Az utánpótlásnál is elindult a tavaszi szezon

Utánpótlás hírek

A KBSC utánpótlás csapatai a korosztályos bajnokságok 14. fordulójában a Tállya KSE csapatai ellen remekeltek. Az U17 és az U19 csütörtökön léptek pályára Abaújszántón, az U14 és az U15 pedig szombaton hazai pályán játszották első tavaszi mérkőzéseiket.

U14

Tállya KSE - KBSC 1:2 (félidőben: 0:2)
Helyszín: Abaújszántó, Abaújszántó VSE (Abaújszántói Sporttelep)
Gólszerzők: Csanya Krisztián 25' 35' , Mata Richárd 76'

U14-es korosztályunk a mérkőzés első félidejében két gólos előnyre tett szert Csanya Krisztián 25. és 35. percben lőtt góljaival, amire a Tállya csapata csak a 76. percben tudott válaszolni. A második játékrészben Mata Richárd állította be a meccs 1:2-es végeredményét. Kálmán Vilmos edző a következőképpen értkelte csapata játékát:

"Az első félidő remek játéka után megérdemelten szereztünk két gólos előnyt, a második félidőben is meg voltak a helyzeteink, de sajnos nem tudtuk kihasználni ezeket. Összességében dicséret illeti a csapat teljesítményét!"

Tállya KSE: Szabados Tamás, Tamás Zsolt (Kótai László 68'), Vadászi Krisztián (Petrovics Milán 41'), Horváth Szebasztián (Pilát Zsombor 72'), Kelecseny Ádám (Kiss Balázs 52'), Horváth László, Radics Ákos (Juhász Gergő 68'), Koc Roland (Kótai Krisztián 52'), Krompák Szabolcs, Szemán Valentin, Mata Richárd

KBSC: Bodnár Ákos (Pál-Kutas Levente 64'), Kapaló Bence, Csanya Krisztián (Tóth Márkus 64'), Lakatos Krisztofer, Majoros Márk (Molnár Martin 64'), Fedor Dominik (Kovács Kristóf 41'), Kóré Balázs, Nagy Tamás, Bundzik Barnabás, Pere Csaba (Orehovszki Kevin 64'), Simon Martin

U15

Tállya KSE - KBSC  2:1 (félidőben: 1:0)
Gólszerzők: Szaniszló Bálint 18', Tulipán Marcell 73' illetve Kiss Bence 78'

A Tállya csapata az első féldiő 18. percében szerezte meg a vezetést Szaniszló Bálint találatával, melyet a második játékrészben Tulipán Marcell növelt. A KBSC csupán Kiss Bence 78. percben szerzett találatával tudott válaszolni, így a mérkőzés végén maradt a 2:1-es eredmény a hazaiak oldalán.

"Egy kis szerencsével a döntetlen elérhető lett volna!" (Harnócz Róbert)

Tállya KSE: Varga Dominik, Nagy Levente, Drozsnyik Lőrinc, Tőkés Bence (Novák Szilveszter 79'), Kmeczó Milán, Tulipán Marcell (Koc Róbert 75'), Tóth István, Hallai Levente, Király Ottó (Budai Ferenc 79'), Bauer János, Szaniszló Bálint (Bogdán Szabolcs 72')

KBSC: Lakatos Szabolcs, Ruszó Tibor, Csurkó Mihály, Szajkó Eduárd (Bak Marcell 70'), Kovács Sazbolcs, Varga Dániel, Salák Zsolt, Szűrös Bence, Kiss Bence, Kiss Kevin, Ruszó Noel

U17

KBSC - Tállya KSE 6:2 (félidőben: 3:0)
Helyszín: Kazincbarcikai Pete András Stadion
Gólszerzők: Szabó Péter 12' 44', Szikszai Gergő 38', Szitai Matin 61'  69', Tokai Máté 79' illetve Tulipán Marcell 77', Szemán Titusz 85'

Gólzáport rendezett U17-es csapatunk szombaton a Pete András Stadionban. A mérkőzésen Szabó Péter szerzett vezetést csapatunknak a 12. pecben, majd a 38. percben Szikszai Gergő talált be, a félidőt pedig egy újabb Szabó neve mellett góllal zártuk. A második játékrészben növeltük már egyébként is magabiztos előnyünket, Szitai Martin két, Tokai Máté pedig egy gólt szerzett. A hat gólos vezetésünkre a Tállya ugyan Tulipán Marcellnek és Szemán Titusznak köszönhetően szépíteni tudott, az eredmény így 6:2 lett. Divinszki József edző nyilatkozatában pozitívan értékelt.

"Az elsődleges célunkat, az eredményes szezonkezdést egy kellemetlenül  játszó ellenféllel szemben valósítottuk meg . A második félidőben nyújtott teljesítménnyel elégedettek lehetünk, amiben voltak szép gólok, felépített támadások és agresszívebbek, hatékonyabbak lettünk labdaszerzésben is. "

KBSC: Bartók Gábor, Szikszai Gergő (Kulcsár Gergő 38'), Kunvári Dominik, Zsigrai Bálint, Szitai Martin, Balogh Roland, Szabó Péter (Tokai Máté 58'), Goór Krisztián (Nagy Dominik 46'), Magyar Máté (Molnár Alex 46'), Rehor Attila, Madarász Máté

Tállya KSE: Juhász Levente, Kiss Szebasztián, Árvai Viktor, Kiss Krisztián (Tóth István 70'), Márton Róbert (Terebesi Dávid 63'), Daróczi Levente (Tulipán Marcell 63'), Matisz Milán, Batik Viktor, Budai Zoltán, Szemán Titusz, Bauer János (Balogh Zsolt 63')

U19

KBSC - Tállya KSE 5:0 (félidőben: 2:0)
Gólszerzők: Kréti Gergő 20' 66', Vaszil Valentin 32' 90', Csernely Zsolt 70'

Szintén magabiztos győzelmet könyvelhetett el az U19, hiszen 5:0-ra verték 14. fordulóbeli ellenfelüket. A találkozón játszott az NB2-es Kazincbarcika csapatának labdarúgója, Kréti Gergő is, aki két góllal járult hozzá a múlt heti sikerhez. Kréti mellett Vaszil Valentin is kétszer talált be a Tállya kapujába, de Csernely Zsolt is felkerült a gólszerzők listájára. Kőrösi Gábor röviden értékelt az első tavaszi meccs után.

"Idény eleji formával ugyan, de magabiztos győzelmet arattunk!"

KBSC: Válint Krisztián, Vaszil Valentin, Csendi Sándor, Káló Márk, Lőrincz Bálint, Jóni Márkó (Kapaló Csaba 46'), Kréti Gergő, Ignácz Ruben (Haraszti Zoltán 61'), Csernely Zsolt, Taskó Máté, Henez Kevin

Tállya KSE: Sontra Péter, Pacsai Cirill (Kaló Kristóf 66'), Tóth Márk (Rácz Gergő 73'), Molnár Szabolcs (Csehi Kornél '66), Pásztor Levente, Braun Árpád, Ágoston Dominik (Csóka Martin  73'),  Puporka Péter (Török Lázár 46'), Csengő Krisztián, Jaczenkó Lóránt, Kostyánszki Sándor (Tulyu Vilmos 46')