VERESÉG A CIGÁND ELLEN

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei első osztályú bajnokság huszadik fordulójában a Cigánd SE otthonában lépett pályára a Bánhorváti. A sajnos sok hiányzóval küzködő fiókcsapatunknak azonban ezúttal nem sikerült a bravúr, hiszen a szebb napokat is megélt, korábban még a másodosztályban is szereplő Cigánd otthonában szenvedtek vereséget. A bajnoki tabellát vezető együttes Szabó Kornél találatával szerzett vezetést a tizenhatodik percben, amit a huszadikban Kelemen Gergő növelt két gólos előnyre. A szünetet követően még egy, a Szokolai Szabolcs neve mellett jegyzett találattal biztosították be győzelmüket a hazaiak, így a találkozó 3-0-ás végeredménnyel zárult, hiszen a Bánhorváti ezúttal nem tudta értékesíteni kidolgozott helyzeteit.
Fókcsapatunk húsz megye egyes fordulót követően harmincegy ponttal foglalja el a tabella hatodik pozícióját. A Bánhorváti hétvégén hazai pályán, a Bánhorváti SE Sportpályán fogadja majd a Mezőkövesd Zyóry II. együttesét. A mérkőzés időpontja: 2022. március 27. (vasárnap) 16:00.

A Cigánd elleni mérkőzést követően a csapat edzője, Mátyás József értékelt:

"Gratulálok a hazai csapatnak a győzelemhez, viszont a gólkülönbséget túlzásnak érzem, elkerülhető, rutintalan gólokat kaptunk. A második félidőben jól nézett ki a csapat játéka, gólszerzési lehetőségeket szalasztottunk el. A történethez hozzátartozik az is, hogy hétről hétre öt-hat meghatározó emberünk hiányzik, és most nem tudtuk őket pótolni. A jövő héten javítunk."

CIGÁND SE - BÁNHORVÁTI 3-0 (félidőben: 2-0)
Helyszín: Cigánd Városi Stadion
Gólok: Szabó Kornél 16', Kelemen Gergő 20', Szokolai Szabolcs 79'