Rangadót nyert a Kozármisleny, tovább szenved az Ajka

Hetven napos – tíz tétmérkőzésen át tartó – veretlenségi sorozatunk szakadt meg a Nyíregyháza Spartacus FC vendégeként, amikor Kesztyűs Barna kései góljával 1-0 arányú vereséget szenvedtünk. A Spartacus ezzel továbbra is az egyetlen veretlen csapat a ligában, s tapad az ETO FC Győrre. A győri zöld-fehérek is rangadót nyertek, a vendég Budafoki MTE hiába vezetett egy órán keresztül, Bíró Márk 54. percben történt kiállítását követően nem tudták állni a győri rohamokat. A vége 4-1 lett, így az ETO továbbra is vezet, több győzelmének (és most már jobb gólkülönbségének is) köszönhetően előzi meg a szintén 25 pontos Nyíregyházát.

A dobogó harmadik fokán a HR-Rent Kozármisleny várja a szünetet, miután Aczél Zoltán csapata egy rendkívül közönségszórakoztató és fordulatos meccsen 4-3-ra legyőzte a Vasast. Az előző fordulóban Barcikán alulmaradó Misleny otthonában a 89. percben egalizált Novothny Soma, ám a ráadás második percében Major Sámuelé volt a slusszpoén, a baranyaiak így megelőzték a tabellán az angyalföldieket.

A Szeged-Csanád Grosics Akadémia a Szombathelyi Haladás otthonából vitt haza egy pontot, Nyíri Vince góljára a csongrádiak Gajdos Zsolt révén válaszoltak, 1-1 lett így a vége. Ezen a meccsen kívül csak egy döntetlen született, a PMFC tért vissza régi szokásához és meccselt gólnélküli ikszet Tiszakécskén.

Megszakadt a Soroksár hat mérkőzés óta tartó nyeretlenségi szériája, Lipcsei Péter csapata Siófokon tudott 1-0-ra nyerni. A BFC Siófok harmadik meccsét vesztette el zsinórban, náluk rosszabbul csak az FC Ajka áll, akik immár hét meccsre nyújtották pontnélküli sorozatukat. Ezúttal a Csákvár volt az ellenfél, amely Nagy Zoárd találatával 1-0-ra nyert.

Továbbra is nyeretlen a Credobus Mosonmagyaróvár, a csapat ezúttal a Bozsik Arénában maradt pont nélkül, 3-1-re győzött a Honvéd. Zsinórban harmadszor győzött viszont a Gyirmót FC Győr, ezúttal a BVSC otthonából vitték haza a három pontot. A mérkőzésen hatvan percig 0-0 volt az állás, utána azonban három gyirmóti játékos is beköszönt, így sima vendéggyőzelem lett a vége.

1-1

A forduló az átlagnál (2,5/meccs) gólgazdagabb volt, hiszen 24 találat született, azaz meccsenként átlagosan 2,7. A gólnélküli Tiszakécske – PMFC ellenpontja a hétgólos Kozármisleny – Vasas rangadó volt.

A góllövőlistán is változott a helyzet, a győri Claudiu Bumba ismét betalált, hét góljával újra egyedül vezeti a mesterlövészek tabelláját. A második helyen már holtverseny van, az ellenünk büntetőt hibázó Nagy Dominikra felzárkózott a Kozármisleny ellen gólt szerző Vasas-csatár Tóth Milán.