GYŐZELEM AZ ELSŐ TAVASZI BAJNOKIN - EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK

Tegnap délután a DVSC II. csapata ellen kezdte meg a 2021/2022-es bajnokság tavaszi idényét a Kolorcity Kazincbarcika SC. A mérkőzés az első félidejében egyik csapat sem alakított ki komolyabb helyzetet, bár a gólszerzésre irányuló próbálkozásai mindkét együttesnek voltak. A második játékrészben ritmust váltott a Kazincbarcika és az ötvenhatodik percben egy Ádám Ferenc ellen elkövetett szabálytalanságot követően megítélt és Süttő Attila által értékesített büntetőből a vezetést is megszereztük. A második gólra sem kellett sokat várni, újabb tizenegyes következett, melyet ezúttal Ádám Ferenc értékesített magabiztosan. A Barcikának bár voltak védelmi megingásai, a Debrecen mégsem tudott betalálni a Fila által védett kapuba. Tíz perccel a mérkőzés vége előtt Ádám Ferenc által - aki ezúttal támadásból talált Kosicky kapujába- bebiztosítottuk az újabb három pontot és a BKV botlásának köszönhetően tovább növeltük előnyünket a tabella élén. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC - DVSC II. 3-0

A mérkőzést követően a csapatok edzői értékelték a találkozót:

Varga Attila:

"Úgy gondolom, hogy az első félidőben is jó felfogásban játszottunk de technikai szempontból túl sok hibát vétettünk a támadó zónában ami miatt a Debrecen komoly problémákat okozott a kontrákkal. A szünet után jobban tudtuk birtokolni a labdát, míg a Loki játéka talán kicsit visszaesett. Átvettük az irányítást az ellenfél térfelén, ahol egyre többet játszottunk. Ezen a ponton több pontosságra és egy az egy elleni párharcra volt szükségünk, amit több játékos meghozott."

Szűcs János:

"Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, hiszen a listavezetőhöz látogattunk, akik most is bebizonyították, hogy nagyon jó csapat és nem véletlenül vezetik a tabellát. Nem az a bosszantó, hogy vereséget szenvedtünk, inkább az ahogyan. Úgy gondolom, hogy az első félidőben nem volt meglepetés, hogy többet birtokolja a labdát a Kazincbarcika, a helyzetek száma azonban abszolút egyenlő volt, éppen mi is rúghattunk volna kettőt, ahogy ők is. A második félidőben egy valószínűleg jogos tizenegyesből az ellenfél vezetést szerzett és ami utána történt az egy picit számomra érthetetlen volt, mert szerintem enélkül is megnyerte volna a mérkőzést a Kazincbarcika. Nekünk is volt egy szerintünk egyértelmű tizenegyes, amit mi nem kapunk meg, aztán pedig következett egy nagyon véleményes ítélet a Kazincbarcika javára, amikor is még egy tizenegyest befújtak ellenünk: 2-0. Itt már a játékosok is picit megtörtek, aztán  a harmadik gólunkat is egy érdekes szituációból kaptuk, de ez már nem lényeg. Megérdemeltem nyert a Kazincbarcika, de nekünk sincs semmi szégyenkeznivalónk."

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC - DVSC II. 3-0 (félidőben: 0-0)
Gólok: Süttő Attila (b.) 56', Ádám Ferenc (b.) 73', 80'