Hat büntetőpárbajjal folytatódott a MOL Magyar Kupa

Szarka Dénes

MOL MAGYAR KUPA

Szombaton a 3. fordulóval és nem kevesebb mint huszonhat mérkőzéssel folytatódtak a MOL Magyar Kupa küzdelmei. Az egész országban hűvös, szeles, helyenként esős idő uralkodott, ám akik ennek ellenére is kilátogattak a futballpályákra, azokat összesen kilencvenegy gól és hat büntetőpárbaj szórakoztatta.

A Merkantil Bank Liga csapatai hozták a papírformát, még ha nem is mindenhol könnyedén. Az FC Ajka hátrányból felállva, hosszabbítás után győzött 3-2-re Nagykanizsán, a Kisvárda Master Good gólnélküli döntetlent követően tizenegyesekkel múlta felül a III. Kerületi TVE csapatát. Megszenvedett a BVSC-Zugló is a DEAC otthonában, ahol szintén 0-0 lett a rendes játékidő vége, ám a harminc perc ráadásban 2-0-ra győzött a Vasutas.

Különösen megnehezítették a Merkantil Bank Liga éllovasának dolgát: a Szentlőrinc a szomszédvár PMFC otthonában 3-1-re vezetett még a 75. percben is, ám az utolsó negyedórában a Munkás kiegyenlített, s végül büntetőpárbajig jutott, ahol azonban a szentlőrinciek voltak a higgadtabbak, s végül 5-4-re nyerték a párharcot.

A másodosztály egyetlen kiesője a Vasas FC lett, Pintér Attila vezetőedző (2007 óta) első angyalföldi tétmeccsén az élvonalbeli Nyíregyháza Spartacus volt az ellenfél, s az 1-1-es döntetlent követően a szabolcsiak 7-6-ra nyerték meg a büntetőpárbajt.

Rendes játékidőben győzött a Budapest Honvéd (Kelen SC, 5-1), az Opus Tigáz Tatabánya (Testvériség SE, 2-0), a Szeged-Csanád Grosics Akadémia (Füzesabony, 2-1) és a Mezőkövesd Zsóry FC (Csákvár, 3-1).

Vasárnap öt mérkőzéssel folytatódnak a küzdelmek, köztük a Budafoki MTE – Ferencvárosi TC, vagy épp a HR-Rent Kozármisleny – Kecskeméti TE összecsapásokkal. Hétfőn este pedig – a következő forduló sorsolását követően – a Kolorcity Kazincbarcika SC és a DVTK rangadójával zárul a MOL Magyar Kupa 3. fordulója. A találkozó 19 órakor kezdődik, az M4 Sport élőben közvetíti.

A MOL Magyar Kupa 3. fordulójának mérkőzései:

FC Nagykanizsa (NB III) – FC Ajka (NB II) 2–3 – hosszabbítás után
Balatonalmádi SE (megyei I.) – Pápai Perutz FC (megyei I.) 0–0 – 11-esekkel 3–1
Iváncsa KSE (NB III) – Tiszakécskei LC (NB III) 4–0
Credobus Mosonmagyaróvár (NB III) – Budaörs (NB III) 2–2 – 11-esekkel 5–4
III. ker. TVE (NB III) – Kisvárda Master Good (NB II) 0–0 – 11-esekkel 2–4
Kaposvári Rákóczi FC (NB III) – Facultas-Tiszafüredi VSE (NB III) 1–1 – 11-esekkel 0–3
Eger SE (NB III) – Soroksár SC (NB II) 0–4
Tarpa SC (megyei I.) – Harta SE (megyei I.) 5–0
Füzesabony SC Erőss út (NB III) – Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) 1–2
Debreceni EAC (NB III) – BVSC-Zugló (NB II) 0–2 – hosszabbítás után
Dunaújváros FC (megyei I.) – Karcagi SE (NB III) 0–6
Kelen SC (NB III) – Budapest Honvéd FC (NB II) 1–5
Testvériség-Újpalota SE (megyei I.) – Opus Tigáz Tatabánya (NB II) 0–2
1908 SZAC Budapest (megyei I.) – ESMTK (NB III) 1–2