen előkelő helyen szerepel. Bár a tavaszt csak két döntetlennel kezdték, dobogós álmaikról még nem mondhatnak le, hiszen az élmezőny tagjai közt kicsik a pontbeli különbségek. Ugyanez elmondható a középmezőnyre is, hiszen csapatunk mind a dobogótól, mind a kieső helyektől 9 pontnyi távolságra van.

A két csapat eddigi tavaszi mérkőzései:

21. forduló:
Nyíregyháza-Gyirmót 1-1
Kazincbarcika-Szolnok 2-1

23. forduló:
Soroksár-Nyíregyháza 0-0
Kazincbarcika-Budaörs 1-4

A találkozó játékvezetője Takács Tamás lesz, akivel már régen találkoztunk, hiszen legutóbb 2015-ben Kisvárdán vezetett nekünk NB III-as mérkőzést, amelyen 2-0-s vereséget szenvedtünk.

A vasárnapi találkozó 17 órától kezdődik a Nyíregyházi Városi Stadionban, melyet csapatunk szurkolói 500 forintos belépő megváltása ellenében tekinthetik meg a helyszínen.

További híreink

Jegyinformációk a Szegedre utazóknak

Dátum: 2026. aug 26. 12:00

A Merkantil Bank Liga 6. fordulójában a Szeged-Csanád Grosics Akadémia vendégeként lépünk pályára. A találkozót 2026. augusztus 31-én, hétfőn 19:30-tól rendezik a Szent Gellért Fórumban. A mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti.

Debütálás győzelemmel: 19 évesen mutatkozott be a Kazincbarcika kapusa

Dátum: 2026. aug 20. 10:30

A mérkőzés napján kapta meg a lehetőséget. Lipóczi Benedek mindössze 19 éves, nyáron érkezett a DVTK-tól Kazincbarcikára. A kapusposzt sajátossága, hogy ezen a poszton általában kevesebb a változás, így a fiatal hálóőröknek sokszor türelmesen kell várniuk a lehetőségre.

„A fejlődésünk új szakaszba lépett” – interjú Simon Miklóssal

Dátum: 2026. aug 18. 19:00

Eseménydús nyári időszak végéhez közeledik a Kolorcity KBSC. A bajnoki rajt előtt jelentősen megváltoztak a klub pénzügyi lehetőségei, átalakult a játékoskeret, miközben új szakmai együttműködés és egy erős felkészülési időszak alapozta meg a folytatást. Interjúsorozatunkban Simon Miklós nyújt betekintést a klubban zajló folyamatokba. Az első részben a férfi felnőttcsapat kerül fókuszba.

Jegyinformációk a Csákvárra utazóknak

Dátum: 2026. aug 18. 14:00

A Merkantil Bank Liga 5. fordulójában az Aqvital FC Csákvár vendégei leszünk. A mérkőzés augusztus 23-án, vasárnap 17 óra 30 perckor kezdődik. A teljes árú belépőjegyek 1500 forintba kerülnek és kizárólag a mérkőzés helyszínén vásárolhatók meg. Találkozzunk Csákváron is! Hajrá, Vegyész! Hajrá, Barcika!

Mérkőzések

Eredmények

Klubunk támogatói

KBSC Galéria