GYŐZELEM DOROGON - ÖSSZEFOGLALÓ, EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK

Szabó Noémi

KBSC archívum 2022.12.31-ig

Az idei év utolsó fordulójához érkezett az NB2-es bajnokság. Sokáig kérdéses volt, hogy csapatunk zárhatja-e ma Dorogon a szezont, hiszen az elmúlt napok esőzései miatt egyáltalán nem volt biztos, hogy lesz ma mérkőzés a Buzánszky Jenő Stadionban. Ezügyben a játékvezetőké volt a döntés, akik játékra alkalmasnak ítélték a gyepet. Így 13:00 órakor útjára indult a labda.
A találkozó első góljára nem kellett sokat várni, hiszen a második percben Kárász nagy bedobásából Gyurácz András közelről fejelt kapunkba. A bekapott találatot követően korán magához tért csapatunk, s öt perccel később Nagy János sarokrúgása után Süttő Attila is fejjel egalizálta a mérkőzés állását a hetedik percben. A tizenkilencedik minutumban a helyszínen lévő maroknyi barcikai szurkolótábor ismét örülhetett, hiszen Kurdics Levente egy jó beadást követően fejelt a hazaiak kapujába. A gól után is több helyzetet dolgoztunk ki az első játékrészben, de az eredmény már nem változott.
A második félidőben mindkét edző cserékkel igyekezett frissíteni csapatán, ami egy fokkal a Dorognak sikerült jobban, hiszen több veszélyes akciót is vezettek, melyeket Megyeri II Gábor bravúrt-bravúrra halmozva rendre hárított. Az ő védéseinek is köszönhető, hogy csapatunk hosszú idő után örülhetett győzelemnek és a vele járó három pontnak, melynek köszönhetően a tabella tizenharmadik helyén telelkünk.

Sluka Marián:

"Ahogy a mérkőzés, úgy az azt megelőző körülmények is kaotikusak voltak. Gondolok itt arra, hogy sokáig nem tudtuk, hogy lesz e mérkőzés, olyan volt a pálya talaja amilyen, viszont mindkét csapat ezen a pályán játszott. Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez! Én nagyon sajnálom és nagyon szomorú vagyok, mert olyan érzésem van, hogy ismét nem tudunk átlépni a saját árnyékunkon. Az első félidőben előnyt ajándékoztunk az ellenfélnek, nem az történt a pályán amit kértem a játékosaimtól. Hiányzott a megfelelő agresszió és koncentráció. A mérkőzés számunkra nagyon jól kezdődött, begyakorolt bedobásból megszereztük a vezetést, de sajnos utána a Kazincbarcika a mi fegyelmezetlenségünkből megfordította a meccset. A második félidőben sokkal bátrabban léptünk előre és jobban is védekeztünk. Jó labdákat szereztünk, jó helyeken, ha jól emlékszem három-négy támadást tudtunk vezetni, de sajnos nem tudtuk ezeket berúgni. Sok minden van amin változtani kell és januártól fogunk is !"

Varga Attila:

"Éretten játszottunk egy erős, stabil, harcos ellenféllel szemben. Nagyon elégedett vagyok a csapat hozzáállásával, hatvan percig domináltunk. A srácok továbbra is lenyűgöznek engem az akarásukkal, az energiájukkal és a tanulási vágyukkal. Boldog edző vagyok most! Büszke vagyok a csapatra! Nem lehet dominálni kilencvenöt percen át, de végig elszántan küzdöttünk!"