Nyíregyháza Spartacus FC-Kazincbarcika 2-0 (0-0)
Sárga lap: Szabó B. (90.) ill. Palmes (56.), Belényesi (72.), Kovács O. (89.), Kristófi (90.)

Jova - Szokol, Rubus, Fodor F., Forró - Ötvös, Csillus - Sinanovic (Szabó B., 77.), Pekár (Holdampf, 86.), Papp M. (Rezes, 50.) - Hornyák

Kazincbarcika:
Somodi - Tóth Sz., Heil, Belényesi, Süttő - Palmes (Kovács O., 77.), Mikló - Kristófi, Engel, Kanalos (Boros, 79.) - Bene
Vezetőedző: Koleszár György

Percről-percre:

93. perc: Eldőlt...egy kapu elé lőtt labdára Hornyák érkezett, és 4 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 2-0 Vége a mérkőzésnek!

92. perc: Süttő adott el egy labdát a jobb szélen, középen Csillus 12 méterről a jobb kapufát találta el.

2 perc a hosszabbítás!

90. perc: Kristófi és Szabó Bence akaszkodtak össze, sárga lap minkettejük jutalma.

89. perc: Kovács Olivér buktatta Hornyákot, sárga.

86. perc: Cserél a Nyíregyháza Pekár helyén Holdampf folytatja.

85. perc: Kristófi egy szép cselsorozatot követően 20 méterről a kapu fölé lőtt.

79. perc: Süttő passza után Engel cselezte le magát az alapvonalig, de középre lőtt labdájára senki sem érkezett. Újra cserélünk Kanalos helyett Boros lép pályára.

77. perc: Cserélünk, Palmes helyett Kovács Olivér lép pályára. A Nyíregyházánal is csere: Sinanovic helyett Szabó Bence jön.

72. perc: Belényesi buktatta a jobb szélen Hornyákot, sárga.

68. perc: Palmes kapott tisztán labdát a jobb szélen, majd középre ívelt, a labda elszállt Jova fölött, de az érkező Heil fejese a kapu előtt keresztbe elszállt.

67. perc: Sinanovic passzolt Csillushoz, aki 16 méterről a felső lécet találta telibe, a lecsorgó labda Hornyák elé került, de lövését Somodi szögletre ütötte. A szögletet követően Rezes csúsztatott a kapu fölé.

66. perc: Kristófi passzolt Kanaloshoz, aki a 16-os sarkától a kapu mellé tekert.

60. perc: Vezetést szerzett a Nyíregyháza! Forró passzolt a bal szélről Hornyákhoz, aki egy cselt követően 13 méterről a kapuba lőtt. 1-0

58. perc: Tóth Szabolcs nagy bedobása után Kristófi elé került a labda, aki 17 méterről a kapu mellé emelte azt.

56. perc: Palmes tartotta föl a félpályánál Ötvöst, sárga.

53. perc: Süttő indította a jobb szélen Kristófit, aki befelé vezette a labdát és 17 méterről a kapu fölé lőtt.

50. perc: Cserél a Nyíregyháza Papp helyett Rezes lép pályára.

49. perc: Tóth nagy bedobását Bene csúsztatta kapura, de a labda Jova kezei közé hullott.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, bár csak másodjára sikerült szabályosan útjára indítani a labdát. Változtatás egyik oldalon sem történt.

Véget ért az első félidő! Az első 10 percben a Nyíregyháza több helyzetet is kialakított, azonban csapatunk fokozatosan javult és a félidő végén már többet veszélyeztetett. Ha néhány kontratámadásunk pontosabban zárul, akkor előnnyel is vonulhatnánk a félidőre.

44. perc: Mikló ugratta ki jó ütemben Benét, aki ellőte Jova mellett a labdát, de sajnos a kapu mellett is.

42. perc: Tóth passzolt Engelhez, aki a 16-os sarkáról kapura lőtt, de Jova védett.

37. perc: Tóth Szabolcs kapott labdát a jobb szélen, majd gondolt egyet és 19 méterről a kapu fölé lőtt.

30. perc: Gyönyörű támadást vezettünk! Egy előre ívelt labdát Bene csúsztatott Kristófihoz, aki elfutott a jobb szélen, majd a középen érkező Bene elé tálalt, azonban a kilépő Jova megszerezte a labdát.

28. perc: Somodi vétett el egy kirúgást, Pekár ziccerben ugratta ki Sinanovicot, azonban Somodi javított és bravúrral hárított.

25. perc: Engel szöglete szállt veszélyesen a kapu elé, de a nyíregyházi védelem a helyén volt.

14. perc: Kristófi vezette be középre a labdát, majd 20 méterről kapura lőtt, de Jova védett.

9. perc: Jobb oldali beadást követően Heil mentett az utolsó pillanatban a berobbanó Hornyák elől.

8. perc: Hornyák került helyzetbe az ötösön belül, majd Sinanovic elé tálalt, akinek közeli lövését a védők blokkolták. A szögletet követően Fodor elé került a labda, aki 8 méterről a kapu mellé tekert.

3. perc: Egy bedobást követően Pekár került lövőhelyzetbe a 16-oson belül, de Somodi szögletre tolta a labdát.

Úgy tűnik, hogy Hegedűs Dávid helyét Palmes vette át, Heil pedig a védelemben megszokott helyén játszik.

1. perc: Nagy Norbert sípszavára a hazai csapat indította útjára a labdát.

Csapatunk tiszta fehérben, a hazaiak piros-kékben játszanak!

Hamarosan kezdődik a találkozó, Hajrá Barcika!

Lassan véget érnek a 17 órás mérkőzések, közvetlen riválisaink közül a Mosonmagyaróvár a Vác otthonában nyert, a Dorog ikszelt a Soroksárral, míg a ZTE kikapott Vácon. A Sopron meglepetésre nyerni tudott Szolnokon, így utóbbi csapat is közelebb került a kiesőzónához.

Csereként a következő játékosok lehetnek csapatuk segítségére:
Nyíregyháza: Megyeri, Holdampf, Rezes, Gajdos, Kesztyűs, Szabó B., Dragóner F.
KBSC: Fila, Lőrincz, Orovecz, Sigér Á., Boros G., Murai, Kovács O.

A mai Nyíregyháza-KBSC mérkőzés lesz a két csapat 40. egymás elleni összecsapása. A Nyíregyháza eddig 15-ször, míg mi 12-szer nyertünk, döntetlen 12 alkalommal született. Nyíregyházán legutóbb 1987 augusztusában sikerült nyernie az akkori KVSE-nek.

Az NB II 25. fordulója eredetileg márciusban került volna megrendezésre, de a télies időjárás miatt nyolc mérkőzés is elhalasztásra került. A lejátszott találkozók eredményei: Budafok-MTK 2-3, Békéscsaba-Győr 1-3

Köszöntjük olvasóinkat Nyíregyházáról! 19 órától NB II-es bajnoki mérkőzésen lépünk pályára a Városi stadionban.