U13 korosztály

Edzők: Fehér Balázs és Pál-Kutas József

Edzések időpontja: kedd, szerda (U12 és U13 közös edzés), péntek 17.30 óra

Játékos fejlesztő: csütörtök 17.30 óra

Csapatunk a Heves vármegyei Labdarúgó Szövetség égisze alatt bonyolított MLSZ Regionális U13 alap Északi csoportjában kezdte meg a 2023/2024-es bajnoki idényt.

A versenyrendszerben 11-13 éves korú labdarúgók játszhatnak. A klasszikus korosztály a 2011. január 1. és 2012. december 31. között született labdarúgók. De nevezhetők 2013. január 1. és 2013. december 31. között született labdarúgók is, akik közül a csapat tagjaként a pályán maximum 2 fő szerepelhet egy időben.

Az U13-as korosztályú csapatok mérkőzései elég speciális pályán kerülnek megrendezésre, úgynevezett 3/4 pályán, vagyis a két büntetőterület közötti területen. A játéktér szélessége minimum 40 méter maximum 60 méter, a hosszúsága minimum 50 méter maximum 75 méter lehet. A büntetőterület vonalának az eredeti pálya oldalvonaláig tartó meghosszabbítása adja a 3/4 pálya alapvonalát, az eredeti oldalvonal pedig a 3/4 pálya szélét. A kapu 5 x 2 méteres. A büntetőterület 12 méter (kapufától mérve az oldalvonal felé, illetve az alapvonaltól mérve). A büntetőpont távolsága 9 méter, szabadrúgás esetén pedig a sorfal távolsága 7 méter.

A csapatoknak füves vagy műfüves pályán kötelező játszani.

A játékidő 4 x 20 perc, a csapatok 8 + 1 fővel játszanak.

Az U13 korosztályú bajnokság versenyjegyzőkönyvében sportszervezetenként maximum 9 fő cserejátékos neve szerepeltethető. Cserére a mérkőzés folyamán csak a negyedek közötti szünetekben van lehetőség. A mérkőzésen a jegyzőkönyvben feltüntetett játékosok közül mindenkinek kötelező minimum 1 negyedet a pályán töltenie. Oda-vissza csere megengedett. Mérkőzés közben, a negyedek folyamán cserére csakis kizárólag sérülés esetén van lehetőség.

A bajnoki év 2023. július 1-jén kezdődött és 2024. június 30-án ér véget és hagyományos őszi és tavaszi szezonra osztott rendszerben folyik.

A csapat mérkőzéseiről az UTÁNPÓTLÁS menüpontban a Hírek fül alatt olvashatnak, illetve az egyes fordulókra kattintva.