Gyengébb szezonkezdés után javuló forma és eredmények

Női labdarúgás

U16-os leány csapatunk az MLSZ Leány Regionális U16 HNP Észak-Kelet csoportjában kezdte meg az idei szezont. A mezőny eredetileg 12 fős volt, melyből a Jászberény és az SKSE kizárásra került, így tízen küzdünk a helyezésekért.

Kazvinszki Jácint lányai az első fordulóban 4-0 arányú vereséget szenvedtek a Gödöllő otthonában. A folytatás sem sikerült jobban, hiszen először hazai pályán az Eger (0-6), majd idegenben a Nyíregyháza (10-0) mért ránk egy kiadós vereséget.

Aztán egy héttel ezelőtt végre sikerélményben lehetett része a lányoknak, hiszen a Mezőkövesd ellen itthon tudtuk tartani a pontokat.

Szomolya Kinga nagyszerű napja volt a múlt szerdai, ugyanis a 19. percben az ő találatával szereztük meg a vezetést. A fordulást követően újra Kinga volt az, aki betalált, majd Naményi Rebeka két perccel később három gólosra növelte az előnyünket. S bár a Kövesd még szépített, a három pont és a magabiztos győzelem kijárt a lányoknak, a csapatnak.

MLSZ Leány Regionális U16 HNP Észak-Kelet csoport

4. forduló

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC – MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC   3-1 (1-0)

Gólszerző: Szomolya 19’, 53’ és Naményi 55’.

Kolorcity Kazincbarcika:

Farkas – Kottner (Nagy K. 60’), Olejnyik, Szomolya, Naményi R., Homenszki, Naményi D., Dániel (Horváth J. 60’), Mezei (Mitró 58’), Tardi, Bánhegyesi.

Edző: Kazvinszki Jácint.

Nem kezdtük jól a találkozót, sokáig görcsösen játszottunk. A vezetés megszerzése után viszont lenyugodtunk, ami szerencsére kitartott a mérkőzés végéig. Sok helyzetet dolgoztunk ki és sikerült három gólt szerezni. Azonban van bennem egy kis hiányérzet a helyzetkihasználásunk miatt, a kapu előtti szituációknál higgadtabb megoldásokra lesz szükség a jövőben.

Az 5. fordulós mérkőzést halasztotta a csapat, a 6. fordulós találkozóra pedig a mögöttünk álló vasárnap került sor.

Ekkor a Várda Sport Egyesület ellen szerette volna tovább gyűjtögetni a pontokat a csapat, így nagy elszántsággal léptek pályára a lányok.

Közülük is kiemelkedett Szomolya Kinga, aki ezen a meccsen is duplázni tudott, s bizony nagyszerű játékának és két góljának köszönhetően újra győzelemmel zártuk a bajnoki fordulót.

6. forduló

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC – VÁRDA SPORT EGYESÜLET   2-0 (1-0)

Gólszerző: Szomolya 4’, 64’.

Farkas – Kottner (Balogh N. 53’’), Olejnyik, Szomolya, Naményi R., Homenszki, Naményi D., Dániel (Nagy K. 60’), Mezei (Mitró 60’), Tardi, Bánhegyesi.

Már az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést. Sajnos nem tettük meg, ezzel megnehezítettük a saját dolgunkat. A védekezésünk jól működött, ennek köszönhető, hogy nyerni tudtunk.

Folytatás szombaton délután 4 órakor a DVSC otthonában; a csapat a tabella 6. helyéről várja a folytatást.