MK: ketten maradtak talpon a második vonalbeli vetélytársaink közül

MOL MAGYAR KUPA 2023/2024

A keddi, szerdai és csütörtöki játéknapokon megrendezték a MOL Magyar Kupa 5. fordulójának mérkőzéseit.

A tizenhat még versenyben lévő csapatból négyet adott a Merkantil Bank Liga, közülük ketten búcsúztak. Alacsonyabb osztályú csapat nem maradt versenyben, a legjobb nyolc közé hat első osztályú gárda kvalifikálta magát.

Legutóbbi ellenfelünk, a Vasas FC a barcikai döntetlen után edzőváltáson esett át, így az újdonsült vezetőedző, Gera Zoltán a vármegyei első osztályban játszó Mezőörs KSE elleni kupameccsen debütált. A rendes játékidő meglepetésre 1-1-es döntetlennel ért véget, s a hosszabbítás sem hozott döntést, így következhettek a tizenegyesek. Ennek során az angyalföldiek nem hibáztak, 5-4-re megnyerték a párbajt, s – ha nem is könnyedén, de - továbbjutottak.

Szintén a legjobb nyolc között a Merkantil Bank Liga éllovasa, a Nyíregyháza Spartacus is, akik a harmadosztályú Szentlőrinc csapatát verték meg magabiztosan 5-1 arányban. Novák Csanád korai góljára még válaszolt a tavaly a másodosztályból osztályozóval – a BVSC-Zugló ellen – kieső Szentlőrinc. Ám Novák később még két gólt vágott, miközben Temesvári Attila és a hosszabbításban Beke Péter is betalált.

Nem járt ilyen szerencsésen a Tiszakécskei LC és a HR-Rent Kozármisleny. Mindkét vetélytársunk hazai környezetben lépett pályára, s egyaránt NB1-es riválissal játszottak. A Kécske a Kisvárdával szemben maradt alul, a Misleny pedig az MTK-tól kapott ki, mindkét találkozó 0-3-as eredménnyel zárult.

A további három párosítást az OTP Bank Liga csapatai adták: a DVTK a Zalaegerszeget győzte le 4-2-re, a Ferencváros – heroikus küzdelemben - a DVSC-t múlta felül 1-1 után tizenegyesekkel, míg a Paksi FC Újpesten győzött 2-1-re, szintén hosszabbítást követően.

A forduló nyolcadik párharcát az NB3-as Veszprém vívta a Kecskeméti TE ellen. A lila-fehérek a második félidőben tudták dűlőre vinni a mérkőzést, Zsótér Donát és Katona Levente góljaival 2-0-ra győztek.

A MOL Magyar Kupa nyolcaddöntőinek eredménysora:

DVTK – ZTE                                                             4-2

Mezőörs KSE – Vasas FC                                      1-1 (tizenegyesekkel 4-5)

HR-Rent Kozármisleny – MTK Budapest       0-3

VSC 2015 Veszprém – Kecskeméti TE            0-2

Tiszakécskei LC – Kisvárda Master Good     0-3

DVSC – Ferencvárosi TC                                     1-1 (tizenegyesekkel 3-5)

Szentlőrinc – Nyíregyháza Spartacus           1-5

Újpest FC – Paksi FC                                             1-2 (hosszabbítás után)

A negyeddöntő sorsolását csütörtök este tartották; vetélytársaink közül a Vasas a Paksot, a Nyíregyháza pedig a Kecskemét csapatát fogadja majd.