Csak mi borítottuk a „papírformát”

A Merkantil Bank Liga 27. fordulójának vasárnapi játéknapján három mérkőzés kezdődött 16 órakor, s mindhárom találkozón vendég győzelem született. Siófokon a Gyirmót FC Győr vendégszerepelt, a gólgazdag találkozót a gyirmótiak 4-2-re nyerték. Zuglóban az FC Ajka lépett pályára, a továbbra is elképesztő formában játszó zöld-fehérek 2-0-ra győztek. Schindler Szabolcs csapata tíz mérkőzés óta veretlen, 2024-ben még nem találtak legyőzőre, nyolc győzelmet és két döntetlent könyvelhettek el és immár a 7. helyen állnak úgy, hogy a téli szünetet még a 16. pozícióban töltötték. A harmadik egyidőben kezdődő mérkőzésen a Szeged-Csanád Grosics Akadémia a Budapest Honvéd otthonában győzött 1-0-ra.

A 17 órakor kezdődő meccsek közül számunkra a legfontosabb csapatunk kozármislenyi vendégjátéka volt. A találkozót Pethő Bence duplájával 2-0-ra nyerték a mieink, így a 8. helyen várjuk a folytatást. A fordulóban rajtunk kívül csak a Credobus Mosonmagyaróvár győzött le olyan csapatot, amely előtte áll a tabellán.

A Vasas FC az Aqvital FC Csákvár otthonába látogatott és folytatta veretlenségi sorozatát. Gera Zoltán csapata 3-2-re győzött, így továbbra is tapadnak a 2. helyen álló ETO FC Győrre. A győri zöld-fehérek sem hibáztak, hazai pályán 2-0-ra verték a Soroksár SC-t. A Szombathelyi Haladás eközben a Budafoki MTE-t fogadta, a hazai csapat Kelemen Marko második félidei duplájával 2-0 arányban győzött.

Az alsóház rangadóját a két utolsó pozícióban álló csapat játszotta, hiszen a 17. helyezett Tiszakécskei LC a sereghajtó Credobus Mosonmagyaróvárt fogadta. A sereghajtó Óvár Szendeff Bence találatával tudott győzni, s így Nagy Ádám csapata kilenc mérkőzés után nyert újra; legutóbb december elején szereztek három pontot, akkor a Siófokot győzték le. Az azóta eltelt időben nyolc vereség és egy döntetlen termett a Mosonmagyaróvárnak, hátrányuk jelenleg tizenhat pont a még bennmaradó helyen álló BVSC-Zugló mögött, ami azt jelenti, hogy akár már ebben a fordulóban elveszíthették volna matematikai esélyüket a bennmaradásra, ám ez saját győzelmüknek és a zuglóiak vereségének köszönhetően elmaradt.

Hétfő estére is maradt egy mérkőzés; ekkor a Nyíregyháza Spartacus fogadta - Balmazújvárosban - a PMFC-t. A Spartacus szűk félóra alatt 2-0-s előnyre tett szert, amit nem tudtak növelni, sőt tíz perccel a meccs vége előtt szépítettek a pécsiek. A hajrá így izgalmasabbra sikerült, ám az éllovas piros-kékek megőrizték előnyüket a meccsen is és a tabellán is: hét ponttal előzik az ETO FC Győrt.

2-1

A góllövőlista élmezőnyében minimális változás történt, a PMFC ellen az első percben betaláló Géresi Krisztián feljött holtversenyben a 3. helyre. Házi góllövőlistánkon pedig a duplázó Pethő Bence már a második Pinte Patrik mögött. A télen érkező csatár már négy találatnál jár, csak így tovább!