Újra nyert az ETO és a Nyíregyháza, folytatódik az Ajka vesszőfutása

Kivételesen szombati játéknappal kezdődött a Merkantil Bank Liga 13. fordulója, az ETO FC Győr fogadta megyei riválisát a Credobus Mosonmagyaróvárt. A listavezető ETO esélyeshez méltón bő félóra alatt eldöntötte a meccset, a 34. percben már 4-0 állt az eredményjelzőn, s ez maradt a végeredmény is.

A győri zöld-fehéreket üldöző Nyíregyháza Spartacus is nyert, igaz jóval nehezebben verték a sereghajtó Ajkát Balmazújvárosban. A vendégek félidőben még 1-0-ra vezettek, de a második játékrészben a piros-kékek fordítani tudtak, 2-1-es győzelemmel tartották otthon a három pontot. A dobogó harmadik fokára feljövő Vasas is megszenvedett Tiszakécskén, a forgatókönyv hasonló volt, az angyalföldiek is a második félidőben fordítottak és nyertek, szintén 2-1-re.

A HR-Rent Kozármisleny is „előnyt adott” a vendég Gyirmót FC Győrnek, a mislenyiek ráadásul 0-2-vel fordultak. A második félidőben aztán ők is belőtték a maguk két gólját, így azonban ez csak a döntetlenre volt elég, amivel lecsúsztak a harmadik helyről. Aprócskát botlott a Szeged-Csanád Grosics Akadémia csapata is, Soroksáron játszottak 1-1-es döntetlent. A soroksáriak ezzel a döntetlennel három meccs óta veretlenek.

Zsinórban négy vereség után tudott nyerni a BFC Siófok, a Balaton-partiak a hullámvölgyben lévő Budafoki MTE-t verték 3-1-re. A budafokiak immár öt mérkőzés óta nem tudtak nyerni, így a 7. helyre csúsztak le, közvetlenül mögénk, ugyanis a Kolorcity Kazincbarcika SC a Honvéd elleni bravúros idegenbeli győzelemmel a 6. pozícióba jött fel.

A BVSC-Zugló Csákváron aratott 1-0 arányú győzelmet egy 94. percben gólra váltott büntetővel. Így a fővárosiak kiléptek a kiesőzónából, s a 14. helyre jöttek fel. Szintén 1-0-ra nyert a PMFC, méghozzá – hétvégi ellenfelünk - a Szombathelyi Haladás otthonában. A baranyai piros-feketék hét olyan nyeretlen találkozó után győztek újra, amelyek során egyetlen gólt sem tudtak lőni, Vagyis Harsányi István Szombathelyen, a hajrában szerzett gólja 737 perces gólcsendet tört meg. Az eddigi utolsó góljukat – az ajkai Szűcs Kristóf öngólját – még augusztus 19-én szerezték.

1-2

A forduló során 23 gól született, azaz meccsenként átlagosan 2,6. Ez a bajnokság eddigi 2,4-es átlagánál több. A góllövőlista élén hármas holtverseny alakult ki, miután a kozármislenyi Kirchner György és az angyalföldi Tóth Milán is betalált, így utolérték az ezúttal gól nélküli maradó győri Claudiu Bumbát.