Bajnokavatás elhalasztva, Ajkán kapott ki a Spartacus

Göndör Judit

Hírek az NB2-es csapatról

Április utolsó hétvégéjén hajrájára fordult a Merkantil Bank Liga 2023/2024-es szezonja. A vasárnapi játéknap nyolc mérkőzést tartogatott, melyek között akadt gólnélküli döntetlen, kiütéssel végződő találkozó és nyolcgólos dráma is.

A feljutásra hajtó Szeged-Csanád Grosics Akadémia a Soroksár SC-t fogadta vasárnap délután. Az esélyesebb szegediek a meccs nagyrészében többet támadtak, de csak kapufáig jutottak, gólig nem, így 0-0-val ért véget a találkozó.

Egy-egy gól döntött három helyszínen is vasárnap, minden esetben a hazai csapat javára. A legfontosabb, hogy a Kolorcity Kazincbarcika SC Pinte Patrik góljával legyőzte a Budapest Honvéd csapatát, így a mieink a 8. helyre kapaszkodtak fel. A hajrában szerzett góllal győzött a BVSC-Zugló az Aqvital FC Csákvár ellen, így a zuglóiak elhagyták a kieső zónát. Egyetlen góllal tartotta otthon a három pontot a Budafoki MTE is a BFC Siófok ellen. Dajka László csapata alaposan megszenvedett a Balaton-partiak ellen, a vezetőedző a második félidő elejéig háromszor kényszerült cserélni sérülések miatt, de a fontos győzelmet így is megszerezték.

Egy első félidei gólváltással 1-1-es döntetlenre végzett a PMFC és a Szombathelyi Haladás csapata. A pécsiek a kiesést jelentő 15. helyről várják a folytatást, de a vasiak sem lehetnek teljesen nyugodtak, három mérkőzés óta nem tudtak nyerni és a 11. helyen állnak.

Szintén 1-1-es eredménnyel végződött a Vasas FC és a Tiszakécskei LC csatája, miután Radó András gólját Otigba Kenneth öngólja egyenlítette ki. Az angyalföldiek botlásával két csapat is nagy esélyhez jutott: a Nyíregyháza Spartacus FC hétfőn egy győzelemmel bebiztosíthatta bajnoki címét, míg az ETO FC Győr felzárkózhatott Gera Zoltán csapatára. Az edzőváltáson áteső győriek – immár Borbély Balázs vezetésével – nem hibáztak, a sereghajtó Credobus Mosonmagyaróvár otthonában 5-0 arányú győzelmet arattak, így egy pontra közelítették meg a piros-kékeket.

Gólparádét hozott a Gyirmót FC Győr és a HR-Rent Kozármisleny csatája. A gyirmótiak a félidőben már 3-1-re vezettek, ám a második játékrészben Daru Bence és Horváth Péter dupláival fordított a Misleny, a baranyaiak 5-3 arányú győzelmet arattak.

Hétfő este tehát a Nyíregyháza Spartacus azzal a tudattal léphetett pályára Ajkán, hogy egy győzelemmel a feljutást és a bajnoki címet is bebiztosíthatják. A zöld-fehérek azonban nem feltartott kézzel léptek pályára, sőt a második félidőben Kenderes Zoltán góljával a vezetést is megszerezték, amit aztán meg is tartottak, így elnapolva a szabolcsiak ünneplését.

1-0

Bajnokavatás és feljutás így tehát még nem történt, viszont a Credobus Mosonmagyaróvár kiesése matematikailag is biztossá vált, Nagy Ádám csapata ősszel az NB3-ban folytatja.