KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC - BUDAFOKI MTE

Göndör Judit

Élő szöveges közvetítés

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, újabb támadásra nem maradt idő! Ezzel vége a Merkantil Bank Liga 2023/2024-es szezonjának is, köszönjük szépen az egész évadon át tartó figyelmet, szurkolást! Hajrá, Vegyész! Hajrá, Barcika! A végeredmény: Kolorcity Kazincbarcika SC - Budafoki MTE 1-1.

90+4. perc: A szabadrúgást semlegesíti a vendégek védelme.

90+3. perc: Pekár ívelhet még fel egy szabadrúgást.

90+2. perc: Heil Valter könnyen lehet, hogy a szezon utolsó sárga lapját könyvelheti el.

90+1. perc: Három perc lesz a hosszabbítás a mérkőzés végén.

90. perc: Hármas csere a vendégeknél: Kovács, Szerető és Zsóri hagyják el a pályát, a helyükön Jakab Csaba, Elek Bence és Horváth Szabolcs folytatják.

89. perc: Kovács ad be egy szabadrúgást balról, a magasan szálló labdát Tóth halássza le.

87. perc: Ádám ad be jobbról, Kurdics a háta mögé érkező labdát elképesztően látványos mozdulattal, sarokkal lőtte el, de sajnos nem találta el a kaput.

86. perc: Székely ível a kapu elé, Heil fejeli le, Ádám pedig hét méterről tüzel, Gundel-Takács véd. Nagy helyzet volt.

85. perc: Cserélünk: Kotula Máté helyén Ternován Patrik folytatja.

84. perc: Szerető száguldott el a balszélen, de a nagy lendületben kivitte a labdát az alapvonalon.

83. perc: Székely Krisztián beadása Kalmárról vágódik ki.

82. perc: Szerető vezette rá a labdát balról Vargára, aki balszerencsésen elcsúszott, így Szerető lövőhelyzetbe került, ám tizenhatról elvétette egy fél méterrel a bal felső sarkot.

80. perc: Nagy helyzet maradt ki a vendégeknél. Nagy Gergő adott be középre, a tisztán érkező Csonka pedig rosszul találta el a labdát, így Tóth könnyen védhetett.

79. perc: Pekár teker be egy szabadrúgást a kapu elé, Fekete tisztáz az érkező Heil elől.

77. perc: Pethő Bence hagyja el a pályát, érkezik Székely Krisztián.

76. perc:  Cserélni készülünk, Székely Krisztián melegít az oldalvonal mellett.

75. perc: Kovács szöglete érkezett veszélyesen a kapunk elé, Tóth magasra ugorva öklözte el a labdát.

74. perc: Pethő készítette le a labdát Ádám Ferencnek, aki ballal, laposan lőtt húszról, Gundel-Takács fogta.

73. perc: Csonka András szánta el magát lövésre huszonhárom méterről, sok méterrel szállt fölé a labda.

71. perc: Folytatódik a játék!

70. perc: Ivószünet következik.

68. perc: GÓÓÓL! Egyenlítünk egy szép támadás végén! Dobozi passzol Pethő Bencéhez, aki egy szép csellel meglódul, majd a tizenhatos előterébe érve tökéletes ütemben ugratja ki KURDICS LEVENTÉT, aki a kifutó Gundel-Takács lábai között higgadtan a kapuba passzolt. 1-1!

66. perc: Zsóri megint a kapu előtt, jó passzt kapott, de lövés helyett cselezett, majd utána tüzelt, Dobozi ért oda és blokkolt.

65. perc: Zsóri ballal kapura csavarta a pontrúgást, a labda kevéssel szállt fölé.

64. perc: Kurdics szabálytalankodik Kovács Dáviddal szemben, szabadrúgás a tizenhatos sarkánál a jobb szélről.

63. perc: Zsóri Dániel harcol ki szögletet kiszorított helyzetben Kotula Mátéval szemben.

61. perc: Tűzijáték ezúttal a vendégek kapuja előtt. Pekár beadását nem tudta kapura terelni Pethő Bence, majd a kipattanót Csatári bombázta kapura, kevéssel szállt el a jobb kapufa mellett a labda.

60. perc: Cserél Csábi József: Ádám Ferenc érkezik a pályára Kártik Bálint helyett. Dajka László is változtat: Nagy Gergő áll be Szabó Bence helyére.

59. perc: Ezúttal Szerető Krisztofer marad lenn a földön, ápolásra szorul, ami nem gátolja meg a folyamatos reklamálásban.

58. perc: Kártik Bálint kavargatott a jobboldalon, de kiszorított helyzetből nem sikerült jól beadnia a labdát.

56. perc: Kurdics Levente indul meg a jobbszélen, szépen cselez befelé, majd ballal, huszonhárom méterről lő, Lorentz blokkolja a lövést.

