U19: megvan a második győzelem is a rájátszásban

Göndör Judit

Utánpótlás hírek

Az alsóházi rájátszás 2. fordulójában nagyon hamar vezetést tudott szerezni Korolovszky György csapata, hiszen Kovács Szabolcs már a 2. percben bevette a vendégek kapuját. Aztán az első félóra végén Kovács Kristóf II. kettőre növelte az előnyünket, majd négy perc múlva jött újra a másik (siker)Kovács, Szabi, akinek második találatával már 3-0 arányban vezettünk. Így mentünk pihenőre, egy magabiztos háromgólos előnnyel. A második félidő sem indult rosszul, hiszen Lakatos Krisztofer az 53. percben négygólosra növelte a két csapat közötti gólkülönbséget, vagyis szuperül alakult a mérkőzés és az eredmény is. Aztán a találkozó végén egy sérülés miatt már nem tudtuk jól levédekezni a vendégek támadásait, s pár percen belül két gólt is kaptunk, ám győzelmünk végül nem forgott veszélyben.

Jegyzőkönyv

MLSZ Regionális U19 alap Északkeleti csoport

Alsóházi rájátszás / 2. forduló

KBSC – Mátészalkai MTK   4-2 (3-0)

Gólszerzők: Kovács Szabolcs 2’ és 33’. Kovács Kristóf 29’, Lakatos Krisztofer 53’.

Kolorcity Kazincbarcika

Veres – Kresák, Lovas (Nagy D. 46’), Kerékgyártó, Kovács K. I. (Képes 46’),

Lakatos K., Kovács Sz. (Antal M. 60’), Virág B., Kovács K. II. (Henez 67’), Bagonyi, Nagy K. (Szabó R. 46’).

Edző: Korolovszky György

Egy teljesen sima, biztos mérkőzésből sajnos sikerült a végére szorossá tenni az eredményt. A négy rúgott gól tetszett, mert akciógólok voltak, de azt kell, hogy mondjam, hogy bőven maradt még ugyanennyi találat ebben a mérkőzésben!

Sajnos három komolyabb sérülés is történt a találkozón, emiatt két kényszer cserét is kellett csinálnom. Aztán jött a harmadik sérülés, azt a játékost már le sem tudtam hozni a pályáról, mert már nem volt cserelehetőségünk, így neki nyolc percig szenvednie kellett a pályán.

Ebben az időszakban kaptuk a két gólt, emiatt nem tudok neheztelni a csapatra, de ebben a helyzetben is meg kell tanulnunk lehozni egy mérkőzést kapott gól nélkül. Örömteli, hogy már a második mérkőzésen bizonyítjuk, hogy az őszitől jobb csapat lép pályára: tudunk előnyt szerezni és szép akciógólokat lövünk, mindemellett kiváló egyéni teljesítmények is születnek.

A csapat ezen a hétvégén, a 3. fordulóban szabadnapos, s legközelebb március 17-én a Loki Focisuli vendégeként lépnek pályára.