Az élen nincs változás, de az Ajka kispadján igen

A forduló utolsó, tegnap este lejátszott rangadóján a Budapest Honvéd kishíján elcsípte a Budafoki MTE csapatát, utóbbi a 94. percben egyenlített Oláh Bálint fejesével, így 2-2 lett a vége.

A Budafok így kicsit lemaradt a tabella szűk értelemben vett élmezőnyéből, hiszen közvetlen riválisai nyerni tudtak. Az ETO FC Győr ellen a vendéglátó Siófok kétszer is egyenlített, de csak a hosszabbításig bírták a zöld-fehérek nyomását, 2-4 lett a végeredmény. A Nyíregyháza otthon (Balmazújvárosban) 2-0-ra verte a hajrában még meg is fogyatkozó Mosonmagyaróvárt.

A tabellán lejjebb tekintve, a Vasas érvényesítette a papírformát és 2-0-ra nyert a BVSC ellen, a Kozármisleny pedig hármat számolt – válasz nélkül – az eddig majdnem tökéletesen védekező PMFC-re. A Szeged kétszer is egyenlített Tiszakécskén, de nyerni nem tudott, a 2-2-vel egy pontot vittek csak haza.

A Szombathelyi Haladás csapata 2-1-re verte a rossz formában lévő Soroksárt, utóbbiak az elmúlt öt találkozón mindössze egy pontot szereztek. A táblázat alsó traktusában rangadót vívott egymással a Gyirmót és az Ajka. Utóbbi csapat szerzett vezetést, ám a gól után nem sokkal Jagodics Bencét kiállították, majd hét percen belül Madarász Márk duplájával fordított a Gyirmót, így megszerezve első győzelmét. Az ajkaiaknál nem maradt következmény nélkül a vereség, a vezetőség menesztette Jeney Gyula vezetőedzőt, akinek helyére - cikkünk megjelenéséig - nem neveztek ki új vezetőedzőt, a csapat tréningjét átmenetileg Pintér Csaba vezetette.

2-2

A góllövőlista élén Claudiu Bumba ismét egyedül áll, miután betalált a Siófok ellen. Ez a meccs hozta a legtöbb gólt a fordulóban, szám szerint hatot, míg az egyetlen gólnélküli eredmény csapatunk, a Kolorcity Kazincbarcika csákvári vendégjátékán született. A játéknap meccsein így is huszonhét (azaz átlagosan meccsenként három) gól született, ami a harmadik legtöbb volt az eddigi szezonban.

4

A játékvezető sporttársak negyven sárgalappal szórták meg a játékosokat, de öt kiállítást is kiosztottak, ami a legtöbb eddig a most futó idényben. Sajnos ez a statisztika bennünket is érint, Ádám Ferenc kapott pirosat Csákváron, így a hétvégén, a Kozármisleny ellen biztosan nem számíthat rá Csábi József vezetőedző.

Az nso.hu jegyzőkönyvei alapján összesen 6.703 szurkoló látogatott ki a játéknap kilenc mérkőzésére, ami meccsenként 744 főt jelent. A legtöbben a piros-fekete rangadóra voltak kíváncsiak, 2.107 néző követte amint a Budafok a hajrában leikszel a Honvéddal. A jelek szerint a legkisebb közönség – 200 fő – Csákváron látogatott ki a pályára, ahol éppen mi játszottunk gólnélküli döntetlent.