54. perc: Kovács Dávid végez el szabadrúgást harminc méterről, a beívelt labda mindenki feje fölött elszállt.

53. perc: Veszélyes bedobás után pattog a labda a kapunk előtt, végül sikerül tisztázni.

51. perc: Pekár szöglete ezúttal is veszélyesen érkezett, a kapu elől kifejelték a labdát, a kipattanót pedig Dobozi lőtte el kapásból, ballal a tizenhatos vonaláról, jócskán fölé.

51. perc: Pekár indulna meg ezúttal középen, Fekete Máté szabálytalankodik vele szemben.

49. perc: Kovács Dávid marad a földön, a fejét fájlalja, de folytatni tudja a játékot.

48. perc: Kissé álmosan kezdődik a második játékrész, az oldalvonal mellett birkóznak a csapatok.

46. perc: Elkezdődik a második félidő. Csilus Tamás és Süttő Attila helyett Dobozi Krisztián és Kurdics Levente a pályán.

Vasas FC – Soroksár SC                                      2-0

45+3. perc: Véget ér az első félidő, az állás: Kolorcity Kazincbarcika SC – Budafoki MTE 0-1.

45+2. perc: Csatári indítaná Pekárt, Lorentz keresztezett és mentett jó ütemben.

45+1. perc: Hanyecz Bence az első félidő végén kettő percet hosszabbít.

45. perc: Még mindig Pekár a főszerepben, ezúttal a jobb szélen tör be a tizenhatoson belülre egy jó – és kissé szerencsés – csel után, de tíz méterről leadott lövése elkerüli a bal felsőt.

44. perc: Pekár László kapja a mérkőzés negyedik sárga lapját.

43. perc: Most Pekár veszélyeztethet, jó indítást kapott, Lorentz látványos becsúszással kanalazta el előle a labdát.

42. perc: Ismét veszély, Szerető centerez balról, Kovács épphogy lemaradt a labdáról.

41. perc: Majdnem megkaptuk a másodikat is. Kalmár került ziccerbe egy jó csel után, de nyolc méterről leadott lövését Tóth Balázs elképesztő bravúrral védte. Az ismétlés lehetősége Kovács előtt adódott, aki viszont szerencsénkre luftot rúgott.

39. perc: Gól, vezet a Budafoki MTE! Zsóri Dániel látványos csellel indul meg a jobbszélen, majd hajszálpontosan centerez Kovács Dávid elé, aki a kimozduló Tóth mellett öt méterről a hálóba passzol. 0-1.

38. perc: Csatári veszélyes beadása találja meg Pinte Patrik fejét, aki kissé kitekert testhelyzetben bólint, Gundel-Takács magabiztosan véd.

37. perc: Az előrehúzódó Kalmár elől Heil mentett önfeláldozóan, de időközben előbbi már lesen is volt.

35. perc: Pekár szöglete veszélyesen csapódott a kapu elé, de Lorentz ki tudta fejelni.

34. perc: Szép akció a balszélen, Pethő Bence a végén kiszorított helyzetben szögletet harcol ki.

31. perc: Szögletet követően Szabó Bencéhez került a tizenhatoson belül a labda, ő egy csel után hatalmasat esett, Hanyecz játékvezető a sípjába fújt, ám nem büntetőt, hanem szabadrúgást ítélt kifelé. Szabó pedig az alakításáért sárga lapot kapott.

30. perc: Szerető adta volna be a labdát a jobbszélen, Csilus látványos becsúszással mentett.

29. perc: Csatári húzta meg a jobbszélen, beadása csemege volt Gundel-Takács számára.

28. perc: Szabó Bence szánta el magát lövésre huszonhat méterről, Tóthnak nem okozott problémát védeni.

26. perc: Gundel-Takács indította egy nagy labdával Kovács Dávidot, épphogy hosszú volt az átadás, így a „kolléga”, Tóth Balázs kaparintotta meg.

25. perc: Folytatódik a játék! Az imént ápolásra szoruló Zsóri is a pályán már.

24. perc: A játékvezető ivószünetet rendel el, pár perc szünet jön.

23. perc: A szabálytalanságot követően jobbról hajthattunk végre jó helyről szabadrúgást, melyet Pekár lőtt el, aki nem találta el jól a labdát, méterekkel mellé ment lapos lökete.

22. perc: Csatári indul meg egy szép csellel, Kalmár hátulról becsúszva buktatja, sárgát kap érte.

21. perc: Zsóri Dániel marad lenn egy ütközés után, úgy tűnik, hogy ápolásra lesz szüksége.

19. perc: Kotula szerez labdát az ellenfél térfelén, tol egyet rajta, majd jó huszonötről ballal tüzel, jócskán kapu mellé.

18. perc: A két csapatkapitány, Heil és Kovács ütköznek a felezővonalnál, a játékvezető előbbit látta szabálytalannak.

