VERESÉG A MOSONMAGYARÓVÁR ELLEN - ÖSSZEFOGLALÓ, EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK

Szabó Noémi

Hírek az NB2-es csapatról

Ma 14:00-tól ismét hazai közönség előtt léptünk pályára. A Merkantil Bank Liga huszonharmadik fordulójában a Credobus Mosonmagyaróvár érkezett a Kolorcity Arénába. A délutáni találkozón előzetesen csak egy cél lebegett szemünk előtt, ez pedig az idei első győzelem elkönyvelése volt. Csapatunk játékán az első perctől látszott, hogy mihamarabb meg akarjuk szerezni a vezetést és minél előbb lezárni a meccset. Szinte az első félidő egésze alatt domináltunk a pályán. Ennek eredménye több helyzet és egy les miatt érvénytelenített találat volt.
A szünetet követően a kocka fordult és a vendégek szereztek vezetést. A Mosonmagyaróvár csapatának Illés Dávid egy körülbelül huszonhárom méterről ellőtt labdával kovácsolt előnyt. A gól után a vendégek mestere és csapatunk megbízott vezetőedzője, Simon László is cserékkel igyekezett frissíteni csapatán. A meccsben benne volt az egyenlítés, viszont egy a tizenhatoson belül elkövetett szabálytalanságunk után nem maradt néma Takács játékvezető sípja. A büntetőt a hetvenhatodik percben Végh Bence értékesítette, 0-2. A két gólos vezetésnél már nem volt mit tenni, így a pontokkal vendégeink utazhattak haza.

Simon László:

“Nehéz értékelni egy ilyen beugrás után, mint most az én szerepem. Egész héten úgy készültünk, hogy mentálisan kicsit felszabadultabb volt a társaság és én úgy gondolom, hogy megfelelően felkészültünk az ellenfélből. Azt kaptuk a mérkőzéstől amire számítottunk, ez egy tipikusan másodosztályú mérkőzés volt, ahol én úgy gondolom, hogy nem biztos, hogy a jobbik csapat nyert. Az első gólig kiegyenlített játék folyt a pályán, nagyon sok párharc volt, nehéz volt a pálya talaja a játékosoknak, de az első gól mentálisan megfogta a csapatot, hiszen alapvetően sem vagyunk most mentálisan egy top állapotban. Az első gól után még próbáltunk cserékkel belenyúlni a mérkőzésbe, hogy megfordítsuk az eredményt, viszont ilyenkor már a fejek hátul sem biztos, hogy annyira tiszták ezért jött a büntető. 2-0-nál már nem volt miről beszélni. Én úgy gondolom, hogy a játékosok mindent megtettek, én végig azt láttam rajtuk, hogy száz százalékosan akarnak teljesíteni, lehet van aki pont emiatt egy kicsit görcsösen is játszott, de senkit nem tudok elmarasztalni.  Egy ilyen időszakban vagyunk most, nehéz a játékosoknak, nehéz a klub minden egyes dolgozójának, de én úgy gondolom, hogy a szurkolóknak 2-0 után is támogatni kéne a csapatot, nem a negatív dolgokat ordibálni befelé. Természetesen megértjük az elégedetlenségüket, de aki látta a mai mérkőzést, vagy látta volna az egész hetünket az lehet kicsit pozitívabban állna a csapathoz. A játékosoknak arra lenne szükségük, hogy 2-0 után is támogató, bátorító szavakat kapjon és akkor láttunk már ilyet a futballban akár 3-2-re megfordítjuk az eredményt.”

Horváth Csaba:

“Hasonló mérkőzésre számítottunk, tudtuk, hogy a pálya keménysége, csúszóssága és a talaj minősége biztos, hogy befolyásolni fogja a játékot. Tudtuk azt is, hogy egy nagyon küzdelmes, fizikális mérkőzés lesz és ez is alakult ki belőle. Az első félidő kiegyenlített volt és várható volt, hogy aki az első gólt rúgja az hatalmas előnybe kerül. Úgy gondolom, hogy miután megszereztük a vezetést egyértelműen az történt a pályán amit mi szerettünk volna, addig az összképet nézve egy kiegyenlített meccs volt, az összképet nézve szerintem megérdemelt győzelmet arattunk.”