Vereség a Cigánd otthonában

Utánpótlás hírek

Vasárnap idegenben játszott U19-es csapatunk, ellenfelünk a mezőny első felében található Cigánd volt.

A 12. fordulós mérkőzés a végeredményt illetően nem alakult jól számunkra, hiszen 0-0-s félidőt követően négygólos vereséget szenvedtünk. Viszont a csapat vezetőedzője, Korolovszky György bevallottan is a jövő csapatát építi, így nem volt elégedetlen a látottakat illetően.

MLSZ Regionális U19 alap Északkeleti csoport

12. forduló

CIGÁND SE - KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC   4-0 (0-0)

Kolorcity Kazincbarcika:

Bodnár – Balogh L., Miczi, Kerékgyártó, Kovács K., Lakatos K., Szabó R., Antal (Fedor 66’), Kresák, Képes (Nagy D. 57’), Bagonyi.

Edző: Korolovszky György

Bármilyen furcsa, ez a csapat meccsről-meccsre fejlődik. Természetesen nem a 0-4 miatt mondom ezt, hanem az egy hatalmas fejlődés, hogy egy Cigánd ellen idegenben, a félidőben 0-0-ra tudtunk állni. Méghozzá egy nagyon szép, kulturált, hatékony labdabirtoklással fémjelzett futballal. Ez nagyon sokat jelent! Sajnos a fiatal szabály miatt, hogy 2008-as születésű játékosból csak 2 lehet a pályán egy időben, ez minőségi mínusz jelenleg, de sokan ma szint felett játszottak, Kimondottan jó volt nézni, hogy presszió alatt hogyan hoztuk ki a labdát a védő harmadunkból. Ez a labda kihozatal az első félidő egésze alatt jellemezte a csapatot, és nagyon jó volt nézni, hogy a tanultakat hogyan alkalmazták a játékosok és hogyan mernek mérkőzésről-mérkőzésre bátrabban futballozni. Sajnos 2 perc elég volt, hogy ennek ellenére „kivégezzék” a csapatomat, mert az ellenfélben is voltak kimondottan jó futballisták, A kisvárdai kiemelt Akadémiából négy játékos is játszott a Cigándban. Jelen pillanatban az én csapatom nem tudja párharcban, fejjátékban, erőben, sebességben felvenni a harcot erősebb, fizikálisan nagyobb játékosokkal szemben, viszont játékban lefutballozunk szinte mindenkit.

A csapat őszi utolsó mérkőzését hétfőn délután két órától játssza a Hajdúszoboszló ellen.