Csonka forduló zárta az évet az NB2-ben

A 2023-as naptári év utolsó fordulójára készültek a Merkantil Bank Liga csapatai a mögöttünk hagyott hétvégén. A vasárnapi játéknapot megelőzően napokig havas és esős volt az időjárás szinte az egész országban, ami végül erre a fordulóra is alaposan kihatott. Az MLSZ döntése értelmében az időjárás és a pályák állapota miatt elhalasztották a Tiszakécskei LC – HR-Rent Kozármisleny, a Szombathelyi Haladás – BVSC-Zugló, az ETO FC Győr – Gyirmót FC Győr, a Soroksár SC – FC Ajka és a Budafoki MTE – Vasas FC találkozókat, így a tizennyolcból csak nyolc együttes lépett pályára december 10-én. Az elhalasztott meccseket jövőre pótolják majd.

A mieinket tehát nem érintette a halasztások sora, sajnos azonban nem sikerült vidáman az év zárása, 3-0-s vereséget szenvedtünk Szegeden. Kis híján vereséggel zárta az esztendőt a Budapest Honvéd is, hiszen egy óra játék után a vendég Aqvital FC Csákvár 2-0-ra vezetett. A hajrában azonban előbb egy öngóllal szépítettek a fővárosiak, majd Bobál Gergely egyenlített, így 2-2 lett a vége.

A BFC Siófok harminckilenc perc játék után meglepetésre vezetést szerzett az éllovas Nyíregyháza Spartacus ellen, ám egy perccel később már egyenlítettek is a szabolcsiak. A második félidőben sokáig úgy tűnt, hogy marad a pontosztozkodás, ám az utolsó percekben kétszer is betaláltak a piros-kékek, így elvitték a három pontot. A Spartacus így öt pont előnnyel vonulhat telelni az ETO FC Győr előtt (a győriek a halasztás miatt eggyel kevesebb meccset játszottak).

3-0

A negyedik lejátszott meccsen a Credobus Mosonmagyaróvár reménykedhetett a 82. percig legalábbis a pontszerzésben, ám Gera Zalán találatával a PMFC-é lett a győzelem. Az óváriak így az utolsó, 18. helyen telelhetnek, a pécsiek pedig a 6. pozícióba léptek előre.

A statisztikákat tekintve érdemben kevés dologról beszélhetünk így, hogy a kilenc meccsből csak négyet játszottak le a csapatok, de érdekesség, hogy ha a meccsenkénti átlagokat nézzük, akkor rekordmennyiségű (meccsenként átlagosan 5,75) sárga lapot osztottak ki a játékvezetők.

A góllövőlista élmezőnyében is történt változás, a nyíregyházi Géresi Krisztián betalált Siófokon, így holtversenyben a 2. helyre kapaszkodott fel a kozármislenyi Kirchner György mögé.