FELKÉSZÜLÉS: DÖNTETLEN A TISZAKÉCSKE ELLEN

Ma délután első mérkőzésünket játszottuk ténylegesen hazai környezetben, hiszen a Tiszakécsei LC elleni találkozónak a teljesen új és hamarosan bajnokin is debütáló stadionunk adott otthont.

A Tiszakécske csapata nem volt ismeretlen ellenfél számunkra, hiszen februárban még a Merkantil Bank Ligában játszottunk ellenük tétmérkőzésen. Vendégeink a hirtelen lezárt bajnokság miatt kényszerültek búcsúzni az NB2-től és a következő bajnoki szezonban már az NB3 Keleti csoportjában fognak szerepelni.

A vendégcsapat rögtön a mérkőzés elején megszerezte a vezetést, Nyilas Elek góljával már a második percben 0:1 volt az eredmény, persze ezt követően játékunk hamar felélénkült és több helyzetet is sikerült kidolgoznunk. Az egyenlítés a 13. percben következett, ekkor Tóth Lászlót szerelték szabálytalanul a tizenhatoson belül és a játékvezető által megítélt büntetőt Fótyik Dominik értékesítette, így 1:1-re módosult a gólok száma. A következő percekben Tóth szöglete után Heilnek, majd Toma beadását követően Kovácnak is adódott lehetősége, a harmadik találat azonban mégis a hazai kaput érte, Kovác szabálytalankodását követően Zádori Krisztián szerzett gólt büntetőből: 1:2. A félidőben nagyban átalakult csapatunk, Horváthot Fila váltotta a kapuban, Dávid, Németh, Oldal és Heil elhagyták a pályát, a játékot Zahorán, Farkas, Iszák és Berki folytatták. A második játékrész egyetlen gólját mi jegyeztük: Tóth szerzett labdát a középpályán, melyet az ötös vonalából gurított vissza Kovác Alannak, aki közelről juttatta azt a kapuba. Kovác goljának köszönhetően ismét egyenlő volt az állás, a 2:2-es eredmény pedig már nem is változott a mérkőzés folyamán. Tóth Lászlót nem sokkal akciója után kellett sérülés miatt lecserélni,  helyette Mitruscsák jött be, majd Kovác Alant és Krausz Rault , Magyar Máté és David José váltották.

A mérkőzést játékosunk Oldal Tibor a következőképpen értékelte:

"Nagyon örült a csapat, hogy végre a hazai centerpályán játszhatunk saját szurkolóink előtt. Nagyon hasznos meccsen vagyunk túl egy kimondottan erős Tiszakécske ellen. Folytatjuk a megkezdett munkát és már nagyon várjuk a bajnokságot."

A két csapat a következő összeállításokkal lépett pályára:

Kolorcity Kazincbarcika SC: Horváth László, Fótyik Dominik, Dávid Zoltán, Heil Valter, Oltean Sergiu Adrián, Toma György, Krausz Raul, Németh Tamás, Oldal Tibor, Tóth László, Kovác Alan
Cserék: Fila Károly, Zahorán Balázs, Berki István, Farkas András, Iszák Dominik, Magyar Máté, David Jose, Leonardo Mitruscsák

Tiszakécskei LC: Molnár Márk, Oláh Máté, Fülöp Noel, Kiprich Dávid, Farkas Norbert, Horváth Attila, Pongrácz Viktor, Ternován Patrik, Nyilas Elek, Timari Norman, Zádori Krisztián
Cserék: Baráth Bence, Pácsa Zoltán, Csáki Bence, Szabó Dávid, Horváth Adrián, Zvara Dávid , Gréczi Gábor, Máté János, Galacs Erik