Bajnok lett a Nyíregyháza, a kilencedik helytől lefelé még mindenki veszélyben lehet

Göndör Judit

Hírek az NB2-es csapatról

A Merkantil Bank Liga 31. fordulójának kilenc mérkőzése közül nyolcat vasárnap, Anyák napján játszottak, valamennyi találkozót 17 órától.

Siófokon az Aqvital FC Csákvár vendégszerepelt, akik azonban a meccs elején „öltözőben ragadtak”, hiszen a Balaton-partiak már az első percben megszerezték a vezetést. A második félidőben aztán Murka Benedek duplájával fordított Tóth Balázs csapata, s végül 2-1-re győztek.

A BFC Siófok a vereséggel a 17. helyre csúszott vissza, miután a Tiszakécskei LC legyőzte az FC Ajka csapatát, szintén 2-1-re. A kécskeiek a győzelemmel még kapaszkodnak az utolsó utáni szalmaszálba, jelenleg hét pont a hátrányuk a már bennmaradó helyen álló BVSC-Zuglóval szemben. Ez a különbség a fordulóban nem csökkent, hiszen Kincses Ádám együttese is nyerni tudott, Kozármislenyben arattak 2-0 arányú győzelmet.

Két nagy múltú csapat ütközött meg Győrben, az ETO FC a PMFC csapatát fogadta. A feljutásért harcoló győriek Farkas Balázs második félidei duplájával győztek 3-1-re, a kiesés elől menekülő pécsiek így négypontos hátrányban maradtak a 14. – még bennmaradó – helyhez képest.

Gólzáport hozott a már biztosan kieső Credobus Mosonmagyaróvár vendégjátéka Soroksáron. Az óváriak már az 5. percben 2-0-ra vezettek, ám a második félidő elejére Lipcsei Péter csapata ledolgozta hátrányát. A hajrában aztán újabb rövidzárlat következett be a sárga-feketéknél, ismét két gólt kaptak öt percen belül, s ezután már csak a szépítésre futotta; 3-4-es végeredménnyel zárult a találkozó.

Újból meglepetést okozott a Budafoki MTE, Dajka László legénysége ezúttal a Szeged-Csanád Grosics Akadémiát verte meg 1-0-ra. A Vasvári Zoltán góljával nyerő piros-feketék a tavaszi szezonban már megverték a Nyíregyháza Spartacus és az ETO FC Győr csapatát is, a Vasassal döntetlent játszottak. Most pedig a 4. helyen álló szegedieket tréfálták meg, s így nagy lépést tettek a bennmaradás felé.

A legnagyobb lépést e téren azonban mi tettük, a Kolorcity Kazincbarcika SC Szombathelyen aratott magabiztos, 3-1 arányú győzelmet, így csapatunk bebiztosította tagságát a Merkantil Bank Ligában a 2024/2025-ös évadra!

Ünneplésre Nyíregyházán is volt apropó, hiszen a Spartacus 0-1-es félidő után 3-1-re legyőzte a Gyirmót FC Győr csapatát, így számukra a bajnoki cím és az OTP Bank Ligába történő feljutás is bizonyossággá vált.

A 2. helyre a hétfőn a Honvéd otthonában 3-0-ra nyerő Vasas kapaszkodott fel, egy ponttal visszaelőzve az előző napon győzni tudó ETO-t.