Az U16-os leány csapat számára is véget ért az őszi bajnoki szezon

Női labdarúgás

A 8-9. fordulóban szabadnapos volt csapatunk, így menetközben pótoltuk az 5. fordulóból elhalasztott mérkőzésünket. Ezen bravúros, 1-0 arányú győzelmet arattunk idegenben, a Hatvan otthonában. Gólunkat Szomolya Kinga szerezte a 37. percben, s csapatunknak sikerült is megőrizni ezt az előnyt egészen a mérkőzés lefújásáig.

MLSZ Leány Regionális U16 HNP Észak-Kelet csoport

5. forduló

FC HATVAN - KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 0-1 (0-1)

Gólszerző: Szomolya K. 37’

Kolorcity Kazincbarcika:

Farkas – Olejnyik (Horváth J. 67’), Szomolya, Naményi R. (Mitró 67’), Balogh N. (Nagy K. 67’), Naményi D., Dániel, Mezei (Kottner 55’), Koseczki (Homenszki 41’), Tardi, Bánhegyesi.

Edző: Kazvinszki Jácint

Ezen a mérkőzésen láttam a legtöbbet abból, amit folyamatosan gyakorolunk az edzéseken. Magabiztosak és határozottak voltunk a saját kapunk előtt, igazi csapatmunka volt az elsőtől az utolsó percig. Ritka, hogy kapott gól nélküli meccset játszunk, így még értékesebb ez a győzelem.

A pótolt találkozót, illetve a két szabadnapot követően a folytatásban jött a 10. forduló november 12-én, méghozzá a Gyöngyös otthonában.

Itt is egy gól esett, de sajnos nem mi rúgtuk, s a 60. percben szerzett hazai találatot nem tudtuk egalizálni.

10. forduló

GYÖNGYÖSI AK - KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1-0 (0-0)

Farkas – Olejnyik, Szomolya, Naményi R. (Kottner 65’), Balogh N. (Nagy K. 65’), Dániel (Horváth J. 70’), Mezei (Homenszki 41’), Koseczki (Mitró 70’), Naményi D., Tardi, Bánhegyesi.

Nem játszottunk jól, mi kihagytuk az ordító helyzetet, az ellenfél pedig kihasználta a lehetőségét.

A mögöttünk álló hétvégén ismét hazai pályán játszottunk a bajnokság 11. fordulójában. A lányok számos helyzetet dolgoztak ki, amelyek rendre kimaradtak, sőt, még egy jogosan megítélt büntetőt sem tudtunk gólra váltani. Ezt követően a futball törvénye szerint a vendégek megszerezték a vezetést, de a meccs zárásaként Naményi Rebeka révén itthon tudtunk legalább egy pontot tartani.

11. forduló

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC – CIGÁND SE 1-1 (0-0)

Gólszerző: Naményi R. 79'

Farkas – Kottner (Horváth J. 70’), Olejnyik, Szomolya (Nagy K. 70’), Naményi R, Homenszki, Balogh N., Dániel, Mezei (Menyhért 56’), Tardi, Bánhegyesi.

Megbízott edző: Perjési Zoltán

Peches mérkőzést játszottak a lányok. Több nagy helyzetet, még büntetőt is hagytunk ki, ezek megbosszulták magukat. Ellenfelünk pontrúgásból betalált, majd egy sajnálatos sérülés miatt 10 főre fogyatkoztunk. Dicséretes, hogy ezek után emberhátrányban is tudtunk egyenlíteni. Jobbulást kívánunk játékosunknak!

A csapat számára véget ért az őszi bajnoki idény, a tíz fős mezőny 7. helyén végeztünk. Házi gólkirályunk Szomolya Kinga lett öt találattal.