U14: gólzáporos tavaszi szezonnyitó

Utánpótlás hírek

A téli szünetet, majd felkészülést követően szerda délután hazai környezetben folytatódott a bajnokság U14-es csapatunk számára; a 15. forduló keretében a BSK-Alsózsolca csapata érkezett a Kolorcity Sportcentrumba.

Asszony Béla csapata nem pont ilyen kezdésre számított, hiszen fizikálisan erős vendégeink fél óra alatt háromszor is betaláltak a hazai kapuba. Mindhárom találatot a rendkívül agilis Roha Marcell jegyezte, s sorrendben a „középsőt” tizenegyesből szerezte.

Az első játékrész hajrájában Urbán Gábor jóvoltából szépíteni tudtunk, így 1-3-as állással mehettünk szünetre.

A második félidő jóval kellemesebben indult, mint az első, hiszen a 42. percben Kapui Henrik büntetőjével fel tudtunk zárkózni egy gólra. Sőt, szűk negyedórán belül Szegedi Norbert is betalált, s háromgólos hátrányból egyenlítettünk, 3-3. Aztán jött újra Roha, és nagyjából húsz perc alatt három gólt vágott nekünk, ami – sportszerűen el kell ismerni - igazán bravúros teljesítmény volt a vendégek támadójától. Erre Lempochner Botond tudott még egy találattal válaszolni a 72. percben, de a négy rúgott gólunk ellenére is kikaptunk. Ugyanis az ellenfélnél volt egy Roha Marcell, aki hat góljával elvitte a showt, csapata pedig a három pontot.

MLSZ Regionális U14 alap Északkeleti „A” csoport

15. forduló

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC – BSK-ALSÓZSOLCA   4-6 (1-3)

Gólszerzők: Urbán 38’, Kapui 42’ (b), Szegedi N. 56’, Lempochner B. 72’.

Kolorcity Kazincbarcika:

Ludánszki (Varsányi 41’) – Labanc, Takács Zs., Kapui, Üveges (Tóth G. 41’), Lempochner B., Szegedi Z. (Klimon Á. 66’), Kui (Kövesdi 66’), Urbán, Szitka N. (Szitka K. 41’), Szegedi N.

Edző Asszony Béla

Jó iramú, izgalmas, fordulatos mérkőzésen vagyunk túl, ahol egy fizikálisan erősebb csapat ellen is igyekeztünk játszani a saját játékunkat. Dicséretes, hogy két gólos hátrányból visszajöttünk a mérkőzésbe, de sajnos egy-egy megingásunkat az ellenfél könyörtelenül kihasználta. Így gólzáporos mérkőzésen sajnos nem tudtunk pontot szerezni.

A csapat szombaton újra pályán lesz, délelőtt 10 órától a BTE-Felsőzsolca csapatát fogadjuk.