ÚJABB HÁROM PONT CSÁKVÁRON - ÖSSZEFOGLALÓ, EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK

A Merkantil Bank Liga huszonhatodik fordulójában az Aqvital FC Csákvár otthonában léptünk pályára. A mérkőzésen korán, a hatodik percben szereztünk vezetést, amikor is egy hazai labdavesztést követően Pálinkás csapott le a játékszerre és juttatta azt a csákvári kapuba. Ezt követően a hazaiak játéka is kezdett felélénkülni, viszont a huszonkilencedik percben ismét Auerbach mögött rezzent a háló. Baranyai adta haza a labdát, a csákvári hálóőrt kicselezve pedig Székely Krisztián tudta növelni előnyünket, 0-2.
A szünetet követően érezhető volt, hogy a Csákvár a mielőbbi szépítésre, valamint esetleges egyenlítésre törekszik. A hazai csapat több helyzetet is kidolgozott, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A hetvenegyedik percben Pálinkás duplázott, Kovács passza után a csákvári védelem sűrűjéből lőtt kapura, 0-3. A második játékrészben az edzők számos cserével igyekeztek frissíteni a csapatukon, de ez sem hozta meg az eredményt vendéglátóinknak. A szépítés a hajrában lett meg, a nyolcvankettedik percben Körmendi jobb oldalról belőtt labdája Ur Lászlóról pattant Megyeri kapujába, 1-3 és ezzel be is állították a csapatok a találkozó végeredményét. A Kolorcity Kazincbarcika tehát zsinórban harmadik győzelmét zsebelhette ma be Csákváron.
A mai mérkőzést követően a bajnokság háromnegyedén vagyunk túl. Csapatunk harminchárom ponttal a bajnoki tabella tizenegyedik helyéről várhatja a jövő heti Nyíregyháza elleni hazai meccset, hiszen a holnapi DVTK - Gyirmót FC Győr találkozó ideiglenes helyezésünket nem befolyásolja.

Tóth Balázs:

"Két gyerekes hibából komoly hátrányba kerültünk, ennek ellenére többször is visszajöhettünk volna a meccsbe.  Sajnos történtek a meccs végeredményét befolyásoló "döntések", melyek minket sújtottak..."

Csábi József:

"A múlt heti nagy siker után megfelelő önbizalommal utaztunk Csákvárra, bár hangsúlyoztam, hogy nincs két egyforma mérkőzés és a fordulópontokat meg kell ragadnunk, én úgy gondolom ez ma sikerült. Nagyon jól fel tudtunk készülni a Csákvár játékából és nagyon jól kezdtük a mérkőzést, ezt hál' Istennek gólokkal meg tudtuk fejeleni. Azokat a bizonyos fordulópontokat jól ragadtuk magunkhoz és szerintem ez döntő volt, hogy két gólos előnnyel tudtunk menni a szünetre. A második félidő nem egészen úgy sikerült, ahogy elterveztük, de nyertünk és ez a legfontosabb. Ahogy múlt héten, úgy most is nagyon együtt volt a csapat és mindenki tette a dolgát, csapatként funkcionáltunk."

Merkantil Bank Liga 26. forduló
AQVITAL FC CSÁKVÁR - KOLORCITY KAZINCBARCIKA 1-3 (félidő: 0-2)
Gólszerzők: Ur László (ög.) 82', illetve Pálinkás Gergő 6', 71', Székely Krisztián 29'
Sárga lapok: Hornyák Marcell 42', Magyar Zsolt 51', illetve Megyeri Gábor 67', Kovács Bence 93'