16. perc: A vendégek ezúttal a jobb szélen támadnának, Kotula Máté azonban előbb egy látványos becsúszással, majd egy lefülelt passzal véteti észre magát, s megakadályozza a piros-feketék akcióit.

14. perc: Csilus Tamás indítaná Pethő Bencét, aki azonban Lorentz Márton szorításában nem fér a labdához, így ez az átadás is Gundel-Takácsnál kötött ki.

13. perc: Veszélyes budafoki támadás, Szerető passzol laposan a tizenhatoson üresen érkező Kovács elé, aki egy igazítás után jó másfél méterrel kapu fölé lő.

12. perc: Kártik Bálint kap indítást, egy picit volt csak hosszú, Gundel-Takács zsákmánya lett.

11. perc: Kovács Dávid jut lövőhelyzethez a tizenhatos sarkánál, jobblábas lövését Heil Valter blokkolta.

10. perc:  Kalmár gyorsítana fel a bal szélen, Csatári szereli ezúttal tisztán.

8. perc: Csatári Gergő akadályoz meg szabálytalanul egy kontrát a felezővonalnál, a taktikai faultot a játékvezető sárga lappal büntette.

8. perc: Gyorsan elvégzett szabadrúgást követően Pekár László adott középre félmagasan, a védőknek sikerült tisztázni.

6. perc: Zsóri Dániel indul meg egy veszélyes indítással, majd a tizenhatoson belülre érve az őt támadó Süttő mellett látványosat esik. Hanyecz Bence közelről nézte végig az esetet és továbbot intett.

5. perc: Süttő ível középre balról, Kalmár Olivér helyezkedik jól és tisztáz az ötös vonalán.

4. perc: Szerető Krisztofer kap labdát a tizenhatos előterében, ám leshelyzet előzte meg az átadást, szabadrúgás kifelé.

3. perc: Agresszív letámadással kezdünk, kis híján sikerül zavarba hozni Gundel-Takács Bencét is egy hazaadásnál, de a kapus el tudta rúgni a labdát.

2. perc: A Süttő Attila által előretett labdát Pethő Bence védője szorításában nem tudta átvenni, mellkasáról az oldalvonalon túlra pattant a labda.

1. perc: A mieink kezdték el a meccset, útjára indult a labda a szezonzárón!

A kezdőrúgás előtt a labdaszedő gyermekek egész éves munkáját köszöni meg a csapat és a közönség, s egyben boldog gyermeknapot is kívánunk nekik!

A pályára vonultak a csapatok, a Kolorcity Kazincbarcika SC kék-sárgában, a vendég budafokiak tiszta fehér szerelésben.

KEZDŐCSAPATOK

Kolorcity Kazincbarcika SC
Tóth B. – Heil, Kártik, Csilus T., Csatári, Süttő, Pethő, Varga J., Pekár, Pinte, Kotula
Cserék: Megyeri, Király, Szekszárdi M., Ádám, Szabó Balázs, Székely, Kurdics, Ternován, Vincze, Dobozi
Vezetőedző: Csábi József

Budafoki MTE
Gundel-Takács – Oláh B., Csonka, Kovács D., Szerető, Soltész I., Lorentz, Kalmár, Fekete M., Szabó Bence, Zsóri
Cserék: Horváth A., Jakab, Nándori, Elek, Horváth O., Horgosi, Németh M., Orosz M., Nagy G., Pintér, Vaszicsku
Vezetőedző: Dajka László

Szezonzáró mérkőzésünk következik a Budafoki MTE ellen. A találkozó 17 órakor kezdődik, egyidőben öt másik találkozóval. Félórával később, 17.30-kor kezdődik a feljutásról döntő két találkozó, a Vasas FC – Soroksár SC, illetve az FC Ajka – ETO FC Győr mérkőzés.

A szezon már a tegnapi játéknapon véget ért a bajnok Nyíregyháza Spartacus FC és a HR-Rent Kozármisleny számára, a két csapat szombaton lejátszotta utolsó mérkőzését. A meccset Beke Péter és Kovácsréti Márk góljaival a Spartacus nyerte, így győzelemmel búcsúznak a Merkantil Bank Ligától, ősztől már az OTP Bank Ligában szerepelnek.

A találkozó előtt Csábi József vezetőedző a boon.hu-nak nyilatkozva beszélt az utolsó fordulóra történő felkészülésről. A szakvezető nyilatkozatát, valamint ellenfelünk felkészülését ITT szemléztük. A maródiak közül a tegnapi hírekhez képest a kezdőben tud szerepet vállalni Kotula Máté és Pethő Bence, míg Szekszárdi Milán a kispadon kapott helyet.

A Budafoki MTE elleni őszi (téli) mérkőzésről ITT emlékeztünk meg bővebben, ellenfelünk csapatáról pedig ITT írtunk.