ZÁRT KAPUK MÖGÖTT : A VÁC A HÉTVÉGI ELLENFÉL

Újabb nehéz mérkőzés következik, hiszen a listavezető után a kieső helyen álló Vác ellen lépünk pályára. Nem könnyíti meg csapatunk dolgát az sem, hogy a mérkőzést a Magyar Kormány koronavírus elleni intézkedései miatt zárt kapuk mögött, nézők nélkül kell lejászanunk.

A Vác csapata a jelenlegi állás szerint öt az NB2-ben eltöltött év után kényszerülhet idén búcsúzni a másodosztálytól. Ugyan messze még a bajnokság vége, azonban lemaradásuk tetemes, így ha bent akarnak maradni soros ellenfeleiknek a legnehezebb találkozókra kell számítaniuk. A csapat a 2014/15-ös szezonban az NB3 Közép csoportjának bajnokaként jutott az NB2 csapatai közé. Az együttes első második vonalbeli évében  a tizenegyedik, 2016/17-ben hatodik , 2017/18-ban tizedik (Kazincbarcika 17.), tavaly pedig a tizenharmadik helyen (Kazincbarcika 9.) zárta a bajnokságot.
Idén a helyezés tekintetében ugyan nem, de a pontok számát illetően annál nagyobb a két csapat közti differencia. Heti ellenfelünk az eddig lejátszott huszonöt mérkőzésén hat döntetlennel, tizennyolc vereséggel és csupán két győzelmével gyűjtött mindössze 12 pontot, így a tabella abszolút utolsó helyén állnak.

A Kazincbarcika múlt heti MTK elleni győzelme ellenére nem mozdult el a tabella tizenhatodik helyéről, azonban idei első sikerünknek köszönhetően már nagyban csökkentettük lemaradásunkat. Huszonöt lejátszott mérkőzésünk közül hétszer szereztünk három pontot, elkönyvelhettünk még azonban kilenc döntetlent és tíz vereséget. Mindenesetre holnap is csak egy célunk van, ami nem mást mint hazahozni a pontokat és a szerdai Budafok elleni találkozónkat követően jobb pozícióból kezdhetjük meg pihenőnket, ugyanis a 30. fordulóban a Balmaz Kamilla Gyógyfürdő ellen játszottunk volna, amit egy válogatott szünet követ, így ha a vírus miatt kialakult helyzet nem fokozódik legközelebb április 5-én Szombathelyen lépünk majd pályára.

A Kazincbarcika és a Vác csapatai először a 2017/18-as bajnokságban találkoztak egymással, ekkor ősszel Tiszaújvárosban Takács Péter és Kanalos Tony góljaival 2:1-re nyertük a mérkőzést, majd tavasszal Nagy Richárd büntetőből szerzett góljával 1:0-ás eredményt beállítva a Vác örülhetett. A tavalyi szezonban szintén felemás eredmények születtek, ősszel Takács Péter korai, negyedik percben esett  és Szabó Lukas második félidei találatával 0:2-re nyertünk, kevésbé szép emléket idéz azonban a putnoki mérkőzés, februárban ugyanis 0:5-re kaptunk ki a Váctól. Idén azonban sikerült revansot venni a tavaszi meccs miatt, hiszen a kilencedik fordulóban Oldal Tibor és Berki István találataival egy góllal bizonyultunk jobban és tartottuk otthon a három pontot.

A Vác FC - Kazincbarcika találkozónak ezúttal a Balmazújvárosi Városi Stadion ad otthont, azonban mint ismeretes zárt kapuk mögött játsszák a csapatok a mérkőzést. A klub honlapján az élő szöveges közvetítés azonban a héten sem marad el, honlapunkon még 14:00 előtt olvasható lesz a két csapat összeállítása, a kezdősípszót követően pedig folyamatosan beszámolunk a történésekről.

A Merkantil Bank Liga 28. fordulójában még minden mérkőzést megrendeznek, tehát kilenc NB2-es találkozóra kerül sor a pénteki, illetve a szombati napokon. Ma este 20:00-tól a Gyirmót fogadja a Soroksár csapatát, a találkozót az M4 Sport élőben közvetíti. A szombati meccsek közül kettő, a Vác FC-Kazincbarcika, valamint a Budafoki MTE- Duna Aszfalt TLC kezdődnek 14:30-kor, a továbbiak 17:00-tól kerülnek megrendezésre, köztük a forduló rangadóján az MTK Budapest-Vasason is ekkor hangzik majd el a kezdősípszó. A párosítások a következőek: