Csak az ETO maradt hibátlan

A gólok számát tekintve a forduló alulmúlta az előző kettőt, mindössze 18 találat esett, azaz meccsenként kereken két gól. A korábbi két körrel ellentétben azonban ezúttal már gólnélküli döntetlenek is születtek, mégpedig rögtön három is. Az egyik éppen nálunk, Kazincbarcikán, ahonnan a PMFC távozott lőtt és kapott találat nélkül. Szintén nem tudott betalálni a Nyíregyháza és a Honvéd, valamint az Ajka és a Szeged az egymás elleni meccseken.

Folytatta győzelmi szériáját az ETO FC Győr, a zöld-fehérek a Csákvárt múlták felül idegenben (1-2). A harmadik fordulóig százszázalékos csapatok közül, a már említett Pécs és Szeged döntetlenje mellett a Budafok is egy ponttal távozott Gyirmótról (1-1). Így már csak az ETO az egyetlen hibátlan együttes három kört követően.
Ami a még nyeretlen csapatokat illeti, a Gyirmót és az Ajka eredményeiről már esett szó, a Siófok egy pontot otthon tartott a Tiszakécske ellen (1-1) így elmozdult a nulla ponttal rendelkezők csoportjából. Maradt viszont ott a Haladás és a Mosonmagyaróvár. A szombathelyiek a Kozármisleny otthonából távoztak vereséggel (2-0), melyet követően a klub ki is adott egy hivatalos közleményt a sikertelenség kapcsán. Múlt heti ellenfelünkre pedig az eddig még ugyancsak pont nélkül álló Vasas szabott komoly zakót (5-1).

A tavalyi idényhez hasonlóan jól kezdte ezúttal is a bajnokságot a Soroksár csapata, amely Zuglóból vitte el a három pontot az újonc BVSC legyőzésével (2-1).

A góllövőlistán nincs érdemi változás, az ETO támadója, Claudiu-Vasile Bumba maradt az egyetlen háromgólos játékos, mögötte a két találattal rendelkező tizenegy spíler között találhatjuk Ádám Ferencet is.

Figyelmeztetések tekintetében is visszafogott forduló volt a harmadik, 36 sárga lapot (azaz meccsenként átlagosan négyet) osztottak ki a játékvezetők vasárnap, piros lapot pedig egyet sem. Kiállításra továbbra is csak egyszer került sor az eddig lejátszott huszonhét találkozón. A sárga lapos figyelmeztetések kapcsán a budafoki Csonka András és a csákvári Murka Benedek bizonyult eddig a „legszorgalmasabbnak”, ők ugyanis mindhárom meccsükön egyaránt besárgultak. A legtöbb lapot vasárnap a Csákvár – ETO FC Győr csata hozta (10), a legkevesebbet pedig a Gyirmót – Budafok, illetve a Vasas – Mosonmagyaróvár találkozók (1-1 sárga lap).

A Merkantil Bank Liga küzdelmei augusztus 16-án, szerdán folytatódnak a negyedik fordulóval.